11.kolo II.Liga skupina východ

Logo HC Bobři Valašské Meziříčí Logo HC Tatra Kopřivnice S Bobry opět prodloužení, tentokrát pro soupeře

HC Bobři Val. Meziříčí - HC Kopřivnice 3:2 PP
(0:0, 2:2, 0:0 - 1:0)

Kopřivničtí hokejisté s Bobry opět dospěli do prodloužení, ale tentokrát byli opět lepší domácí. A získali tak bonusový bod. Na první branku si diváci museli počkat až do druhé třetiny, když šli tatrováci během jedné minuty do dvoubrankového trháku, ale náskok ještě do konce třetiny dokázali ztratit. V poslední periodě byli brankáři opět pozorní a tak se šlo do prodloužení, kde rozhodl Dvořák.

Celý článek...

Michal Vyčesaný # 27

útočník HC TATRA Kopřivnice

Statistika hráče: 7 zápasů ( 3 góly + 1 asistence) 4 body +- body +3 TM 2

Michale, máte za sebou vítězný zápas s Opavou. Po sérii proher musel být vymodlený. Jak toto utkání zhodnotíš?

Ano, máš pravdu, že jsme měli za sebou špatnou sérii zápasu, kde jsme bohužel nezískali ani bod a nehráli jsme moc dobře, proto jsme se zaměřili na zápas s Opavou, který jsme chtěli vyhrát a tím se odrazit jak ode dna tabulky, tak i od špatných výkonů, které jsme předváděli. Takže jsme velice rádi, že jsme předvedli týmový výkon. Opavu porazili a 3 body zůstaly doma.

Byl jsi ten, který otevřel skóre v utkání. Popiš, jak jsi tuto situaci viděl?

Opava ztratila puk na naši modré čáře, kde jsme se vydali do proti útoku Marťas Tomášek zatáhl puk do útočného pásma, kde na sebe natáhl hráče a já si najel z druhé vlny, kdy mě našel parádní nahrávkou a zakončil jsem k tyči.

Spoluhráči tě určili jako nejlepšího hráče utkání a dostal jsi putovní helmu, ceníš si tohoto uznání?

Za ocenění jsem byl samozřejmě velmi rád, ale byl to týmový výkon, který nás dotáhl k vítězství, takže toto ocenění beru jako takový bonus navíc.

Trenér Kofroň ti dává hodně prostoru na ledě, jak jsi zatím se svým výkonem v sezoně spokojen?

Ano se začátkem sezóny jsem se celkem potkal s formou a kouč mi dává hodně prostoru na ledě, za což jsem velmi rád a snažím se vždy odevzdat maximum, abych mu tuto důvěru splatil.

Všiml jsem si, že jsi stále pozitivně naladěn a máš úsměv na rtu, i když se zrovna nedaří, čím to je?

To máš pravdu. Já jsem veselý typ člověka a rád se směji jak na zápase tak i při tréninku. Myslím si, že když je člověk dobře naladěn, vše mu jde pak líp.

Diváků chodí tradičně dost, i když se zrovna nedařilo, ceníš si důvěry fanoušků? A co bys jim vzkázal?

Za podporu fanoušků jsme velmi rádi. Jak říkáš, vždy nás podporují, i když se nedařilo, jezdí po republice a podporuji nás, za to jim patří velké díky a doufám, že jim to budeme splácet tím, že budeme předvádět hezký hokej s vítěznými konci,

10. kolo II. liga skupina východ

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo HC Slezan Opava Byla to dřina, ale zvládli jsme to

HC TATRA Kopřivnice - HC Slezan Opava 4:2
(2:1, 1:0, 1:1)

Konečně to vyšlo. Kopřivnice posílena o čtyři nové obránce si dokráčela po čtyřech zápasech bez zisku bodů k vítězství nad Opavou a poskočila v tabulce právě před slezany. Utkání začalo pro tatrováky skvěle, když se zaslouženě dostali do dvoubrankového vedení a do přestávky hosté dokázali pouze snížit, když rozhodčí neuznali hostům dvě branky. Od druhé třetiny se hra vyrovnala a otěže byly více na hostují straně, ale třetí branku přidali opět domácí a odskočili soupeři opět o dvě trefy. Poslední část byla již v réžii Opavy, ale dokázala pouze snížit. V samém závěru to Opava zkoušela bez brankáře a to se jim stalo osudným, tatrováci jim do prázdné brány přidali čtvrtý gól a bylo rozhodnuto, že všechny body zůstanou doma.

