Kopřivnický zimní stadion

Masarykovo náměstí 540
742 21 Kopřivnice

Tel. 556 821 225, fax 556 802 01 www.hc-koprivnice.cz

Zimní stadion se nachází na Masarykově náměstí, pět minut chůze z centra města.

V areálu zimního stadionu se nachází:

ledová plocha o rozměru 60 x 28 m ( mimo hlavní sezónu možnost využití pro in-line hokej, florbal,tenis, volejbal, bruslení na kolečk. bruslích)
  tělocvična pro sálové sporty (basketbal, volejbal, futsal,badminton, rekreační cvičení)
  gymnastická tělocvična (kompletně vybavená pro sport. gymnastiku žen)
  moderní fitnescentrum

V prostoru zimního stadionu je možnost občerstvení ve dvou bufetech. V těsném sousedství zimního stadionu je možnost ubytováni a stravování v hotelu.

Z historie ...

Existence kopřivnického zimního stadionu je úzce spjatá s existencí kopřivnického hokejového klubu. Poté, co se v poválečných letech 1945-47 sloučily oba předválečné kopřivnické hokejové kluby do jednoho společného klubu pod názvem SK TATRA Kopřivnice, zrodila se myšlenka na vybudování přijatelnějšího hokejového zázemí. V roce 1956 se začalo s výstavbou kluziště a s celkovou změnou okolí "stadionu".

Dalším významným mezníkem na cestě k vybudování hokejového stadionu v podobě tak, jak ho známe dnes, se stala sezona 1965-66 kdy došlo k rozhodnutí zaměnit přírodní ledovou plochu za umělý led.

Pozn.: Pro zvětšený detail klikni na obrázek.

První mistrovské utkání se na umělem ledě "Tatrováckého zimního stadionu" odehrálo dva dny před Štědrým dnem v roce 1966 a první mezistátní utkání ještě v témže roce v období mezi vánočními svátky a to mezi družstvem TATRA Kopřivnice a Metalurgem Novokuzněck. Slavnostně pak byl Tatrovácký zimní stadion otevřen až 16.1. 1967 mistrovským utkáním mezi TATROU Kopřivnice a TJ Gottwaldov.

Jak významným mezníkem v životě hokejového klubu byla výstavba úměle ledové plochy si jistě každý dovede představit v okamžiku, kdy si uvědomí, že až do té doby se odbývaly treninky našeho hokejového klub v Ostravě na ostravském zimním stadionu. Domácí led býval obvykle až někdy kolem Vánoc.

Byl to zlomový okamžik. Od té doby se začal v Kopřivnici rozvíjet hokej po všech stránkách. Začalo se pracovat s mládeží a také se začalo intenzivně pracovat na zastřešení celého zimního stadionu. A příznivci kopřivnického hokeje se dočkali poměrně brzo.

V roce 1970 došlo k zastřešení zimního stadionu a ten tak nabyl dnes nám všem již dobře známé současné podoby. Nutno připomenout, že zastřešení, ale i dřívější výstavba umělé ledové plochy, by se rozhodně neuskutečnilo bez obětavé práce a pomoci mnoha obětavých lidí z Kopřivnice a okolí. Ti svépomocí v rámci akce "Z" na bezplatných brigádách odpracovali v celkovém součtu tisice brigádnických hodin, aby tak připravili podmínky pro vlastní zastřešení stadionu. To následně provedly Průmyslové stavby Gottwaldov a bylo hotovo.

Pozn.: Pro zvětšený detail klikni na obrázek.

Stánek kopřivnického hokeje a dnes i základna většiny kopřivnických sportovních klubů byl na světě. Nebývá nic jiného než si přát, aby byl i v budoucnu vždy zaplněn úspěšnými sportovci a reprezentanty kopřivnického sportu.

2019 - 2020

1.10. - 31.10. 2019
Krnov - venku
odj:

Logo Pojď hrát hokej logo MSK logo MŠMT Nábor ISMM Production & Business Cooperation s.r.o. logo NIMDA Logo FAVEA a.s. Logo Elektropohony Logo Deviro Logo Porgest Logo Komterm Logo TGS Logo Penzión p. B. Horou Logo Robinson logobg logo Profi Credit logo Pro Leasing s.r.o. logo Pavel Sedlák logo CCM