Draci Šumperk - HC TATRA Kopřivnice

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo HC HC Draci ŠumperkTatrováci se vracejí ze Šumperku opět s prázdnou

HC Draci Šumperk - HC TATRA Kopřivnice 6:1
(1:0, 3:0, 2:1)

Tatrováci přicestovali k utkání se zpožděním, z důvodu hustého sněžení a museli nastoupit z autobusu přímo na buly. Na branku se nemuselo dlouho čekat, když po chybě v obraně z rychlého protiútoku se prosadili Draci. Kopřivnice poté musela čelit přesilovce pět na tři, která nebyla využita. Druhá třetina přinesla tři branky a všechny za záda Petra Hromady. V poslední části se již mohli konečně zaradovat i tatrováci, když po dlouhé době překonali Lakosila v bráně draků zásluhou Marka Pěnčíka, ale závěrečné slovo měli opět domácí hráči, když ještě dvěma góly podtrhli výsledku konečnou a zcela zaslouženou podobu.

Kopřivnice zajížděla naposledy v základní části do podhůří Jeseníků a cesta byla strastiplná, když hráči museli nastoupit do zápasu bez rozbruslení. Již brzy po úvodním buly dobře pálil z kruhu Hrubý a aktívní hosté ještě zkoušeli několikrát prověřit pozornost brankáře Lakosila. Ve třetí minutě mohli diváci vidět první branku večera, když se Draci prosazují z rychlého protiútoku. V přečíslení tři na jednoho byl na konci akce Vymazal, který dostal přihrávku přes obránce od Půhoného a dopravil puk za nešťastného Hromadu, k pravé tyči – 1:0. Během první třetiny si museli odpočinout tři hráči na trestné lavici a síly ubývaly, nicméně Draci se v početních výhodách nedokázali prosadit. Hromada byl těžko překonatelný a do druhé třetiny se šlo s jednobrankovým deficitem.

Ve druhé třetině se hrál spíše vyrovnaný hokej a k vidění spíše boj a když se dostávali Draci do šancí tak byly překombinované. Do parádní příležitosti se dostal Kovařík, ale lapačka Hromady jeho střelu vystihla. Druhou branku domácích hráčů padla ve 27. minutě, když po špatném střídání projel jako nůž máslem dvojici obránců nejlepší hráč kanadského bodování Jiří Půhoný a tváří v tvář Hromadovi nedal sebemenší šanci. Kličkou jej oklamal a puk nechal pozvolna jet do brány – 2:0. Draci dostali do žil novou energii a rázně ukazovali hostům kdo je tady pánem na ledě. Další branka na sebe nenechala dlouho čekat, když jedna z mnoha výpadů do útočného pásma Šumperku zapadla do brankového zařízení, zásluhou Lukáše Králíka, který po ledě nahodil puk na Hromadu. Ten jej však neviděl a zajel mezi betony do brány – 3:0. Na trestné lavici se octnul jeden z tatrováků a příležitost byla využita. Obránce Sedlák střílel z pravého kruhu na Hromadu, ale puk dobře zasáhl, ale ještě propadl nešťastně před brankovou čáru, kde byly dvě připravené hokejky hráčů ve žlutých dresech a Michal Vymazal jej dorazil do sítě – 4:0. Do konce druhé třetiny muselo několik hráčů schladit hlavy za katr a potyčka mezi Sedlákem a Pargačem v rohu hřiště skončila oboustranným vyloučením.

Ve třetí třetině se konečně prosazují i hosté, kdy přesnou střelou pod horní tyč z levého kruhu propálil Lakosila Marek Pěnčík – 4:1. Před touto akcí předcházela situace, kdy Bartošák držel svého protivníka Řezáče, ale branka nakonec byla uznána a až poté následovaly tresty. Ihned po buly přišla strkanice mezi Heinzlem a Sedlákem, kdy nakonec hostující hráč dostal čtyřminutový trest a Draci si zahráli další přesilovku, která byla následně využita. Jakub Schejbal dostal kotouč do prostoru mezi kruhy, následnou střelu pak dokázal umístit přesně do levého horního růžku Hromadovy brány – 5:1. Tři minuty před koncem mnohem aktivnější domácí hráči přidali poslední branku večera a prosadil se objetím brány, kdy svou kličkou poslal puk za brankovou čáru Jiří Půhoný – 6:1. Závěr utkání už nic výjimečného nepřinesl a domácí i potřetí v řadě na domácím ledě porážejí Tatru rozdílem pěti branek.

Branky a nahrávky: 3. Vymazal (Půhoný, Sedlák), 27. Půhoný (Šťáva, Ďurkáč), 28. Králík (Kovařík, Lehečka), 30. Vymazal (Sedlák, Půhoný), 51. Schejbal (Kovařík, Půhoný), 58. Půhoný (Ostřanský, Lehečka) – 49. Pěnčík (Bail)

Rozhodčí: Škach – Goňa, Pospíšil

Vyloučení: 6:10
Průběh zápasu: 0:0
Střely na bránu: 4:0, 4:1, 6:1

HC Draci Šumperk: Lakosil – Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Bažant, Řezáč, Sedlák – Kovařík, Hroch, Lehečka, Vachutka, Muller, Králík, Půhoný, Fischer, Vymazal, Cink, Ostřanský

HC TATRA Kopřivnice: Hromada – Heinzl, Stříž, Marek, Mrowiec, Bail, Fojtík – Červenka, Raška, Pargač, Tomášek, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík, Mach, Bartošák, Pěnčík, Kofroň, Gola

Ohlasy Trenérů:

Jaroslav Kofroň:(HC TATRA Kopřivnice) Chtěli jsme hrát aktivně, ale bohužel jsme ve druhé třetině dvakrát propadli v obraně a bylo po zápase.

ŽnS 22 104:62 48
 MoB 21 70:49 45