23. kolo II. liga skupina východ

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo SHK HodonínNervy drásající boj vyzněl lépe pro Drtiče

SHK Hodonín - HC TATRA Kopřivnice 7:5 (2:2, 3:2, 2:1)

Kopřivnice zajížděla na Slovácko poletá živou vodou z minulého vítězného utkání. Od samého začátku, kde dostal v brance před Hromadou přednost René Fendrich se odehrával zajímavý hokej s hodně šancemi na obou stranách.
Domácí Drtiči brzy vedli o dvě branky, ale Tatra se s tím nechtěla smířit a kontaktní brankou nasměrovali k otočení nepříznivého stavu. Vedení tatrováků trvalo pouhé dvě minuty, a byli to Drtiči, kteří zaveleli k obratu. Utekli až na 5:3, ale tatrováci se opět dokázali zmátožit a stav dorovnali. Pro fanoušky to byl určitě infarktový průběh, protože se po chvilce oranjes opět dostal do vedení, který již nepustil. V závěru přidali sedmou trefu a zařídili tak, že všechny body zůstávají v Hodoníně.

Celý článek...

22. kolo II. liga skupina východ

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo HC HC Draci Šumperk Tříbodové vítězství vystřelil Kofroň

HC Draci Šumperk - HC TATRA Kopřivnice 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Kopřivničtí poprvé vycestovali do podhůří Jeseníků, k místním Drakům do Šumperka. V první třetině bojovného utkání branku diváci neviděli, ačkoliv šance byly na obou stranách. Nicméně více ze hry měli přece jenom domácí Draci. Druhá třetina byla z větší části v režii Šumperka i díky dvěma přesilovým hrám, ale branku dávají tatrováci po krásné souhře Jakuba Macha, pro kterého to byl první gól v sezóně. Poslední třetina přinesla dvě branky. Nejprve vyrovnal po krásné individuální akci Schejbal a rozhodnutí zařídil velice šťastně, Adam Kofroň. Kopřivnice tak veze druhé vítězství z venkovního ledu.

17. kolo II. liga skupina východ

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo HC Slezan Opava Další body se vezou ze Slezska, rozhodla poslední třetina

HC Slezan Opava - HC Tatra Kopřivnice 5:7
(3:3, 2:2,0:3)

Další přestřelka se odehrála ve slezské metropoli, kde se podařilo vybojovat další tříbodová výhra. Utkání se rodilo pro Tatru příznivě, kdy vedli již o dvě branky, ale slezané stačili ještě srovnat. Tatrováci se dostali opět do vedení, jenže do první přestávky přišlo opět vyrovnání. Druhou periodu Opava otočila a vedení si vzali na svou stranu. Závěrečná část byla velice bojovná a rozhodující tři branky nasypaly do opavské klece muži v bílých dresech a rozhodli tak bitvu, kde si hosté odvážejí všechny body do města Tatrovek.

14. kolo II. liga skupina východ

Logo HC RT TORAT PorubaLogo HC Tatra KopřivniceTatrováci loupili u lídra soutěže

HC RT TORAX Poruba – HC TATRA Kopřivnice 2:1 PP (0:0, 1:1, 0:0 – 1:0)

Tohle čekal asi málokdo. Tatrováci podali na Porubském stadiónu bezchybný výkon a i díky brankáři Hromadovi, který byl doslova jako zeď, uhráli velmi cenný bod. Do vedení se dostali domácí hráči a brzy na to odpověděl Martin Tomášek z přesilové hry. Porubu v prodloužení zachránil kanonýr Vladimír Luka.

Michal Vyčesaný # 27

útočník HC TATRA Kopřivnice

Statistika hráče: 7 zápasů ( 3 góly + 1 asistence) 4 body +- body +3 TM 2

Michale, máte za sebou vítězný zápas s Opavou. Po sérii proher musel být vymodlený. Jak toto utkání zhodnotíš?

