Draci Šumperk - HC TATRA Kopřivnice

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo HC HC Draci Šumperk Jednoznačná dračí nadvláda

HC Draci Šumperk - HC TATRA Kopřivnice 5:0
(3:0, 0:0, 2:0)

Tatrováci vyjeli k druhému venkovnímu utkání v řadě, tentokrát do Šumperku. Hned z kraje utkání vedli Draci již o dvě branky. Poté měli tatrováci k dispozici dvojnásobnou početní výhodu, ale vůbec nic v ní nevymysleli. V závěru první třetiny domácí hráči přidali v přesilovce třetí gól a vypadalo to tak v tu chvíli, kde zůstanou body. Ve druhé třetině se hrálo většinou před brankářem Hromadou, a valil se na něj jeden útok za druhým, ale nic ze šancí nevyužili. V závěrečné třetině se dlouho hrálo bez branek, jenže se nakonec dvěma góly v posledních čtyřech minutách ještě radovali domáci Draci, kteří zaslouženě a jednoznačně vítězí, když kopřivničané nevstřelili ani jednu branku.

Od začátku utkání bylo zřejmé, kdo bude brát body. První střelu na bránu v zápase šla z hole Jakuba Macha, ale Lakosil byl pozorný. Na druhé straně se brzy radovali domácí Draci. Z vcelku nevinné akce, kdy kopřivničtí hráči nestačili vyhodit puk se před bránou na dvakrát prosazuje s velkým štěstím Daniel Vachutka - 1:0. Druhý gól na sebe nenechal dlouze čekat, když se z přečíslení dva na jednoho dokázal postarat o dvoubrankové vedení Ondřej Šťáva. Ostřanský zavezl puk do útočného pásma a přes obránce jej poslal na dobře najetého Šťávu, který nachytal Hromadu v brance – 2:0. Poté přišlo na řadu několik vyloučení a tatra měla k dispozici dvojnásobnou přesilovou hru, ale vůbec se v ní hostům nevedlo. Naopak v jedné z přesilovek domácích hráčů padla další branka. V čase 17:19 se po parádní kombinaci prosazuje před brankářem Hromadou Jakub Řezáč – 3:0.

Ve druhé třetině si tvořili šumperští hokejisté dobré šance. Brankář Hromada musel být neustále ve střehu, když akce střídala akci. I kopřivničané měli dobrou příležitost, když se z trestné lavice vydal Kofroň, na kterého přihrál jeden z domácích a se spoluhráčem Machem navštívili Lakosila v brance draků, ale nevyzráli na něj. Machovu střelu skvěle vychytal. V půlce utkání byl faulován v samostatném úniku nejlepší hráč druhé ligy v kanadském bodování Jiří Půhoný a muselo přijít trestné střílení, které sám postižený neproměnil. Do konce druhé periody přicházely příležitosti hlavně domácích hráčů, nic z nich brankou neskončilo.

V poslední třetině upadlo tempo hry a jako by se domácí hráči spokojili s výsledkem. I když se hrálo ze strany na stranu, tak ani jedno mužstvo se nedokázalo dostat do nějaké vážnější šance. Klidný závěr zápasu ještě dvěma góly potvrdil svou nadvládu v zápase Šumperk. Čtyři minuty před závěrečnou sirénou se z levé strany prosazuje kapitán Tomáš Sedlák, který dostal křižnou přihrávku přes dva kopřivnické beky od Půhoného – 4:0. Po chvilce se do podobně vyložené šance dostal další domácí hráč, ale na Hromadu nevyzrál. Závěrečný gól padl dvě minuty před konce zápasu. Opět parádní kombinace draků na jejichž konci byl Milan Ostřanský – 5:0. Draci jednoznačně a zaslouženě vítězí.

Branky a nahrávky 4. Vychutka (Cink), 6. Šťáva ( Ostřanský), 18. Řezáč (Kovařík, Schejbal), 56. Sedlák ( Půhoný), 58. Ostřanský (Fischer, Lehečka)

Rozhodčí: Šudoma – Wesley, Pospíšil

Vyloučení: 6:6
Využití: 1:0
Oslabení: 0:0
Průběh zápasu: 5:0
Střely na bránu:

Draci Šumperk:  Lakosil – Gewiese, Procházka, Řezáč, Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Sedlák(C) – Muller, Králík, Půhoný, Ostřanský, Lehečka, Vymazal, Cink, Kovařík, Hroch, Vachutka, Fischer

HC TATRA Kopřivnice: Hromada – Štěpánek, Heinzl, Stříž, Marek, Kropka, Krutil, Bail - Červenka, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík, Mach, Suchý, Bartošák, Pěnčík, Kofroň, Gola

Ohlasy trenérů:

Jaroslav Kofroň (HC TATRA Kopřivnice): Šumperk byl dnes o třídu lepší a zaslouženě vyhrál. Nám se nepodařilo vstřelit branku ani z vyložených příležitostí.

HC TATRA Kopřivnice

1.2. 2018 v
Třinec - venku
odj:

Logo Pojď hrát hokej logo MSK Nábor Logo FAVEA a.s. Logo Elektropohony Logo Deviro Logo Porgest Logo Komterm Logo TGS Logo Penzión p. B. Horou Logo Robinson logobg logo Polivar logo Profi Credit logo Pro Leasing s.r.o. logo Pavel Sedlák logo CCM logo NIMDA

4 hosté