4.kolo II.Liga skupina východ

Logo HC Bobři Valašské Meziříčí Logo HC Tatra Kopřivnice S Bobry bereme dva body

HC Kopřivnice - HC Bobři Val. Meziříčí 4:3 PP
(0:0, 2:3, 1:0)

Třetí zápas na domácí půdě vyšel skvěle, Bobry jsme nakonec po velkém boji přehráli v prodloužení zásluhou Martina Tomáška. V utkání se střídaly týmy ve vedení a tatrováci otevřeli skóre ve druhé třetině díky Pargačově trefě, na kterou okamžitě odpověděli hosté, když srovnal Žák. Poté již pokračovala přetahovaná až do prodloužení, kde domácí borci vytěžili bonusový druhý bod.

Od samého začátku se hrál zajímavý hokej a více ze hry měli domácí i zásluhou přesilových her, ale žádná střela se neujala. I Bobři postupně vytahovali své růžky i díky oslabení tatrováků, střela Hryciowa byla nebezpečná, ale jeho a později Vítkovou střelu vychytal Fendrich. Do konce třetiny měli hosté trochu více ze hry, ale domácí gólman v bráně nepřipustil puk v síti.

Do druhé třetina nastoupili Bobři v početní výhodě a po chvíli měli výhodu dvou hráčů v poli, nicméně skóre zůstalo beze změny. Hrál se zajímavý hokej s velkým nábojem a divákum se musel líbit. Šancí přibývalo na obou stranách, nejprve Sluštík s Hrubým a Merendou udělali vítr před brankářem Bechným, ale puk ještě gólman uhájil. V čase 25:35 se stadion otřásal radostí, když se prosadil kapitán Pargač, který z blízka u levé tyče propálil Bechného – 1:0. Jenže po 27 vteřinách již bylo vyrovnáno. Z pravého kruhu krásnou střelou do levého rohu branky překonává skvělého Fendricha Žák – 1:1. O obrat ve stavu se brzy postaral Vítek, když opět po hezké kombinaci vyšachovali Fendricha a puk zapadl do jeho klece – 1:2. To ale nebylo vše, brzy bylo opět srovnáno. Gólové hody pokračovaly, když se prosazuje opět z levé strany do horní části brány Pěnčík – 2:2. Pokračoval skvělý hokej s nasazením a s velkými emocemi a stále se šancemi na obou stranách. Do konce třetiny přidávají hosté ještě jednu branku. Po velké chybě při rozehrávce se ke střele dostal Studený a z blízka nad rameno se prosazuje potřetí – 2:3.

V poslední třetině se pokračovalo v tempu te druhé a domácí se pokoušeli co nejdříve srovnat. Nakonec se jim to podařilo v 54. minutě střelou pod horní tyč díky Michalovi Vyčesanému, který si mohl vychutnat ovace tribun. V závěru se ještě domácí hokejisté oslabili kvůli mnoho hráčů na ledě, ale tu přečkali bez úhony a mohly se tak rozdělovat body. Prodloužení nakonec netrvalo dlouho. Uběhlo pouhých 34 vteřin a bonusový druhý bod vyválčil Martin Tomášek po závaru v útočném pásmu. Bechný nechytá další puk, který letí pod horní víko branky – 4:3. Diváci tak viděli zajímavý a velmi slušný hokej s velkou zápletkou a lepším koncem pro domácí fanoušky.

Branky a nahrávky: 26. Pargač (Kofroň), 32.Pěnčík (Sluštík), 54. Vyčesaný (Kofroň, Kropka), 61. Tomášek (Stříž, Poruba) – 26. Žák (Kývala), 29. Vítek (Váňa , Pořický), 39. Studený (Martiník)

Rozhodčí: Zbořil – Novotný, Bubela

Vyloučení: 5:3
Využití: 0:0
V oslabení: 0:0
Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3
Diváci: 848

HC Kopřivnice: Fendrich – Stříž, Zuzaník, Marek, Merenda, Kropka, Fojtík – Poruba, Pěnčík, Hrubý, Bartošák, Pargač (C), Červenka, Vyčesaný, Tomášek, Mach J., Flok, Kofroň A., Gola, Sluštík

HC Bobři Valašské Meziříčí: Bechný – Hryciow, Žák, Báchor, Váňa, Baroš, Hladiš, Martin Varga - Vítek, Dvořák, Pořický , Brunec, Daněk, Kývala, Matějka, Studený, Martiník , Dalajka, D. Varga, Peterka

3. kolo II. liga skupina východ

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo HC Slezan Opava Na prvním výletu v Opavě bez bodu

HC Slezan Opava - HC Kopřivnice 3:0 (2:0, 0:0,1:0)

První zápas na venkovním ledě se vůbec nevyvedl. Již v čase 5:25 se poprvé prosadil domácí Herman a o chvíli později bylo ještě hůř, když Hromadovi za zády skončil puk podruhé. V poslední části ještě přidali slezané třetí branku a skóre se zastavilo na výsledku 3:0 pro domácí.

