Postup do nadstavby o extraligu mladšího dorostu

Skončila základní část ligy mladšího dorostu, ve které jsme skončili na pěkném 3. místě.

A začíná druhá část soutěže, na kterou se všichni těšíme a věříme, že obstojíme v konkurenci kvalitních týmů v boji o postup do extraligy. Velká gratulace a pochvala všem hráčům za dobré výkony v základní části soutěže.

Čert a Mikuláš na tréninku přípravky HC Kopřivnice

Čert 👹 a Mikuláš 😇 navštívili kluky a holky na tréninku 🏒 hc 🔝. díky čerte, díky mikuláši 😎👌

Čert a Mikuláš na tréninku přípravky HC Kopřivnice Čert a Mikuláš na tréninku přípravky HC Kopřivnice Čert a Mikuláš na tréninku přípravky HC Kopřivnice
Čert a Mikuláš na tréninku přípravky HC Kopřivnice Čert a Mikuláš na tréninku přípravky HC Kopřivnice

26. kolo II. liga skupina východ

Logo HK Nový Jičín Logo HC Tatra KopřivniceJičín je pro nás stále nedobytnou baštou

HC TATRA Kopřivnice - HK Nový Jičín 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)

Do Kopřivnice zavítali Ďáblové z Nového Jičína a samotný zápas začal s bezmála hodinovým zpožděním z důvodu rozbitého plexi. V první třetině se hrál vyrovnaný hokej a diváci viděli dvě branky po jedné na každé straně. Již v první minutě se hosté dostali do vedení a na úvodní branku dokázali tatrováci ještě odpovědět zásluhou Suchého.  Ve druhé třetině byly k vidění další dvě branky v rozmezí dvou minut, ale ty padly pouze do kopřivnické svatyně, které prakticky rozhodly zápas. Důvodem byly neproměněné vyložené šance domácích borců. Poslední třetinu si Ďáblové již pohlídali a zasloužili se o to, že ani napočtvrté tatrováci nezískají ani bod s tímto soupeřem.

Začátek utkání byl pro rozbité plexi posunut a až na podruhé se podařilo nové sklo nasadit. Utkání tak začalo 45 minut po 18 hodině a na branku se nemuselo dlouze čekat. Nejproduktivnější hráč Ďáblů Robin Gebauer hned z první střely utkání přesně po 34 vteřinách po úvodním buly střelou z levého kruhu do horního rohu Hromadovy svatyně – 0:1. Kopřivnické hráče obdržená branka nijak nezasáhla a ihned se hnala za vyrovnáním. Slušné šance nevyužili Sluštík a po něm dokonce Kofroň mohl rozveselit domácí fanoušky, ale jeho střela orazítkovala pouze brankovou konstrukci, přičemž hráči ukazovali, že puk se do branky dostal. Když se po chvíli neprosadil ani Červenka tak v desáté minutě Dominiku Suchému v pádu se to již povedlo a rozburácel tak stadion – 1:1.

V prostřední periodě se tatrováci mohli dostat do vedení, kdy po Vyčesaného nájezdu přišel faul a následné trestné střílení nedokázal bohužel proměnit. Obě mužstva si připravila dobré šance a do nebezpečné situace se dostalo trio tatrováků, ale dobrou příležitost v gól nepřetavili. Několik vteřin poté se již radovali hosté a v rozmezí dvou minut rozhodli zápas. V polovině utkání se dobrou střelou prosadil mladík Lukáš Bednář – 1:2 a o dvě minuty později z hole dalšího mladíka Dominika Kafky, jenž využil skvělou souhru svých mladých kolegů v sestavě po chybě kopřivnické obrany z mezikruží, propálil Petra Hromadu – 1:3. Následoval oddechový čas domácí lavičky k reakci na dva obdržené góly. Ke kýženému gólovému obratu to již nevedlo. Do konce druhé periody se již nic nestalo.

Taktika v poslední třetině byla z pohledu hostů jen k udržení dvoubrankového vedení a nikde se moc nehrnuli. Kopřivničtí byli aktivnějším týmem, kde došly v sestavě nějaké změny. Do dobré šance se dostal hostující Chvostek a po několika minutách Červenkův dobrý pokus skvěle zneškodnil Slovák. Do konce zápasu se už to byla spíše křeč a zmar a nikdo se již neprosadil. Utkání končí čtvrtou výhrou Nového Jičína v této sezóně a odskakuje v tabulce Kopřivnici  již na sedm bodů.

Branky a nahrávky: 10. Suchý (Tomášek, Červenka) – 1. Gebauer (Zedník), 30. Bednář (Motloch), 32. Kafka (Bednář, Motloch)

Diváci: 806

HC Kopřivnice: Hromada  – Štěpánek, Heinzl, Stříž, Marek (A), Kropka, Mrowiec, Krutil, Bail – Červenka, Tomášek, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík (C), Mach, Suchý, Bartošák (A), Pěnčík, Kofroň, Gola

HK Nový Jičín: Slovák – Vojtěch, Adamík, Már, Běhal, Hruška (A), Tomeček, Janiczek – Palacký, Krupa, Málek, Motloch, Kafka, Chvostek, Gebauer, Kocián (C), Bednář, Zedník (A), Sonnek, Slovák II

Ohlasy trenérů:

Jaroslav Kofroň (HC TATRA Kopřivnice): Utkání rozhodly nevyužité šance a individuální chyby, které Nový Jičín dokázal trestat. Tohle rozhodlo o naší prohře. Děkujeme fanouškům za skvělou atmosféru.

