Draci Šumperk - HC TATRA Kopřivnice

29. kolo II. liga skupina východ

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo HC HC Draci Šumperk Jednoznačná dračí nadvláda


HC Draci Šumperk - HC TATRA Kopřivnice 5:0
(3:0, 0:0, 2:0)

Tatrováci vyjeli k druhému venkovnímu utkání v řadě, tentokrát do Šumperku. Hned z kraje utkání vedli Draci již o dvě branky. Poté měli tatrováci k dispozici dvojnásobnou početní výhodu, ale vůbec nic v ní nevymysleli. V závěru první třetiny domácí hráči přidali v přesilovce třetí gól a vypadalo to tak v tu chvíli, kde zůstanou body. Ve druhé třetině se hrálo většinou před brankářem Hromadou, a valil se na něj jeden útok za druhým, ale nic ze šancí nevyužili. V závěrečné třetině se dlouho hrálo bez branek, jenže se nakonec dvěma góly v posledních čtyřech minutách ještě radovali domáci Draci, kteří zaslouženě a jednoznačně vítězí, když kopřivničané nevstřelili ani jednu branku.

Od začátku utkání bylo zřejmé, kdo bude brát body. První střelu na bránu v zápase šla z hole Jakuba Macha, ale Lakosil byl pozorný. Na druhé straně se brzy radovali domácí Draci. Z vcelku nevinné akce, kdy kopřivničtí hráči nestačili vyhodit puk se před bránou na dvakrát prosazuje s velkým štěstím Daniel Vachutka - 1:0. Druhý gól na sebe nenechal dlouze čekat, když se z přečíslení dva na jednoho dokázal postarat o dvoubrankové vedení Ondřej Šťáva. Ostřanský zavezl puk do útočného pásma a přes obránce jej poslal na dobře najetého Šťávu, který nachytal Hromadu v brance – 2:0. Poté přišlo na řadu několik vyloučení a tatra měla k dispozici dvojnásobnou přesilovou hru, ale vůbec se v ní hostům nevedlo. Naopak v jedné z přesilovek domácích hráčů padla další branka. V čase 17:19 se po parádní kombinaci prosazuje před brankářem Hromadou Jakub Řezáč – 3:0.

Ve druhé třetině si tvořili šumperští hokejisté dobré šance. Brankář Hromada musel být neustále ve střehu, když akce střídala akci. I kopřivničané měli dobrou příležitost, když se z trestné lavice vydal Kofroň, na kterého přihrál jeden z domácích a se spoluhráčem Machem navštívili Lakosila v brance draků, ale nevyzráli na něj. Machovu střelu skvěle vychytal. V půlce utkání byl faulován v samostatném úniku nejlepší hráč druhé ligy v kanadském bodování Jiří Půhoný a muselo přijít trestné střílení, které sám postižený neproměnil. Do konce druhé periody přicházely příležitosti hlavně domácích hráčů, nic z nich brankou neskončilo.

V poslední třetině upadlo tempo hry a jako by se domácí hráči spokojili s výsledkem. I když se hrálo ze strany na stranu, tak ani jedno mužstvo se nedokázalo dostat do nějaké vážnější šance. Klidný závěr zápasu ještě dvěma góly potvrdil svou nadvládu v zápase Šumperk. Čtyři minuty před závěrečnou sirénou se z levé strany prosazuje kapitán Tomáš Sedlák, který dostal křižnou přihrávku přes dva kopřivnické beky od Půhoného – 4:0. Po chvilce se do podobně vyložené šance dostal další domácí hráč, ale na Hromadu nevyzrál. Závěrečný gól padl dvě minuty před konce zápasu. Opět parádní kombinace draků na jejichž konci byl Milan Ostřanský – 5:0. Draci jednoznačně a zaslouženě vítězí.

Branky a nahrávky 4. Vychutka (Cink), 6. Šťáva ( Ostřanský), 18. Řezáč (Kovařík, Schejbal), 56. Sedlák ( Půhoný), 58. Ostřanský (Fischer, Lehečka)

Rozhodčí: Šudoma – Wesley, Pospíšil

Vyloučení: 6:6
Využití: 1:0
Oslabení: 0:0
Průběh zápasu: 5:0
Střely na bránu: 
Diváci: 597

Draci Šumperk:  Lakosil – Gewiese, Procházka, Řezáč, Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Sedlák(C) – Muller, Králík, Půhoný, Ostřanský, Lehečka, Vymazal, Cink, Kovařík, Hroch, Vachutka, Fischer

HC TATRA Kopřivnice: Hromada – Štěpánek, Heinzl, Stříž, Marek, Kropka, Krutil, Bail - Červenka, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík, Mach, Suchý, Bartošák, Pěnčík, Kofroň, Gola

Ohlasy trenérů:

Jaroslav Kofroň (HC TATRA Kopřivnice): Šumperk byl dnes o třídu lepší a zaslouženě vyhrál. Nám se nepodařilo vstřelit branku ani z vyložených příležitostí.

 

Kalendář akcí a výsledků

Najdete nás na FB

Nepřehlédněte


             Sezóna 2018 -2019 

                         Muži

        20.10.2018 v 17.00 hod
               Val. Meziříčí - doma
   
       27.10.2018 v 17.00 hod
               Šumperk - venku
          odj: 13.30 z Kopřivnice

                      Junioři

           21.10.2018 v 16.30 hod
                Prostějov - venku
            odj: 13.30 z Rožnova
          

                       Dorost 

          21.10. 2018 v 10.00 hod
            
Brumov Bylnice - doma
         

                      LSŽ -LMŽ

          21.10 2018 v 10.30 hod
                  Uničov v Rožnově

     

                   5 třída

           27.10.2018 v 10.00 hod
               Šternberk - venku
             odj:

       
                     4 třída

           27.10.2018 v10.00 hod
            Turnaj - doma

          3.11 - 4.11 2018
             Turnaj v Orlové

               
    3 třída 
        
           3.11. - 4.11 2018
                Třinec - venku
              

                 2 třída
              
           4.11. 2018 v 10.15 hod
               Turnaj v Havířově
               odj: 8. 40 z kopřivnice

  

          
 
Logo Pojď hrát hokej logo MSK logo MŠMT Nábor Logo FAVEA a.s. Logo Elektropohony Logo Deviro Logo Porgest Logo Komterm Logo TGS Logo Penzión p. B. Horou Logo Robinson logobg logo Profi Credit logo Pro Leasing s.r.o. logo Pavel Sedlák logo CCM logo NIMDA
logo Schindler logo Bortel
logohc

Kdo je online

2 hosté

Přihlášení


Zapomenuté heslo
.