Sezóna mládeže HC Kopřivnice 2019/2020

Hokejová sezóna 2019/2020 skončila z důvodu celoplošné karantény, která zasáhla i do sportu o něco dřív než měla. Všichni jsme tento fakt vnímali jako rozumný a nezbytný pro ochranu zdraví a životů nás všech.

Přesto bych chtěl zhodnotit její průběh a působení našeho klubu HC Kopřivnice.

Začnu nejmladšími kategoriemi, kde je vidět stále rostoucí zájem o lední hokej v našem městě. Veliký počet malých hokejistů je obraz dobré práce Mariána Kacíře hlavního trenéra přípravky. Vždy perfektně připravené náborové akce ČSLH "TÝDEN HOKEJE" ,ale i velká spousta přípravných utkání a turnajů se projevují na hokejovém růstu mladých hokejistů. Do svého týmu asistentů se mu podařilo zapracovat mnoho bývalých hráčů - tatínků mladých hokejistů. Časté návštěvy regionálního trenéra Stanislava Sztefka na trénincích nebo utkáních a jeho následné hodnocení je vždy s pochvalou. Nemá smysl u těchto kategoriích hodnotit nic neříkající výsledky, avšak s velkým důrazem vždy dbát na rozvoj všech dovedností na ledě i mimo něj.

V žákovské lize jsme po delší době s přibývajícím počtem hráčů a se schváleným svazovým trenérem pro náš klub museli řešit rozdělení spolupráce s HC Rožnovem pod Radhoštěm. V kategorii mladších žáků jsme z důvodu vysokého počtu hráčů nastavili dvě družstva, z níž jedno hrálo skupinu MSK a druhé OLK. V kategorii starších žáků jsme měli pouze jedno družstvo ve skupině MSK. Věříme, že tato zkušenost většinu hráčů významně posunula z čehož mohou v následujících sezónách pouze profitovat. Celou kategorii MŽ a SŽ vedl zkušený trenér Radek Fojtík, který zároveň vedl týmy MSK v mistrovských utkáních, tým MŽ OLK vedl na zápasech a tréninkových jednotkách, jako hlavní trenér Petr Němec. Všem trenérům v této kategorii patří velký dík za podporu v této nejednoduché sezóně. V příští sezóně plánujeme rozdělení žákovské ligy po ročnících, tzn. od šesté po devátou třídu. V návaznosti na tuto reorganizaci je naším cílem doplnit trenérský tým zkušeným trenérem.

Kategorie dorostu, který pokračoval ve spolupráci s HC Rožnovem pod Radhoštěm, a nastupoval jako HC Černí Vlci bych sezónu rozdělil na dvě části. V první části jsme odehráli základní skupinu, která se nám příliš nedařila. Toto bývá vždy ovlivněno nesehraností, protože nemáme společné tréninky a klukům vždy chvíli trvá než se sehrají. Tento fakt se daří odbourávat každým dalšímzápasem. Ve druhé části soutěže jsme tým hodně posílili našimi odchovanci z extraligových týmů a náš herní projev se výrazně zlepšil. Tímto zlepšením jsme mnoho soupeřů zaskočili. Musím pochválit kluky, že vytvořili dobrou partu, která chtěla vyhrávat. Také chci pochválit spolupráci s kolegy z Rožnova Markem Mollem a Kamilem Valentíkem a doufám, že tato dobrá spolupráce bude pokračovat i v následující sezóně. Ve které, se chystáme společně sestavit i družstvo juniorů.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem trenérům a vedoucím za jejich práci, rodičům za podporu. Děkuji.

Libor Polášek - šéftrenér mládeže

logo_vlci

Logo Pojď hrát hokej logo MSK logo MŠMT Nábor ISMM Production & Business Cooperation s.r.o. logo NIMDA Logo FAVEA a.s. Logo Elektropohony Logo Deviro Logo Porgest Logo Komterm Logo TGS Logo Penzión p. B. Horou Logo Robinson logobg logo Profi Credit logo Pro Leasing s.r.o. logo Pavel Sedlák logo CCM