Historie klubu
Počátky organizovaného hokeje v Kopřivnice se datuji do 30. let minuleho století, kdy byla v listopadu 1932 nově vzniklá SK kopřivnice zařazena do II. třídy Slezské župy hokejové. V lednu 1933 pak SK Kopřivnice nastupuje k 1. mistrovskému utkání. A tímto okamžikem započala dnes již 75-ti letá historie organizovaného hokeje v Kopřivnici.

Pozn.: Pro zvětšený detail klikni na obrázek.

V roce 1936 zakládá i tehdejší dělnický klub svůj hokejový odbor - DSK UNIE KOPŘIVNICE. Oba kluby v období okupace, v letech 1938 - 45, přerušují svou činnost a v poválečných letech 1945 - 47 se slučují pod hlavičkou SK TATRA Kopřivnice. Začíná tak novodobá éra kopřivnického hokeje spojená s věhlasnou kopřivnickou automobilkou TATRA.

Za dobu své existence SK TATRA Kopřivnice vychovala řadu slavných hokejových hráčů a reprezentantů a dosáhla významných úspěchů na klubové úrovni. Družstvo mužů v dobách své největší slávy hrávalo pravidelně v I. nebo II. NHL ČSR. Rozvíjí se jak zázemí kopřivnického hokeje, tak i práce s mládeží a dorostenci. Vzniká umělá ledová plocha, následně dochází k jejímu zastřešení a vzniká tak zimní stadion v podobě v jaké jej známe i my dnes.

Za dobu své existence prošlo kopřivnickým hokejem mnoho slavných jmen. Těmi dnes asi nejznámějšími jsou Radek Bonk, Václav Varaďa, Pavel Kubina, Libor Pivko a Tomáš Fleischmann. Nesmíme však zapomínat i na ty, co se především svou nezměrnou prací a úsilím zasloužili o věhlas a samotnou existenci klubu. Zejména bychom v tom množství funcionářů, příznivců a pomocníků měli vzpomenout alespoň na dva z nich, jenž stáli u zrodu a poválečném znovuobnovení kopřivnického hokeje. Jsou jimi Moudrý Jaroslav (1932 - 1978 - spoluzakladatel, trenér, hospodář, rekvizitář a průkopník kopřivnického hokeje) a Galia Alois (1946 - 1976 - obnovitel poválečného hokeje v Kopřivnici a důchovní otec a realizátor výstavby zimního stadionu v Kopřivnici).

Daším významným mezníkem v existenci kopřivnického hokeje byla léta na přelomu 80. a 90. let. Se změnou společenského uspořádání v naší zemi se našemu hokeji otevřely dveře pro navazování mezinárodních kontaktů i směrem na západ od našich hranich. Učást našich dorostenců na turnaji ve Švýcarsku, kontakty s hokejovýmí partnery v Italii, USA, Kanadě a Dánska byly počátkem nově nastoleného trendu. Bylo to období, kdy se náš klub k 1.1. 1991 rozloučil se svým starým názvem TATRA Kopřivnice a přejmenoval se na dnešní Hockey club Kopřivnice. Bylo to období velkých změn, úspěchů zejména v žákovských kategoriích ale i finančních problémů a jedné tragické údálosti - sebevraždou prezidenta klubu, jenž na čas významně negativně poznamenala i samotný chod klubu.

Přelom tisíciletí - to už je nedávná minulost našeho klubu, kterou máme všichni určitě ještě v dobré paměti. Snad si jen můžeme připomenout rok 2002 a oslavy kulatého 70. výročí založení kopřivnického hokeje, na nichž se v hokejbalovém utkání představily české a slovenské hvězdy kanadsko-americké NHL mezi nimi i páni hokejisté Bonk, Varaďa, Havlát, Eliáš, Hossa, Chára nebo Prusek.

A dál? To už je současnost a na tu si všichni rádi počkáme. Věříme, že bude neméně tak slavná jako minulost, na níž může být každý z nás patřičně hrdý.

Sezóna 2018 -2019

Muži