Týden hokeje na zimním stadionu HC Kopřivnice

Dne 26.1.2018 v 15:00 hod otevřel zimní stadion v Kopřivnici své brány všem novým zájemcům o hokejové dovednosti. Akce Pojď hrát hokej byla pořádána ve spolupráci s Českým svazem ledního hokeje a HC Kopřivnice a díky dobré propagaci se zúčastnil velký počet zájemců. Zimní stadión zaplnily rodiny s dětmi a všichni se skvěle bavili, jak na ledě, tak na tribunách či ve vestibulu. Rodiče získávali potřebné informace od lidí, kteří již s hokejem nějaké zkušenosti mají (například rodiče, jejichž děti již pravidelně docházejí do hokejové přípravky či asistenti trenérů podávali všechny potřebné informace). Nadšeně si sdělovali své zkušenosti a dojmy. Dotazů byla spousta – jde vidět, že zájem o hokej je v tomto regionu veliký.

Již při vstupu všechny vítal kopřivnický maskot akce Pojď hrát hokej - Olaf a rozdával dětem sladkosti. Všichni obdrželi také dárkové předměty od ČSLH (hokejové dresy národního týmu, ve kterých mohou pak kluci trénovat, a který již dnes mohli hrdě obléct, dále hokejové kartičky a odznak s logem akce Pojď hrát hokej).

Od 16-17 hod byla ledová plocha k dispozici všem, kdo si chtěl bruslení či hokej vyzkoušet. Trenér přípravky HC Kopřivnice Marian Kacíř společně se svými 10 asistenty se postarali o to, aby ledová plocha byla plně využita, a to pro ukázky hokejových dovedností hokejistů přípravky a na druhé půlce se věnovali nově příchozím zájemcům. Společně s rodiči nebo pod vedením zkušených asistentů si tak děti mohly vyzkoušet své první hokejové krůčky. Velký dík patří hokejovému svazu za poskytnutí hokejové výbavy, ve které děti mohly bezpečně na led.

Na závěr se všichni společně vyfotili. Celkem se zaregistrovalo 48 dětí, což považujeme za skvělé a těšíme se na další akci.

Fotogalerie z akce Týden hokeje na zimním stadionu v Kopřivnici Fotogalerie z akce Týden hokeje na zimním stadionu v Kopřivnici Fotogalerie z akce Týden hokeje na zimním stadionu v Kopřivnici

40. kolo II. liga skupina východ

Logo HK Nový Jičín Logo HC Tatra KopřivniceĎáblové poprvé v sezóně neuhráli s tatrováky ani bod

HC TATRA Kopřivnice - HK Ďáblové Nový Jičín 3:2
(0:0, 3:1, 0:1)

Kopřivničtí hokejisté odehráli šesté derby s Novým Jičínem a mohli poprvé slavit vítězství za tři body. V rámci benefiční akce, která byla pořádána kopřivnickým klubem se od prvních minut hrál opatrný hokej a ke skórování měli blíže Ďáblové, kteří měli k dispozici dlouhou přesilovou hru pět na tři, tu ale neproměnili, jelikož si nevypracovali žádnou šanci a do šaten se šlo za bezbrankového stavu. Od druhé třetiny začaly padat branky, nejprve ještě neproměnili hosté trestné střílení, ale po několika minutách se přece jenom prosadili hosté. Tatrováci parádně otočili vývoj i stav utkání a za deset minut třemi brankami, měli namířeno k vítězství. Poslední třetina nabídla jen jednu branku, která padla za Hromadovými zády a Kopřivnice mohla slavit druhé vítězství v řadě.

Celý článek...

HC TATRA pomáhá

V sobotu 27.1.2018

V rámci 40. kola II. ligy - HC TATRA Kopřivnice - HK Nový Jičín

HC Kopřivnice - červené dresy Utkání na podporu registru dárců kostní dřeně a MŠ a ZŠ Motýlek bude odehráno v alternativních dresech, které jsou uvolněny do dražby.

Tatra pomáha Výtěžek dražby bude předán MŠ a ZŠ Motýlek v Kopřivnici.

Dražba dresů končí dnes v neděli 28.1. ve 21:00 na adrese

Preview 40 kola: HC TATRA Kopřivnice – HK Ďáblové Nový Jičín

Logo HK Nový Jičín Logo HC Tatra Kopřivnice Dlouho avizované benefiční utkání je tady, podaří se v něm konečně zvítězit za tři body?

Kopřivničtí loupili na Bobří hrázi v předchozím kole, čímž zastavili svou třízápasovou sérii bez získaného bodu. Nyní na kopřivnickém ledě čeká tatrováky derby s velkým D. Kopřivničtí konečně dokázali uspět v minulém vzájemném zápase v Novém Jičíně, podaří se to i podruhé v letošním ročníku? Sobotní očekávaný zápas na podporu registru dárců kostní dřeně a MŠ a ZŠ Motýlek v Kopřivnici odehraje Tatra ve speciálních dresech, které budou následně uvolněny do benefiční aukce, začne v 17:00.

