Draci Šumperk - HC TATRA Kopřivnice

36. kolo II. liga skupina východ

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo HC HC Draci ŠumperkTatrováci ani podruhé v Šumperku nevstřelili branku a body tak zůstávají pod vrchy Jeseníků

HC Draci Šumperk - HC TATRA Kopřivnice 5:0
(1:0, 4:0, 0:0)

Potřetí v řadě se tatrováci vydali do olomouckého kraje konkrétně do Šumperka. Kopřivničtí s Draky od začátku první třetiny hráli vyrovnanou partii, ale střel bylo jako šafránu. Postupem času si Šumperk tvořil soustavnější tlak a svou aktivitou vstřelili první branku zápasu. Kopřivnice se dostávala před brankáře Lakosila jen sporadicky a první třetinu tak vyhráli Draci. Ve druhé třetině si Draci zahráli dlouhou přesilovou hru a později dokonce Tatra musela hrát bez dvou vyloučených hráčů tedy na tři válce a soupeř toho využil, brankou která byla velmi sporná, nicméně rozhodčí ji uznal. V té chvíli jasně dominovali domácí hráči a přidali ještě další tři branky ve druhé třetiny. V poslední třetině již branka nepadla a Draci si již výsledek pohlídali. Lakosil v bráně Šumperku podruhé v řadě pochytal všechny střely tatrováků a udržel tak čisté konto.

Od samotného začátku utkání se nehrál zrovna krásný hokej. Brzy si tatrováci zahráli přesilovou hru, ale bez vážné střelecké aktivity. První kdo si vypracoval dobré střelecké možnosti byli domácí hráči, kteří několikrát zahrozili, nicméně Hromada byl vždy pozorný. V jedenácté minutě se již prosazují Draci poprvé. Na buly byl vítězný Lehečka, který poslal puk na Radka Fischera a ten propálil Petra Hromadu – 1:0. Do konce první třetiny hýřili hráči ve žlutých dresech větší aktivitou, ale branka již další nepadla.

Druhá perioda v podstatě rozhodla tento zápas. Hlavním důvodem byla častá vyloučení kopřivnických hráčů. Obránce Bail dostal čtyřminutový trest za nešťastné trefení holí do obličeje a Draci si zahráli krátkou přesilovou hru pět na tři za další zbytečné vyloučení. Ve dvacáté osmé minutě udeřili Draci podruhé. Branka byla bohužel více než sporná, když David Stříž natlačil Kovaříka na Hromadu, který se nemohl pohybovat a tak zůstala branka nekrytá a toho využil Michal Vymazal, pro kterého nebyl problém vsítit branku – 2:0. Po této situaci zasypali hráči Tatry rozhodčího a protestovali za tento sporný moment. Petr Hromada, obdržel za několik poznámek desetiminutový trest a odsedět jej musel jiný spoluhráč. O tři minuty později se konal rychlý přechod do obranného pásma Tatry, kdy Vymazal poslal do jízdy Králíka, který na Hromadu ještě nevyzrál. Puk bohužel špatně pokryl a dorazil jej do prázdné klece opět Michal Vymazal – 3:0. Další závažná situace před Hromadou skončila gólem. Bažant si najel za brankoviště a objetím branky zkoušel přelstít Hromadu, ale nikdo z tatrováků jej nedokázal zastavit a Radek Fischer využil důrazu před brankou a dává na – 4:0. Bohužel i další branka přišla brzy, ale tentokrát v početní výhodě Draků. Jakub Schejbal se dvěma kličkami přes dva unavené bránící hráče hezky uvolnil a zápěstím do levého rohu branky dává pátý gól – 5:0.

Poslední třetina byla hodně ovlivněna úzkým kádrem, který do Šumperka přicestoval a již nebyly síly na nějaké velké drama. Nicméně hosté měli kolikrát více ze hry a brzy dokonce zazvonily tyče brankáře Lakosila, nejprve z hole Kofroně a chvíli na to i Bartošákovou dobrou střelu zastavuje tyč. V závěru utkání ještě vzplály emoce, když si to s Krutilem šel vyřídit Bažant a padaly pěsti a poté i vyšší tresty, které oba aktéry poslaly předčasně do kabin. Utkání končí jasnou výhrou Draků a svěřenci Jaroslava Kofroně další vítězství v řadě nepřidají. Nyní je čeká další venkovní zápas, tentokrát se vydají směr Hodonín.

Branky a nahrávky: 11. Fischer (Lehečka), 28. Vymazal (Králík, Kovařík), 31. Vymazal (Králík, Kovařík), 35. Fischer (Bažant),38. Schejbal (Vymazal)

Rozhodčí: Maršálek – Novotný, Šimčík

Vyloučení: 2:4 Navíc Bažant (SUP) 5+OK hrubost - Hromada (KOP) 10 minut nesp.chování, Gola (KOP) 5+OK, Krutil (KOP) 4+OK hrubost
Využití: 2:0
Oslabení: 0:0
Průběh zápasu: 5:0
Střely na bránu:
Diváci: 758

HC Draci Šumperk: Lakosil – Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Bažant, Gewiese, Řezáč, Sedlák – Kovařík, Hroch, Lehečka, Vachutka, Muller, Králík, Půhoný, Fischer, Vymazal, Cink, Ostřanský

HC TATRA Kopřivnice: Hromada – Heinzl, Stříž, Marek, Mrowiec, Krutil, Bail, Fojtík, Merenda – Červenka, Tomášek, Vyčesaný, Hrubý, Mach, Bartošák, Pěnčík, Kofroň, Gola

Ohlasy Trenérů:

Jaroslav Kofroň: (trenér HC Kopřivnice): Utkání rozhodla sporná druhá branka v naší síti. Pak jsme se nechali zbytečně vylučovat a domácí celek trestal. V závěru jsme měli několik příležitostí na vstřelení branky, ale buď jsme situaci špatně vyhodnotili, nebo jsme trefili tyč. Děkuji fanouškům za skvělou kulisu, kterou nám v Šumperku vytvořili.