„Kopřivnické představení“ v extralize juniorů

TrVi.pngJe škoda, že kopřivničtí srdcaři si nemohou alespoň ze záznamu prohlídnout extraligové utkání juniorů mezi domácím Třincem a Vítkovicemi po dni sv. Martina. Toto povedené představení bylo neskutečné jak svým neobyčejným průběhem, tak zejména úžasným obsazením kopřivnickými odchovanci v obou týmech.

Třinec začal svižně a již zkraje utkání si dvěma góly (na první mu přihrával Honza Kalus) v dresu Ocelářů připravil dobrou pozici pro získání hattricku Matěj Mach. Pak teprve dorazil na tribunu jeho otec a Matěj, bohužel, již třetí gól nepřidal. Kluci měli prostě smůlu.? Třinec pokračoval ve svižném tempu a první třetinu vyhrál exhibičně 5:2. Hodně naštvaný musel být na své spoluhráče zejména Matyáš Daňa (náš odchovanec v bráně Vítkovic), který dělal vše možné i nemožné, ale spoluhráči ho nechali neuvěřitelně na holičkách. Až tak mrzet jej to ale nemusí, protože Třinec vychytal v předchozích dvou zápasech. Když na začátku druhé třetiny zvýšil Třinec již na 6:2, vypadalo to, že je rozhodnuto. Místo exhibice ale Třinec trestuhodně zvolnil, což by pod předchozím trenérským duem Varaďa – Mach Aleš (zase ti Kopřivničani) odnesli hráči „důraznou“ domluvou. Vítkovicím se podařilo snížit až na 7:5 a měli velmi blízko ke vstřelení kontaktního gólu. To se v hokeji někdy stává. Co ale není vůbec běžné, že 4 góly dá jeden hráč. A to se povedlo dalšímu odchovanci, nejlepšímu hráči hostů, Dominikovi Raškovi v dresu Vítkovic! Jeho střeleckému potenciálu podlehli nejen přítomní fanoušci, ale i rozhodčí, protože mu připsali i pátý gól. Dominik ale čestně zajel za hlavním rozhodčím a nechal střelce v zápise opravit. A pak ještě stačil přidat 2 přihrávky. Z vítězství 9:6 se nakonec přece jen radovali Oceláři Třinec, v jejichž dresech byli vidět i další naši odchovanci – Jan Kalus (2 asistence, po návratu z USA s repre18) a Ondřej Imrich (1 asistence).

A to ještě na tribuně cukaly nohy i ruce zraněnému reprezentantovi do 19 let, Davidovi Kofroňovi. Tomu držme společně palce, aby byl co nejdříve zdravotně v pořádku a mohl nám svým uměním na ledě dále rozdávat radost.

... kdo ví, možná je všechny jednou uvidíme hrát za jeden tým a doufejme, že to bude i HC Kopřivnice a podobné představení zahrají pro domácí fanoušky.

HC TATRA Kopřivnice

2017 - 2018

2. liga skupina východ

Přípravné zápasy