Ano, máš pravdu, že jsme měli za sebou špatnou sérii zápasu, kde jsme bohužel nezískali ani bod a nehráli jsme moc dobře, proto jsme se zaměřili na zápas s Opavou, který jsme chtěli vyhrát a tím se odrazit jak ode dna tabulky, tak i od špatných výkonů, které jsme předváděli. Takže jsme velice rádi, že jsme předvedli týmový výkon. Opavu porazili a 3 body zůstaly doma.

Byl jsi ten, který otevřel skóre v utkání. Popiš, jak jsi tuto situaci viděl?

Opava ztratila puk na naši modré čáře, kde jsme se vydali do proti útoku Marťas Tomášek zatáhl puk do útočného pásma, kde na sebe natáhl hráče a já si najel z druhé vlny, kdy mě našel parádní nahrávkou a zakončil jsem k tyči.

Spoluhráči tě určili jako nejlepšího hráče utkání a dostal jsi putovní helmu, ceníš si tohoto uznání?

Za ocenění jsem byl samozřejmě velmi rád, ale byl to týmový výkon, který nás dotáhl k vítězství, takže toto ocenění beru jako takový bonus navíc.

Trenér Kofroň ti dává hodně prostoru na ledě, jak jsi zatím se svým výkonem v sezoně spokojen?

Ano se začátkem sezóny jsem se celkem potkal s formou a kouč mi dává hodně prostoru na ledě, za což jsem velmi rád a snažím se vždy odevzdat maximum, abych mu tuto důvěru splatil.

Všiml jsem si, že jsi stále pozitivně naladěn a máš úsměv na rtu, i když se zrovna nedaří, čím to je?

To máš pravdu. Já jsem veselý typ člověka a rád se směji jak na zápase tak i při tréninku. Myslím si, že když je člověk dobře naladěn, vše mu jde pak líp.

Diváků chodí tradičně dost, i když se zrovna nedařilo, ceníš si důvěry fanoušků? A co bys jim vzkázal?

Za podporu fanoušků jsme velmi rádi. Jak říkáš, vždy nás podporují, i když se nedařilo, jezdí po republice a podporuji nás, za to jim patří velké díky a doufám, že jim to budeme splácet tím, že budeme předvádět hezký hokej s vítěznými konci,

10. kolo II. liga skupina východ

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo HC Slezan Opava Byla to dřina, ale zvládli jsme to

HC TATRA Kopřivnice - HC Slezan Opava 4:2
(2:1, 1:0, 1:1)

Konečně to vyšlo. Kopřivnice posílena o čtyři nové obránce si dokráčela po čtyřech zápasech bez zisku bodů k vítězství nad Opavou a poskočila v tabulce právě před slezany. Utkání začalo pro tatrováky skvěle, když se zaslouženě dostali do dvoubrankového vedení a do přestávky hosté dokázali pouze snížit, když rozhodčí neuznali hostům dvě branky. Od druhé třetiny se hra vyrovnala a otěže byly více na hostují straně, ale třetí branku přidali opět domácí a odskočili soupeři opět o dvě trefy. Poslední část byla již v réžii Opavy, ale dokázala pouze snížit. V samém závěru to Opava zkoušela bez brankáře a to se jim stalo osudným, tatrováci jim do prázdné brány přidali čtvrtý gól a bylo rozhodnuto, že všechny body zůstanou doma.

Logo HC Tatra KopřivniceA-Team HC TATRA Kopřivnice hlásí posily do obrany

Vedení hokejového klubu HC TATRA Kopřivnice se v reakci na dosavadní výsledky rozhodlo posílit kádr mužstva o tři hráče do obrany. Z Poruby přichází obránce Marek Bail. Z Havířova Adam Heinzl a z Vítkovické juniorky Radim Štěpánek. Angažmá všech tří je domluveno formou hostování a u Štěpánka formou střídavého startu. Vedení tímto reaguje na zranění hráčů a na špatnou výsledkovou sérii prohraných zápasů. Všichni tři hráči by měli být k dispozici při středečním utkání s Opavou.