Logo HC Tatra KopřivniceA-Team HC TATRA Kopřivnice hlásí posily do obrany

Vedení hokejového klubu HC TATRA Kopřivnice se v reakci na dosavadní výsledky rozhodlo posílit kádr mužstva o tři hráče do obrany. Z Poruby přichází obránce Marek Bail. Z Havířova Adam Heinzl a z Vítkovické juniorky Radim Štěpánek. Angažmá všech tří je domluveno formou hostování a u Štěpánka formou střídavého startu. Vedení tímto reaguje na zranění hráčů a na špatnou výsledkovou sérii prohraných zápasů. Všichni tři hráči by měli být k dispozici při středečním utkání s Opavou.

9. kolo II. liga skupina východ

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo SHK Hodonín Vedoucí mužstvo druhé ligy nepřipustilo komplikace

SHK Hodonín - HC Kopřivnice 8:2 (3:0, 2:1, 3:1)

Kopřivnický celek vyrazil mezi vinice na Slovácko, kde chtěli v odvetě odčinit skalp Drtičů, ale stejně jako doma skončilo i na venkovním stadioně výsledkem 8:2 pro Hodonín. Drtiči byli lepším mužstvem po celý zápas a o vítězství prakticky rozhodli již v první třetině. Tatrovákům se podařilo snížit až za nelichotivého stavu 0:5 ve druhé třetině, ale v poslední části se Drtiči během necelých dvou minut prosadili hned třikrát a o zápase bylo zcela rozhodnuto. V závěru ještě upravil na konečný stav Sluštík.

8. kolo II. liga skupina východ

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo HC HC Draci Šumperk Napodruhé si to Šumperk pohlídal

HC Tatra Kopřivnice - HC Draci Šumperk 3:5
(1:3, 1:0, 1:2)

Druhý zápas s Draky již bohužel nevyšel. Šumperk vyšel v souboji vítězně a zcela zaslouženě. Tatra sice vedla ihned po úvodním vhazování, když se parádně trefil Martin Tomášek, ale ihned bylo srovnáno. Do konce první třetiny ještě odskočili o dvě branky a to bylo v podstatě rozhodující. Ve druhé třetině ještě Kopřivnice snížila Pargačem a po dvou třetinách se šlo do kabin s jednobrankovým rozdílem. Obrat se ale nekonal, když Cink a po něm Vymazal opět odskočili na výraznější rozdíl, a korigoval konečný výsledek dnes dvoubrankový Pargač. Draci vítězí a Tatrovka má opět o čem přemýšlet.

7. kolo II. liga skupina východ

Logo HC RT TORAT PorubaLogo HC Tatra KopřivniceJednoznačná Porubská POPRAVA

HC TATRA Kopřivnice - HC RT TORAX Poruba 3:12
(1:4, 2:5, 0:3)

Poslední soupeř v první části sezóny, kdy domácí přivítali ostravskou Porubu, která se s Kopřivnicí vůbec nemazlila a tuctem branek deklasovala Tatrováky. Každou třetinu hosté jasně dominovali, byli jednoznačně ve všech činnostech lepším mužstvem. Porubští od osmé minuty vedli zásluhou Adama a na to dokázal ihned odpovědět Michal Vyčesaný, jenže třemi brankami v řadě do sítě Fendricha odskočili Tatrovce a vyhráli v poměru 1:4. Ve druhém dějství se pokračovalo v režimu té první, až do stavu 1:9. V závěru ještě upravili Marek s Kofroněm nepříznivé skóre, ale v poslední části třemi brankami opět výrazně odskočili na konečný rozdíl devíti gólů. Poruba byla o třídu lepší a Kopřivnice již čeká na plný bodový zisk od prvního kola.

5. kolo II. liga skupina východ

Logo HK Nový JičínLogo HC Tatra KopřivniceV derby v Novém Jičíně po slibném začátku bez bodů

HK Nový Jičín – HC Kopřivnice 5:2 (0:1, 1:1, 4:0)

Kopřivnice zavítala do nedalekého Nového Jičína a většinu zápasu měla pod kontrolou a ve své moci a přesto odešla poražena poměrně krutým výsledkem. V první třetině se tatrováci dostali do vedení brankou Poruby a po dvou třetinách stále vedli jednobrankovým rozdílem. V poslední části přišel totální kolaps a Ďáblové během čtyř minut otáčejí skóre a výhru již ze svých hokejek nepustili, přidali ještě dvě trefy a všechny body zůstaly v Novém Jičíně.

Týden hokeje na zimním stadionu HC Kopřivnice

Dne 22.9.2017 v 15:00 otevřel zimní stadion v Kopřivnici své brány všem novým zájemcům o hokejové dovednosti. Akce Pojď hrát hokej byla pořádána ve spolupráci s Českým svazem ledního hokeje a HC Kopřivnice a díky dobré propagaci se zúčastnil velký počet zájemců. Zimní stadión zaplnily rodiny s dětmi a všichni se skvěle bavili, jak na ledě, tak na tribunách či ve vestibulu. Rodiče získávali potřebné informace od lidí, kteří již s hokejem nějaké zkušenosti mají (například rodiče, jejichž děti již pravidelně docházejí do hokejové přípravky či asistenti trenérů podávali všechny potřebné informace). Nadšeně si sdělovali své zkušenosti a dojmy. Dotazů byla spousta – jde vidět, že zájem o hokej je v tomto regionu veliký.

