Liga mladšího dorostu východ - hodnocení sezóny

Na začátku sezóny v polovině srpna byla situace kritická, protože jsme měli pouze 9 hráčů a přemýšleli jsme jestli budeme vůbec schopni odehrát soutěž. Postupně se však situace zlepšovala příchodem hráčů, kteří se zkoušeli prosadit v extraligových týmech.

Do sezóny jsme vstupovali s cílem postoupit do nástavby o extraligu, ke které bylo zapotřebí skončit do čtvrtého místa po základní části. To se nám podařilo a postoupili jsme ze třetího místa. V této fázi jsme se snažili hrát s důsledně zajištěnou obranou. Trochu nám vázla kombinace, která se zlepšovala s množstvím odehraným zápasů. Naše největší slabina byla přesilová hra.

V nástavbě na nás čekali kvalitní soupeři. Soutěž byla vyrovnaná a kandidátů na postup bylo více než v předchozí sezóně, kdy jednoznačně nominovala HC Torax Poruba. Náš tým v nástavbě skončil na šestém místě. Postup do extraligy se podařilo vybojovat Technice Brno.

Naše výsledky se odvíjely také od toho, že po celou sezónu jsme se potýkali s úzkým kádrem a často jsme museli do sestavy nasazovat hráče osmé třídy, kteří svou výkonností byli jednoznačně přínosem. Je třeba taky zmínit Jakuba Gebauera, který si svými výkony vybojoval místo v družstvu Moravskoslezského kraje, které se zúčastnilo mistrovství republiky krajských výběrů.

Myslím si, že můžeme být s průběhem a výsledky sezóny spokojeni.

Na závěr bych chtěl poděkovat svému kolegovi Jirkovi Knápkovi, vedoucímu Igoru Rybárovi a taky všem hráčům za dobrou práci, kterou odvedli k dosažení těchto výsledků.

trenér Libor Polášek

HC TATRA Kopřivnice

2017 - 2018

2. liga skupina východ