7. kolo II. liga skupina východ

Logo HC RT TORAT PorubaLogo HC Tatra KopřivniceJednoznačná Porubská POPRAVA

HC TATRA Kopřivnice - HC RT TORAX Poruba 3:12
(1:4, 2:5, 0:3)

Poslední soupeř v první části sezóny, kdy domácí přivítali ostravskou Porubu, která se s Kopřivnicí vůbec nemazlila a tuctem branek deklasovala Tatrováky. Každou třetinu hosté jasně dominovali, byli jednoznačně ve všech činnostech lepším mužstvem. Porubští od osmé minuty vedli zásluhou Adama a na to dokázal ihned odpovědět Michal Vyčesaný, jenže třemi brankami v řadě do sítě Fendricha odskočili Tatrovce a vyhráli v poměru 1:4. Ve druhém dějství se pokračovalo v režimu té první, až do stavu 1:9. V závěru ještě upravili Marek s Kofroněm nepříznivé skóre, ale v poslední části třemi brankami opět výrazně odskočili na konečný rozdíl devíti gólů. Poruba byla o třídu lepší a Kopřivnice již čeká na plný bodový zisk od prvního kola.

4.kolo II.Liga skupina východ

Logo HC Bobři Valašské Meziříčí Logo HC Tatra Kopřivnice S Bobry bereme dva body

HC Kopřivnice - HC Bobři Val. Meziříčí 4:3 PP
(0:0, 2:3, 1:0 - 1:0)

Třetí zápas na domácí půdě vyšel skvěle, Bobry jsme nakonec po velkém boji přehráli v prodloužení zásluhou Martina Tomáška. V utkání se střídaly týmy ve vedení a tatrováci otevřeli skóre ve druhé třetině díky Pargačově trefě, na kterou okamžitě odpověděli hosté, když srovnal Žák. Poté již pokračovala přetahovaná až do prodloužení, kde domácí borci vytěžili bonusový druhý bod.

ELIOD - Liga mladšího dorostu - východ - sever

1. kolo
HC Černí Vlci - HC Frýdek Místek 4 : 2

branky: Rybár 2, Němec David, Kojda
sestava: Kantor, Kojda, Lyčka, Moll, Němec Daniel, Němec David, Janoš, Jurek, Kučera, Rybár, Slezák, Kučera, Steinittz, Šimíček, Valášek, Dořičák

Vítězný vstup do sezóny je pro nás velmi cenný, avšak výkon byl pouze průměrný. Za tři body musíme poděkovat skvěle chytajícímu brankáři Kantorovi.

Jiří Pargač #17 - útočník a kapitán HC TATRA Kopřivnice

Jirko, máte za sebou první ostrý zápas po vcelku vydařené přípravě. Výhra nad Šumperkem se cení. Jak jsi viděl zápas co by kapitán mužstva?

Myslím, že jsme se na letošní sezónu připravili zodpovědně. Ať už se to týká letní přípravy nebo když jsme začali na ledě. K dnešnímu zápasu bych řekl, že jsme si plnili, co jsme si řekli a co bychom letos chtěli hrát. A díky tomu jsme vyhráli. Měli jsme výpadek za stavu 6:3, kdy jsme soupeře pustili zbytečně do hry dvěma góly, ale rozhodující je výsledek a z toho se radujeme my.

Letní turnaj mladšího dorostu v Novém Jičíně

Družstvo mladšího dorostu HC Černí Vlci obsadilo první místo na kvalitně obsazeném turnaji v Novém Jičíně.

Velká gratulace všem hráčům.

sestava: Kantror, Matuška, Moll, Lyčka, Kojda, Šimíček, Kelnar, Rybár, Bednařík, Němec David, Němec Dan, Slezák, Jurek, Janoš, Valašek, Miklas, Dořičák

přípravný zápas
HC Černí Vlci - HC Frýdek Místek 3 : 2

branky: Jurek 2, Janoš

První přípravné utkání jsme vyhráli, stále je hodně práce před námi, abychom byli dobře připraveni na sezónu.

Soupeř byl velice houževnatý, ale zdolali jsme ho naší zlepšenou hrou v závěru utkání.