Minihokej - ročník 2010 - turnaj ve Vítkovicích

Další miniturnaj ročníků 2010 pořádaný ČSLH se v neděli uskutečnil ve Vítkovicích, kde se utkala mužstva HC Vítkovice Ridera, HC Kopřivnice a HC Orlová. Pro kluky cenná zkušenost. 🙂 👍

Minihokej - ročník 2010 - turnaj ve Vítkovicích Minihokej - ročník 2010 - turnaj ve Vítkovicích Minihokej - ročník 2010 - turnaj ve Vítkovicích Minihokej - ročník 2010 - turnaj ve Vítkovicích

Logo HK Nový Jičín Logo HC Tatra Kopřivnice

Preview: HC TATRA Kopřivnice – HK Ďáblové Nový Jičín

Druhá liga pokračuje středečním zápasem a již třetím zápasem ve své druhé polovině základní části. Tatrováky čeká již čtvrté derby a tentokrát na kopřivnickém ledě. Procházka růžovou zahradou to rozhodně nebude. Zajistí si tatrováci první body s tímto nesmiřitelným okresním rivalem? Zápas začíná v 18:00 hodin, nenechte si jej ujít!

Celý článek...

25.kolo II. liga skupina východ

Logo HC Bobři Valašské Meziříčí Logo HC Tatra Kopřivnice Z Valašska jedeme s prázdnou

HC Bobři Val. Meziříčí – HC TATRA Kopřivnice 5:2
(0:1, 2:1, 3:0)

Tatrováci odjeli do nedalekého Valašského Meziříčí napravit nepovedenou hru z posledního utkání a v první třetině se hrál svižný hokej a určitě se bylo na co dívat a padla v něm jedna branka za domácího Plška, kdy jej vstřelil Michal Vyčesaný. Ve prostřední části ihned po jejím zahájení se prosadili Bobři poprvé. Dokázali ještě stav otočit, ale kopřivničtí ještě stačili do konce periody srovnat. Všechny branky zatím dali dva hráči Brunec a Vyčesaný. Nakonec rozhodla poslední třetina, která přinesla tři branky a všechny z hokejek domácích Bobrů, kteří i ve druhém domácím utkání vítězí.

24. kolo II. liga skupina východ

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo HC Slezan Opava V nepříliš pohledném utkání bereme dva body

HC TATRA Kopřivnice – HC Slezan Opava 3:2 po s.n. (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)

Tatrováci přivítali beznadějně poslední Opavu a od samého začátku utkání před nepříliš velkou návštěvou se nehrál příliš pohledný hokej, který odpovídal postavení obou týmů v tabulce. V první třetině se ujali kopřivničtí hokejisté vedení, ale do konce třetiny ještě stihli slezané vyrovnat. Do druhé třetiny se v téže minutě jako v první dostali Tatrováci zpět do vedení a to si udrželi do konce třetiny, kde byli lepším týmem. V poslední části měli kopřivničtí hráči na hokejkách několik dobrých příležitostí, ale nakonec to byla Opava, která se dokázala prosadit z přesilovky a utkání tak šlo do prodloužení. A po minutě byli diváci svědky trestného střílení Tatry, ale Sluštík Šafránka nepřekonal. V závěru se neprosadila ani Opava a musely následovat nájezdy. Ty rozhodl Jakub Mach a bereme tak druhý bonusový bod.

Preview: HC TATRA Kopřivnice – HC Slezan Opava

Kopřivnice ztratila v uplynulém kole body v Hodoníně. Svěřenci Jaroslava Kofroně tak budou chtít získat "povinné,, tři body v domácím utkání se Slezanem Opava. Potrápí Opavané papírově silnější celek, nebo zůstanou všechny body v kopřivnické aréně?

Minihokej - ročník 2010 a 2011 - přípravný zápas s HC Olomouc

Dnes na přípravný zápas přijela HC Olomouc 🙂 kluci ročníků 2010 a 2011 odehráli super zápasy před super atmosférou všech rodičů 👍 děkujeme za krásnou hokejovou sobotu 🏒👍🙂

Minihokej - ročník 2010 a 2011 - přípravný zápas s HC Olomouc Minihokej - ročník 2010 a 2011 - přípravný zápas s HC Olomouc

23. kolo II. liga skupina východ

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo SHK HodonínNervy drásající boj vyzněl lépe pro Drtiče

SHK Hodonín - HC TATRA Kopřivnice 7:5 (2:2, 3:2, 2:1)

Kopřivnice zajížděla na Slovácko poletá živou vodou z minulého vítězného utkání. Od samého začátku, kde dostal v brance před Hromadou přednost René Fendrich se odehrával zajímavý hokej s hodně šancemi na obou stranách.
Domácí Drtiči brzy vedli o dvě branky, ale Tatra se s tím nechtěla smířit a kontaktní brankou nasměrovali k otočení nepříznivého stavu. Vedení tatrováků trvalo pouhé dvě minuty, a byli to Drtiči, kteří zaveleli k obratu. Utekli až na 5:3, ale tatrováci se opět dokázali zmátožit a stav dorovnali. Pro fanoušky to byl určitě infarktový průběh, protože se po chvilce oranjes opět dostal do vedení, který již nepustil. V závěru přidali sedmou trefu a zařídili tak, že všechny body zůstávají v Hodoníně.