39.kolo II.Liga skupina východ

Logo HC Bobři Valašské Meziříčí Logo HC Tatra Kopřivnice Tatrováci loupili na bobří hrázi, vezou všechny body a stahují náskok Valachů

HC Bobři Val. Meziříčí - HC Kopřivnice 3:4
(1:1, 1:2, 1:1)

Tatrováci se vydali na nedaleký výjezd. Tentokrát směrem Valašsko. Zápas začal lépe pro Bobry, kdy svůj tlak zúročili vedoucí brankou. Vyrovnávajícím gólem využili tatrováci přesilovku a po jedné brance tak skončila první třetina. Druhá perioda byla rozhodující. V ní dali hosté dvě branky a domácí pouze jedinou, kdy nejprve Hrubý nechytatelně otočil vývoj utkání. Vyrovnat se povedlo bobrům z dorážky, ale tatrováci si vzali vedení zpět po 39 vteřinách. V poslední třetině padalo mnoho trestů, kdy tatrováci seděli hned třikrát v krátké době, ale vylučovalo se i na druhé straně a toho využili hráči v bílých dresech. Navrátilec Pargač, který nejen že se vrátil po dlouhém zranění, ale zařídil svou dorážkou všechny body, protože jeho trefa byla vítězná. V závěru ještě Bobři stihli snížit stav, ale to bylo z jejich strany vše. Kopřivničtí hráči vezou všechny body a stahují náskok na páté místo na šest bodů.

38. kolo II. liga skupina východ

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo HC Slezan Opava Slezané vyučovali v přesilovkách a brali tak všechny body

HC TATRA Kopřivnice – HC Slezan Opava 2:4
(1:1, 0:2, 1:1)

K prvnímu letošnímu domácímu zápasu přivítali tatrováci poslední mužstvo skupiny východ opavský Slezan. V první třetině se nehrál moc dobrý hokej a padly v ní dvě branky. Nejdříve se v přesilové hře prosadil opavský Herman a brzy srovnal krok domácí kanonýr Tomášek. Ihned ve druhé třetině padl druhý gól slezanů a opět z přesilové hry, když z levého kruhu pálil Vaněk. Jenže i třetí branku hráči v červených dresech využívají početní výhodu a dostali svůj tým do dvoubrankového vedení a měli nakročeno k vítězství. Poslední perioda přinesla snížení nepříznivého stavu z přesilové hry díky Červenkově střele a dával tak naději k bodovému zisku, ale poslední slovo měli slezané, kdy do prázdné branky potvrdili své vítězství z kopřivnického ledu.

Preview 38 kola: HC TATRA Kopřivnice – HC Slezan Opava

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo HC Slezan Opava Tatrováci, pokud chtějí nahánět Bobry, musí bodovat.

Kopřivnici čeká po dvanácti dnech znovu Opava, tentokrát se utkání odehraje na kopřivnickém ledě. Opava, která se nachází na beznadějně poslední pozici se ztrátou šestnácti bodů a zápas by tak měli papírově tatrováci zvládnout, nicméně soupeř se herně zlepšil a není to již ten tým, ze začátku sezóny. Utkání, které nebude lehké začíná v sobotu večer a úvodní buly bude vhozeno v tradičních sedmnáct hodin

37. kolo II. liga skupina východ

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo SHK HodonínTatra se nadechovala k překvapení na ledě Hodonína, ti nakonec překvapení nepřipustili

SHK Hodonín - HC TATRA Kopřivnice 6:3 (1:3, 0:0, 5:0)

Čtvrtý venkovní zápas v řadě absolvovali tatrováci na ledě Hodonína. A začátek zápasu byl z říše snů, když ve třetí minutě vedli kopřivničtí borci již 2:0 zásluhou kapitána Sluštíka a navrátilce v sestavě Jana Poruby. Drtiči záhy snížili na rozdíl jedné branky, ale třinecký junior Poruba byl opět úspěšný a přetavil tak šanci v dvoubrankové vedení, které vydrželo až do konce první třetiny. Ve druhé třetině bylo k vidění několik oslabení, zvlášť kopřivničané hráli celkem osm minut v početní nevýhodě a perfektní Hromada bráně Tatry všechny akce drtičů zastavil. V poslední třetině byli aktivnější domácí hráči a dokázali otočit stav během šesti minut a do konce zápasu ještě přidali dvě branky a tím zabránili importu bodů do Kopřivnice.

