Draci Šumperk - HC TATRA Kopřivnice

1. zápas předkola Play-off

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo HC HC Draci ŠumperkTatrováci favorita nepřekvapili a v sérii se ujímají vedení Draci

HC Draci Šumperk - HC TATRA Kopřivnice 6:0
(1:0, 2:0, 3:0)

K prvnímu zápasu série přicestovali tatrováci k papírově silnějšímu soupeři a od začátku zápasu se hrál útočný hokej a rozhodně nechtěli dát svou kůži lacino. Bohužel z rychlého protiútoku otevřeli skóre domácí hráči a tak skončila i první třetina. Druhá třetina přinesla dvě branky a obě v síti Petra Hromady. Gól na 2:0 vsítili Draci ve skrumáži a díky důrazu a o minutu a půl později po hezké souhře odskakují na rozdíl tří branek. V poslední periodě měli šumperští hráči k dispozici trestné střílení, které Půhoný neproměnil, ale nakonec se radovali domácí hráči ještě třikrát a všechny po chybách hostů. Kopřivnice si odváží ranec šesti branek a již toto pondělí se zabojuje o první vítězství a srovnání stavu.

Tatrováci rozehráli první zápas play-off s draky poměrně statečně a nechtěli nechat ani píď ledu soupeři. Ale již brzy si odpykávali trest za vysokou hůl a Draci si s chutí zastříleli, ale Hromada byl neprůstřelny. Na první branku se čekalo do sedmé minuty a stadion rozburácel Ďurkáč, když se zmocnil puku ve vlastním pásmu a založil rychlou akci a přechod do protiútoku. Ostřanský si z poza branky všiml volného Jakuba Ďurkáče a puk doklepl do prázdné klece – 1:0. Draci si stabilně udržovali střelecké šance po dobu první třetiny a do vážnějších chvil před Lakosilem se dokázali dostat při početní výhodě tatrováci až ve 14 minutě hry a poté ještě minutu před koncem první periody. Ale muž v masce si vedl spolehlivě.

Druhá část přinesla vyložené šance i na hostující straně, a Šumperk měl dost práce s hráči Kopřivnice. Při dohrávané přesilovce z první třetiny se pálilo o sto šest na Lakosila, ale byl prostě neprůstřelný. O minutu později poslal z obrany Gola Adama Kofroně do jízdy a ten si to svištěl sám na Lakosila, ale jeho pokus byl špatně vyřešen. Brankář jeho pokus vykryl pohodovým zákrokem. Hůř bylo ve 25. Minutě, kdy po špatném střídání pádili dva hráči ve žlutých dresech na Hromadu a dali svou druhou branku. Petr Hromada dokázal puk vystihnout, ale bohužel mu vypadl z výstroje a puku si nejlépe všiml Daniel Hroch, který svým důrazem dopravil puk do sítě – 2:0. Utekly necelé dvě minuty a draci odskakují na rozdíl tří branek. V rohu kluziště vybojoval puk Lehečka, který poslal puk z poza brány na nepokrytého Lubomíra Kovaříka, který trefil puk mezi betony za brankovou čáru – 3:0. Přibývaly vyloučení tatrováků, ale pozorná hra hostů nevedla k dalším brankám. V závěru druhé periody byly šance před Lakosilem, ale Kofroňův pokus brankář lapil. V samém závěru v přesilové hře Tatry ujeli draci a Půhoný ukázal rychlost a přes obránce projel až k Hromadovi, ale byl zahákován. Následné trestné střílení neproměnil, neboť puk který dopravil do sítě byl dopraven z dorážky.

Z kraje poslední třetiny se dvakrát vylučovalo na tatrovácké straně, ale žádný pokus neskončil v síti. Jenže hosté dostali početní výhodu a po opět špatném střídání inkasují počtvrté. Individuální akci rozjel ze středního pásma obránce Petr Gewiese, který uplatnil svou rychlost před dotírající hosty a blafákem poslal puk pod levý roh branky – 4:0. Kopřivnice se častěji dostávala do šancí a chtěli s výsledkem něco ještě udělat, ale čestný úspěch nebyl souzen, když se netrefí prázdná brána tak je z toho přečíslení ukončená pátou brankou domácích. Z levé strany se do pásma vydal Cink a do mezikruží vyslal puk na Milana Ostřanského, který pálil do levého rohu Hromadovy brány – 5:0. Kopřivnice stále zkoušela z palebných pozic v rámci přesilovky, ale za brankovou čáru by puk nedali ani do rána. Tři minuty před koncem utkání přišla z čista jasna další rána do kopřivnických řad v početní výhodě, když puk vyválčil Vladimír Cink a vydal se s pukem sám do pásma a v rohu ledové plochy něvěděl co s pukem a zkusil jej nahodit na bránu, kde si Hromada kotouč srazil za brankovou čáru – 6:0. Utkání končí přesvědčivou výhrou Draků a v sérii se ujímají vedení 1:0. V pondělí vše stěhuje do Kopřivnice, která bude chtít porážku odčinit a srovnat stav v sérii.

Branky a nahrávky: 7. Ďurkáč (Ostřanský, Bažant), 25. Hroch (Králík, Fischer), 26. Kovařík (Lehečka, Králík), 45. Gewiese (Schejbal, Vymazal), 52. Ostřanský (Cink), 57. Cink (Hroch)

Rozhodčí: Koziol – Bubela, Zedník

Vyloučení: 5:8
Průběh zápasu: 6:0
Střely na bránu: 36:30

HC Draci Šumperk: Lakosil (Svoboda) – Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Bažant, Gewiese, Řezáč, Sedlák – Kovařík, Hroch, Lehečka, Vachutka, Králík, Půhoný, Fischer, Vymazal, Cink, Ostřanský

HC TATRA Kopřivnice: Hromada (Fendrich) – Heinzl, Stříž, Marek, Krutil, Bail, Fojtík, Merenda – Červenka, Pargač, Tomášek, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík, Mach, Suchý, Bartošák, Pěnčík, Kofroň, Gola

Ohlasy Trenérů:

Jaroslav Kofroň: (HC TATRA Kopřivnice)

Šumperk naše chyby trestal. Nám se nepodařilo proměnit ani jednu chybu a příležitostí bylo dost. Scházel nám důraz ped brankou a to jak před naší tak před jejich. Nic nevzdáváme. Ještě není konec série. Opět super fans.

ŽnS 22 104:62 48
 MoB 21 70:49 45