Draci Šumperk - HC TATRA Kopřivnice

5. zápas předkola Play-off

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo HC HC Draci ŠumperkPoslední pokus nevyšel a sezóna končí

HC Draci Šumperk - HC TATRA Kopřivnice 5:2
(3:1, 1:1, 1:0)

Kopřivnice odjela do podhůří Jeseníků k poslednímu utkání v serii, a pokusit se přejít do semifinále. Drama to bylo až do konce a srdnatě hrající tatrováci nakonec podlehli po velkém boji. Hrál se velice dobrý hokej a dá se říct, že byl jedním z nejlepších v celé sérii. V první třetině se brzy dostali domácí Draci do dvoubrankového vedení, když využili chyb v obraně hostí. Zanedlouho se prosadili tatrováci o drama bylo postaráno. V úplném závěru třetiny přišlo špatné vyhození puku a domácí hráči trestali potřetí. Ve druhé třetině se domácí prosadili počtvrté, ale záhy z přesilovky, která trvala pouhých devět vteřin snižoval Štěpánek. V poslední periodě odcházely síly i díky čtyřech dvouminutových trestů tatrováků a přes veškerou snahu výsledek dorovnat si do prázdné brány dovezl kotouč Vachutka. Draci získali třetí bod a postupuji do semifinále, kde narazí na Hodonín. Hráčům patří dík za skvělou sezónu.

Od samého začátku se hrál hokej jako břitva, ale po chybách si vzali Draci brzy vedení ve skóre. Již ve třetí minutě Michal Vymazal nahodil puk do pásma hostí, ale ten se odrazem od zadního mantinelu dostal před bránu, kde právě Vymazal kotouč dojel a pohotově vyslal pod horní tyč Hromadovy brány – 1:0. Přesně o 71 vteřin bylo tatrovákům mnohem hůř. Po dobré kombinaci ve středu hřiště vjel do pásma Kopřivnice Cink, objel dva protihráče a jeho pokus ještě Hromada vyrazil svým betonem, ale dojíždějící Lukáš Králík nakonec dostal puk do sítě – 2:0. Draci přitápěli tatrovce v početní výhodě a v dobrých šancích se ocitli Hroch a Gewiese, kteří neproměnili jasné šance. V deváté minutě se prosazují hosté, když domácí chybovali za bránou a Adam Červenka obral obránce o puk, který krásně nabídl Ondřeji Sluštíkovi, který nekompromisně přesně zakončil – 2:1. V obrovské příležitosti se ocitl Půhoný, ale pohrdl svou šanci proměnit, když trefil Hromadovo rameno. Chvíli na to se do útoku vydal Tomášek, ale střela letěla vedle brány. Bohužel v závěru přibývaly šance domácích hráčů a ti trestali, když po špatném vyhození puku z obranného pásma nahrál Fischer na Michala Vymazala, a ten se nemýlil – 3:1. Jenže ještě v samém závěru mohli odskočit dokonce na rozdíl tří branek, ale tentokrát Hromada mužstvo podržel.

Ve druhé periodě přišla výborná šance draků, a moc nechybělo a Bažant mohl dát čtvrtou branku, ale nedal stoprocentní šanci, když netrefil odkrytou bránu. Šancí bylo požehnaně a růžky vystrkovali hosté i v oslabení. Hrál se výborný hokej, přesně jaký playoff přináší a přicházely i zbytečné fauly, kdy domácí Draci využili právě jeden z nich. Vymazal vyslal přihrávku z rohu hřiště do mezikruží, kde napřáhl svou hokejku Jakub Schejbal a tvrdou ránou trefil přesně – 4:1. Zanedlouho si tatrováci zahráli přesilovou hru, kdy si šel odpočinout Bažanat, a muži v bílých dresech po devíti vteřinách dostávají svůj tým zpět do hry. Po vyhraném buly Střížova nahrávka šla na Suchého, který našel volného Radima Štěpánka a Lakosil po jeho ráně podruhé kapituloval – 4:2. Poté se hrál tuhý boj a velice dobré příležitosti brankáři pochytali.

V poslední třetině bohužel tatrováci museli čelit hned čtyřmi vyloučeními během prvních deseti minutách a síly velice docházely. Každopádně nic nevzdávali a početní výhody s přehledem zvládli. Čas rychle letěl a hra se často odehrávala v pásmu domácích draků. Poslední minuty byly jasně v réžii hostů a pálili na brankáře jednu ránu za druhou, ale Lakosil byl prostě neprůstřelný. V závěru již neměli hosté co ztratit a pokus o hru bez brankáře nakonec nevyšel, ikdyž Lakosil zřejmě na projektily hostů bude dlouho vzpomínat. Každopádně pátý gól nakonec padl do prázdné brány, kterému předcházela rána od modré čáry Michala Krutila, ale jeho projektil zastavil svým tělem Sedlák a odražený puk letěl do středního pásma, kde si jej převzal Daniel Vachutka a dovezl jej v poklidu do prázdné brány a definitivně tak stvrdili svůj postup do semifinále. Kopřivnickým hráčům není absolutně co vytknout, když předvedli skvělý týmový výkon a rozhodně se nemají za co stydět jak v tomto zápase, tak v celé sérii. Byli určitě více než vyrovnaným soupeřem favoritovi této série. Gratulujeme soupeři i všem fanouškům za parádní podívanou.

Branky a nahrávky: 3. Vymazal (Hroch, Gewiese), 5. Králík (Cink), 20. Vymazal (Fischer, Půhoný), 25. Schejbal (Vymazal, Půhoný), 60. Vachutka (Vymazal) – 9. Sluštík (Červenka, Krutil), 26. Štěpánek (Suchý)

Rozhodčí: Škrobák, Koziol – Rožánek, Zedník

Vyloučení: 4:10
Průběh zápasu: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2
Střely na bránu: 0:0

HC Draci Šumperk: Lakosil – Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Bažant, Gewiese, Řezáč, Sedlák (C) – Hroch, Lehečka, Vachutka, Muller, Králík, Skopal, Půhoný, Fischer, Vymazal (A), Cink (A), Ostřanský

HC TATRA Kopřivnice: Hromada – Štěpánek, Stříž, Marek (A), Krutil, Bail, Fojtík – Červenka, Pargač (A), Tomášek, Vyčesaný, Sluštík(C), Mach, Suchý, Pěnčík, Kofroň, Gola

Ohlasy Trenérů:

Jozef Zavadil: (Draci Šumperk) Spadl mi kámen ze srdce. Povězme si pravdu, bylo to nesmírně těžké a po gólu na 1:2 jsme sice měli šance my, ale byli jsme pořád pod tlakem. A druhou třetinu nás soupeř přehrával. V té třetí třetiny jsme chtěli v přesilových hrách to hlavně uhrát, neblbnout jak Němci na olympiádě ve finále, kteří chtěli dát góly a pak na to dojeli.

Jaroslav Kofroň: (HC TATRA Kopřivnice) Bylo to vyrovnané utkání. Bohužel v první třetině jsme udělali více chyb, které Šumperk potrestal. I přes prohru jsem celý tým pochválil za dnešní utkání a za celé play off. Nemáme se za co stydět. Byli jsme vyrovnaný soupeř. Musím ještě poděkovat všem co nás přijeli podpořit a podporovali nás celou sezónu. Jste super a moc Vám děkujeme.

Sezóna 2018 - 2019

5 hosté