36. kolo II. liga skupina východ

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo HC HC Draci ŠumperkTatrováci ani podruhé v Šumperku nevstřelili branku a body tak zůstávají pod vrchy Jeseníků

HC Draci Šumperk - HC TATRA Kopřivnice 5:0
(1:0, 4:0, 0:0)

Potřetí v řadě se tatrováci vydali do olomouckého kraje konkrétně do Šumperka. Kopřivničtí s Draky od začátku první třetiny hráli vyrovnanou partii, ale střel bylo jako šafránu. Postupem času si Šumperk tvořil soustavnější tlak a svou aktivitou vstřelili první branku zápasu. Kopřivnice se dostávala před brankáře Lakosila jen sporadicky a první třetinu tak vyhráli Draci. Ve druhé třetině si Draci zahráli dlouhou přesilovou hru a později dokonce Tatra musela hrát bez dvou vyloučených hráčů tedy na tři válce a soupeř toho využil, brankou která byla velmi sporná, nicméně rozhodčí ji uznal. V té chvíli jasně dominovali domácí hráči a přidali ještě další tři branky ve druhé třetiny. V poslední třetině již branka nepadla a Draci si již výsledek pohlídali. Lakosil v bráně Šumperku podruhé v řadě pochytal všechny střely tatrováků a udržel tak čisté konto.

Preview 36 kola: HC Draci Šumperk – HC TATRA Kopřivnice

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo HC HC Draci Šumperk Pod vrcholy Jeseníků pro další body

Kopřivnici čeká další dálný výjezd, tentokrát již potřetí v řadě do Šumperku. Mužstvo z podhůří Jeseníků doma neprohrává, když ze třinácti domácích utkání podlehlo jen dvakrát. S týmem Tatry a s Porubou, ale na venkovních kolbištích to bylo opačné.

31. kolo II. liga skupina východ

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo HC Slezan Opava Ze Slezska vezeme velmi důležité body

HC Slezan Opava - HC Tatra Kopřivnice 2:5
(1:0, 1:4, 0:1)

Tohle byly velmi důležité a cenné body. Kopřivnice otočila nepříznivý stav, kdy po první třetině prohrávala po nepříliš povedené hře. Od druhé třetiny začaly padat góly na druhé straně a tatrováci otočili stav ze dvou branek v oslabení. Přičemž vyrovnávající na 1:1 padla v početní výhodě dvou mužů Opavy v poli z hole Sluštíka a druhá branka padla při klasickém oslabení. Kopřivnice dále odskočila na rozdíl dvou branek v přesilovce pět na tři, která na rozdíl od slezanů dopadla lépe. V závěru druhé třetiny ještě zdramatizovali stav opavští hráči, ale konečné slovo o dvě minuty později měl Adam Červenka, který vsítil první branku po dlouhém zranění. V poslední třetině přibývalo šarvátek a trestné lavice byly několikrát plné hráčů. Tatrováci nakonec ještě přidali do opuštěné klece pátý pojistkový gól a body se tak vezou do města automobilů.

Přidána fotogalerie ze zápasu

První zápas roč.2008 4 třídy na celé hřiště se povedl.

Premiéra v podobě výhry 13:2 nad Havířovem byla nanejvýš povedená. Děkujeme početnému fandících rodičů a příbuzných, či známých. Gratulace pro hráčku Káju, hráče a trenéra p.Němce !!!

První zápas roč.2008 4 třídy na celé hřiště První zápas roč.2008 4 třídy na celé hřiště První zápas roč.2008 4 třídy na celé hřiště

Preview 31. kola: HC Slezan Opava – HC TATRA Kopřivnice

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo HC Slezan Opava Kopřivnický cíl je jasný. Zvítězit ve Slezsku a prodloužit bodovou sérii

Kopřivnici čeká dohrávka 31. kola a zajíždí do Opavy, která se nachází na beznadějně poslední pozici a tatrováky čeká nelehký úkol s nepříjemným soupeřem. Rozhodčí vhodí úvodní buly v 18 hodin.

33. kolo II. liga skupina východ

Logo HK Nový Jičín Logo HC Tatra Kopřivnice První body z ledu Nového Jičína a opět třibrankový Tomášek

HK Ďáblové Nový Jičín - HC TATRA Kopřivnice 3:4sn
(2:1, 0:1, 1:1 - 0:0)

Páté derby se odehrálo potřetí v Novém Jičíně a do gólového vedení se dostali v desáté minutě Tatrováci, když se z dorážky prosadil Tomášek. Ďáblové se brzy vzchopili a skóre otočili ve svůj prospěch. Ve druhé periodě se Kopřivnice dokázala podruhé prosadit a stav srovnala. Do závěrečné třetiny šly obě mužstva s vidinou vstřelit, alespoň o jednu branku více než soupeř. Nakonec padly dvě po jedné na každé straně. Nejdříve se prosadili domácí hráči ve dvojnásobné početní výhodě a necelé tři minuty před sirénou oznamující konec třetí periody zaslouženě srovnal z další přesilovky Martin Tomášek. Obě mužstva tak šly do prodloužení, ale i tam se nerozhodlo o bonusovém druhém bodu. V nájezdech si bravůrně vedli tatrováci a vítěznou trefu a druhý bod do tabulky zařídil podruhé po sobě tři golový Martin Tomášek.

Dvoudenní turnaj 6. tříd "O pohár starosty města Kopřivnice"

Družstvo 6. tříd HC Černí vlci obsadilo 2. místo.