Celý článek...

2. kolo II. liga skupina východ

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo SHK Hodonín Druhý zápas nevyšel podle představ...

HC Kopřivnice - SHK Hodonín 2:8 (1:1, 0:4, 1:3)

V polovině druhé třetiny jsme během 6 minut dostali tři góly a bylo rozhodnuto..

ELIOD - Liga mladšího dorostu - východ - sever

1. kolo
HC Černí Vlci - HC Frýdek Místek 4 : 2

branky: Rybár 2, Němec David, Kojda
sestava: Kantor, Kojda, Lyčka, Moll, Němec Daniel, Němec David, Janoš, Jurek, Kučera, Rybár, Slezák, Kučera, Steinittz, Šimíček, Valášek, Dořičák

Vítězný vstup do sezóny je pro nás velmi cenný, avšak výkon byl pouze průměrný. Za tři body musíme poděkovat skvěle chytajícímu brankáři Kantorovi.

Jiří Pargač #17 - útočník a kapitán HC TATRA Kopřivnice

Jirko, máte za sebou první ostrý zápas po vcelku vydařené přípravě. Výhra nad Šumperkem se cení. Jak jsi viděl zápas co by kapitán mužstva?

Myslím, že jsme se na letošní sezónu připravili zodpovědně. Ať už se to týká letní přípravy nebo když jsme začali na ledě. K dnešnímu zápasu bych řekl, že jsme si plnili, co jsme si řekli a co bychom letos chtěli hrát. A díky tomu jsme vyhráli. Měli jsme výpadek za stavu 6:3, kdy jsme soupeře pustili zbytečně do hry dvěma góly, ale rozhodující je výsledek a z toho se radujeme my.

1. kolo II. liga skupina východ

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo HC HC Draci Šumperk Úspěšný vstup do sezóny

HC Tatra Kopřivnice - HC Draci Šumperk 8:5
(1:1, 4:1, 3:3)

Kopřivničtí borci nastoupili poprvé v nových dresech s logem automobilky na prsou a mohli slavit první letošní body a momentálně stoprocentní bilanci v novém ročníku druhé ligy skupiny východ.

Turnaje o pohár města Kopřivnice

Dne 2.9.a 3.9. proběhli v Kopřivnici turnaje o pohár města Kopřivnice za účastí týmu Vítkovic,Brna,Vsetína,Nového Jičína,V.Meziříčí a Uničova.
Naši borci se ani tentokrát v téhle konkurenci neztratili a v obou turnajích ukázali kopřivničtí hokejisté svůj um a dovednosti, které získali pilnou prací při trénincích a odnesli si tak ocenění za krásné druhé (ročník 2009) a třetí (ročník 2008) místo.
Při předávání pohárů, medailí a dárků od sponzorů nechyběl ani zástupce města místostarosta Lumír Pospěch a také odchovanci kopřivnického hokeje Václav Varaďa, momentálně trenér třineckých hokejistů a René Fendrych, nynější brankářská opora kopřivnického celku.

Děkujeme všem hráčům, rodičům, trenérům, rozhodčím, hostům.... za příjemně strávený víkend a samozřejmě také všem sponzorům v čele s městem Kopřivnice, díky nimž jsme tento turnaj mohli uspořádat.

Turnaj o pohár města Kopřivnice - ročník 2008 Turnaj o pohár města Kopřivnice - ročník 2009

Týden hokeje

Přijďte 22.9. v 15:00 na kopřivnický zimní stadion na akci Týden hokeje

V pátek budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. HC Kopřivnice ve spolupráci s Českým svazem ledního hokeje pořádá na kopřivnickém stadionu akci v rámci Týdne hokeje. Kromě zážitku v podobě prvních krůčků na ledě si každé dítě navíc s sebou domů odnese zajímavý hokejový dárek. Přijďte si vyzkoušet lední hokej a zažijte spoustu zábavy!

Co všechno je potřeba si na akci přinést? Stačí jen brusle, helma a rukavice (postačí i lyžařská helma a rukavice). V případě, že máte doma chrániče loktů a kolen pro in-line bruslení, vezměte je rovněž s sebou. Pokud nedisponujete bruslemi a helmou, můžete se obrátit na Mariána Kacíře na tel. 730 177 810 s dotazem na možnost zapůjčení vybavení přímo na místě.

Týden hokeje je série sportovních akcí pro děti ve věku 4 – 8 let a jejich rodiče, kterým se naskytne unikátní příležitost seznámit se s hokejovým prostředím. Pro děti je připraven zábavný program na ledě i mimo něj, rodiče zde získají podrobné informace o tom, co obnáší mít doma malého hokejistu a jaký je přínos ledního hokeje pro fyzický a osobnostní rozvoj dětí.