Již při vstupu všechny vítal kopřivnický maskot akce Pojď hrát hokej - Olaf a rozdával puky s logem HC Kopřivnice. Všichni obdrželi také dárkové předměty od ČSLH (hokejové dresy národního týmu, ve kterých mohou pak kluci trénovat, a který již dnes mohli hrdě obléct, dále hokejové kartičky a odznak s logem akce Pojď hrát hokej).

Od 16-17 hod byla ledová plocha k dispozici všem, kdo si chtěl bruslení či hokej vyzkoušet. Trenér přípravky HC Kopřivnice Marian Kacíř společně se svými 8 asistenty, 2 trenérkami krasobruslení a se 2 hráči A týmu HC Kopřivnice se postarali o to, aby ledová plocha byla plně využita, a to pro ukázky hokejových dovedností hokejistů přípravky a na druhé půlce se věnovali nově příchozím zájemcům. Společně s rodiči nebo pod vedením zkušených asistentů si tak děti mohly vyzkoušet své první hokejové krůčky. Velký dík patří hokejovému svazu za poskytnutí hokejové výbavy, ve které děti mohly bezpečně na led.

Na závěr se všichni společně vyfotili. Celkem se zaregistrovalo 29 dětí, což považujeme za velmi pozitivní a těšíme se na další akci.

Společné foto při akci Pojď hrát hokej v Kopřivnice

4.kolo II.Liga skupina východ

Logo HC Bobři Valašské Meziříčí Logo HC Tatra Kopřivnice S Bobry bereme dva body

HC Kopřivnice - HC Bobři Val. Meziříčí 4:3 PP
(0:0, 2:3, 1:0 - 1:0)

Třetí zápas na domácí půdě vyšel skvěle, Bobry jsme nakonec po velkém boji přehráli v prodloužení zásluhou Martina Tomáška. V utkání se střídaly týmy ve vedení a tatrováci otevřeli skóre ve druhé třetině díky Pargačově trefě, na kterou okamžitě odpověděli hosté, když srovnal Žák. Poté již pokračovala přetahovaná až do prodloužení, kde domácí borci vytěžili bonusový druhý bod.

3. kolo II. liga skupina východ

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo HC Slezan Opava Na prvním výletu v Opavě bez bodu

HC Slezan Opava - HC Kopřivnice 3:0 (2:0, 0:0,1:0)

První zápas na venkovním ledě se vůbec nevyvedl. Již v čase 5:25 se poprvé prosadil domácí Herman a o chvíli později bylo ještě hůř, když Hromadovi za zády skončil puk podruhé. V poslední části ještě přidali slezané třetí branku a skóre se zastavilo na výsledku 3:0 pro domácí.

2. kolo II. liga skupina východ

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo SHK Hodonín Druhý zápas nevyšel podle představ...

HC Kopřivnice - SHK Hodonín 2:8 (1:1, 0:4, 1:3)

V polovině druhé třetiny jsme během 6 minut dostali tři góly a bylo rozhodnuto..

ELIOD - Liga mladšího dorostu - východ - sever

1. kolo
HC Černí Vlci - HC Frýdek Místek 4 : 2

branky: Rybár 2, Němec David, Kojda
sestava: Kantor, Kojda, Lyčka, Moll, Němec Daniel, Němec David, Janoš, Jurek, Kučera, Rybár, Slezák, Kučera, Steinittz, Šimíček, Valášek, Dořičák

Vítězný vstup do sezóny je pro nás velmi cenný, avšak výkon byl pouze průměrný. Za tři body musíme poděkovat skvěle chytajícímu brankáři Kantorovi.

Jiří Pargač #17 - útočník a kapitán HC TATRA Kopřivnice

Jirko, máte za sebou první ostrý zápas po vcelku vydařené přípravě. Výhra nad Šumperkem se cení. Jak jsi viděl zápas co by kapitán mužstva?

Myslím, že jsme se na letošní sezónu připravili zodpovědně. Ať už se to týká letní přípravy nebo když jsme začali na ledě. K dnešnímu zápasu bych řekl, že jsme si plnili, co jsme si řekli a co bychom letos chtěli hrát. A díky tomu jsme vyhráli. Měli jsme výpadek za stavu 6:3, kdy jsme soupeře pustili zbytečně do hry dvěma góly, ale rozhodující je výsledek a z toho se radujeme my.