22. kolo II. liga skupina východ

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo HC HC Draci Šumperk Tříbodové vítězství vystřelil Kofroň

HC Draci Šumperk - HC TATRA Kopřivnice 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Kopřivničtí poprvé vycestovali do podhůří Jeseníků, k místním Drakům do Šumperka. V první třetině bojovného utkání branku diváci neviděli, ačkoliv šance byly na obou stranách. Nicméně více ze hry měli přece jenom domácí Draci. Druhá třetina byla z větší části v režii Šumperka i díky dvěma přesilovým hrám, ale branku dávají tatrováci po krásné souhře Jakuba Macha, pro kterého to byl první gól v sezóně. Poslední třetina přinesla dvě branky. Nejprve vyrovnal po krásné individuální akci Schejbal a rozhodnutí zařídil velice šťastně, Adam Kofroň. Kopřivnice tak veze druhé vítězství z venkovního ledu.

Minihokej - ročník 2010 - turnaj v Novém Jičíně

Další miniturnaj ročníků 2010 pořádaný ČSLH se v pátek uskutečnil v Novém Jičíně, kde se utkala mužstva HK Nový Jičín, HC Opava a HC Kopřivnice🏒. Kluci dnes opět bojovali a to se jim vyplatilo👍💪😎.

21. kolo II. liga skupina východ

Logo HC RT TORAT PorubaLogo HC Tatra KopřivnicePo slibné první třetině nám Poruba ukázala, jak se proměňují šance a třetí se dohrála z povinnosti

HC TATRA Kopřivnice - HC RT TORAX Poruba 0:6
(0:1, 0:4, 0:1)

Kopřivničtí po týdenní pauze přivítali na domácím ledě lídra soutěže RT Torax Porubu a od začátku zápasu měli tatrováci více ze hry, ale ze zajímavých příležitostí které si postupně vypracovali, žádnou branku nevyprodukovali. Za to Poruba z minima vytěžila maximum a po chybě v obraně otevřel skóre Káňa. Ve druhé třetině se již projevila zkušenost Ostravského týmu a postupně během deseti minut naložili čtyři branky do kopřivnické sítě a bylo rozhodnuto. Poslední třetina se spíše dohrávala, a kopřivničtí střelci tentokrát střelný prach nechali v šatně. Výsledek vypadá jednoznačně a trochu krutě, ale snaha se určitě nedá hráčům upřít.

19. kolo II. liga skupina východ

Logo HK Nový Jičín Logo HC Tatra KopřivniceNa Nový Jičín jsme byli i potřetí krátcí

HK Nový Jičín - HC TATRA Kopřivnice 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Kopřivnice zajížděla k předehrávanému utkání do Nového Jičína a fanoušci obou mužstev se rozhodně nenudili a viděli vcelku dobrý hokej. Ďáblové celý zápas ani jednou neprohrávali, ale ve vyrovnaném zápase byli šťastnějším mužstvem. První dvě třetiny skončily vždy nerozhodně 1:1 a rozhodla až třetí třetina, když nejprve z jejího začátku trestali chybu jednoho z hráčů Kopřivnice a zpečetění výsledku do prázdné brány v samém závěru. Konec zápasu okořenilo několik boxerských vložek, ale po rozdání trestů se na stavu již nic neměnilo.Tatrováčtí hoši prohráli i třetí vzájemný duel a skončila série vítězných utkání v řadě.

18.kolo II.Liga skupina východ

Logo HC Bobři Valašské Meziříčí Logo HC Tatra Kopřivnice S Bobry poprvé za 3 body

HC Kopřivnice - HC Bobři Val. Meziříčí 4:3
(3:1, 0:2, 1:0)

Boj až do konce a Kopřivnice poprvé vítězí nad Bobry z Valašského Meziříčí za plný počet bodů. Vítězství se pro Tatru rodilo skvěle, když vedla po dvanácti minutách o tři branky. Následně Bobři brzy snížili a vzali otěže na svou stranu. Ve druhé třetině se hosté stále více zlepšovali a dobře bruslili a do konce periody dokázali srovnat. Poslední část byla hodně hektická, možnosti měly obě mužstva a Tatrovka nakonec byla šťastnější, když utkání rozhodl Tomášek. V samotném závěru byly k vidění bitky na ledě místo hokeje. Kopřivnice tak prodlužuje sérii na čtyři vyhrané zápasy v řadě.