Pro účastníky Týdne hokeje je pak připravena ještě další výhoda. Každé dítě, které se na akci přihlásí do projektu Pojď hrát hokej a klub ho následně zaregistruje do Českého svazu ledního hokeje z. s. (ČSLH), získá poukaz v hodnotě 1500 Kč na nákup hokejové výstroje od CCM. Více informací o příspěvku na první hokejovou výstroj najdete zde .

Akce Týden hokeje se v rámci projektu Pojď hrát hokej koná podruhé po celé České republice a celkově už potřetí. Dosavadní ročníky umožnily získat první zkušenost s ledním hokejem 6600 dětem. Více informací najdete na www.pojdhrathokej.cz v sekci Týden hokeje.

Jak emotivně prožívají Týden hokeje děti a jejich rodiče, se můžete podívat zde: https://youtu.be/44LyjNFOfxM

Letní turnaj mladšího dorostu v Novém Jičíně

Družstvo mladšího dorostu HC Černí Vlci obsadilo první místo na kvalitně obsazeném turnaji v Novém Jičíně.

Velká gratulace všem hráčům.

sestava: Kantror, Matuška, Moll, Lyčka, Kojda, Šimíček, Kelnar, Rybár, Bednařík, Němec David, Němec Dan, Slezák, Jurek, Janoš, Valašek, Miklas, Dořičák

přípravný zápas
HC Černí Vlci - HC Frýdek Místek 3 : 2

branky: Jurek 2, Janoš

První přípravné utkání jsme vyhráli, stále je hodně práce před námi, abychom byli dobře připraveni na sezónu.

Soupeř byl velice houževnatý, ale zdolali jsme ho naší zlepšenou hrou v závěru utkání.

Permanentní vstupenky

Permanentní vstupenky na ligová utkání mužů HC TATRA Kopřivnice
Od pondělí 28. srpna si můžete přijít pro svou permici na základní část II. ligy skupiny východ, která bude k dispozici k zakoupení v sýrárně Boutique Gurmán naproti Lidlu.
Cena na 21 domácích utkání je 735,- Kč.
Těšíme se na vaší návštěvu a podporu na tribunách.

Pojď i ty psát o hokeji

Hledáme nové redaktory pro klubový web a Facebook.

Hledáme nové kolegy do redakce HC Tatra Kopřivnice. Máte rádi kopřivnický hokej a chcete se podílet na chodu klubu? Nedělá vám problém český jazyk? V to případě máte možnost podílet se na práci v naší redakci.
Redaktoři, se budou podílet hlavně na práci pro A-tým. Požadujeme časovou flexibilitu, znalosti hokeje a českého jazyka. Výhodou je psaní v html zkratkách, práce s videem, grafické dovednosti a bydliště v Kopřivnici či v blízkém okolí.

Nejedná se o práci na HPP, spíše o koníček a seberealizaci. Odměnou je menší honorář a dobrá průprava pro práci v médiích. Nabízíme možnost realizace vlastních nápadů, moderování videorozhovorů, setkání s hráči týmu mužů. Ideální možnost pro ty, kteří uvažují o práci sportovního novináře či reportéra.

Tomáš Fleischmann podpořil nejmenší hokejisty

Na našem tréninku jsme přivítali hráče NHL Tomáše Fleischmanna se kterými si naši hokejisté PŘÍPRAVKY a 1+2 TŘÍDY zatrénovali a ukázali co už vše umí. Byl to pro všechny velký zážitek 🙂 a těšíme se na další setkání s Tomášem 🙂.

Tomáš Fleischmann na tréninku mládeže Tomáš Fleischmann na tréninku mládeže

Naše mladé naděje se neztratily ani na turnaji v Opavě

Naše mladé hokejové naděje opět zazářily. Dne 20.8. se zúčastnil ročník 2009 turnaje v Opavě s mužstvem A a B.
Mužstvo B celý turnaj po týmovém výkonu vyhrálo. V konkurenci takových týmů jako Nový Jičín, Opava, Karviná, Prostějov.
Mužstvo A obsadilo po boji 3.místo.
Kluci a děvče si zaslouženě vychutnali ovace přítomných rodičů a pochvalu od trenérů.

Naše mladé naděje na turnaji v Karviné na druhém místě

Na začátku sezony se nasi kluci ročníku 2009 zúčastnili dne 13.8.Turnaje o Ďurišův pohár v Karviné za účasti týmů Hc Karviná, HC Frýdek Místek A a B, AZ Havířov, polskeho tymu Sosnowiec A a B a našeho týmu HC Kopřivnice.
Turnaj dopadl pro naše mladé naděje výborně, kluci zabojovali a obsadili krásné druhé místo.
Kluci si to užili, jak na ledě tak v šatně a už se těší na další turnaje.