Draci Šumperk - HC TATRA Kopřivnice

22. kolo II. liga skupina východ

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo HC HC Draci Šumperk Tříbodové vítězství vystřelil Kofroň

HC Draci Šumperk - HC TATRA Kopřivnice 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Kopřivničtí poprvé vycestovali do podhůří Jeseníků, k místním Drakům do Šumperka. V první třetině bojovného utkání branku diváci neviděli, ačkoliv šance byly na obou stranách. Nicméně více ze hry měli přece jenom domácí Draci. Druhá třetina byla z větší části v režii Šumperka i díky dvěma přesilovým hrám, ale branku dávají tatrováci po krásné souhře Jakuba Macha, pro kterého to byl první gól v sezóně. Poslední třetina přinesla dvě branky. Nejprve vyrovnal po krásné individuální akci Schejbal a rozhodnutí zařídil velice šťastně, Adam Kofroň. Kopřivnice tak veze druhé vítězství z venkovního ledu.

Tatrovka přijela do Šumperka bez několika opor a v první periodě se hrál spíše bojovný hokej s několika zajímavými šancemi na obou stranách. Ale Draci byli ti, kteří diktovali tempo hry.Za Draky slušně pálil Sedlák s Cinkem. Několikrát slibně zahrozili i kopřivničtí borci jenže slušné akce na jejimž konci byl Suchý a po chvíli Kofroň na domácího brankáře nepřišli. Na domácí straně bylo přece jenom více šancí ke skórování, ale některé situace špatně vyhodnotili. Petr Hromada i Vlastimil Lakosil tak drželi své týmy.

Druhá třetina se odehrávala stále v bojovném duchu a hra se vyrovnala. Suchý hezky kličkoval s pukem, ale na Lakosila byl krátký. Ihned na to hrála Kopřivnice v početní výhodě, jenže z toho nic mimořádného nevzešlo. Pár vteřin po příchodu hráče z trestné lavice přišla radost na hostující straně, kdy otevřel skóre Jakub Mach po brilantní přihrávce přes dva bránící hráče z hole Ondřeje Sluštíka. A dobře najetý Mach se nad lapačkou Lakosila nemýlil – 0:1. Šumperk to rozhodně nesvazovalo a ihned se hnali za vyrovnáním. Další oslabení Kopřivnice přežila a velký tlak do konce třetiny Šumperk nezužitkoval, i díky skvělého Hromady.

Ve třetí třetině pokračovala přesilovka domácích a drželi si mírný tlak, žádnému drakovi se Hromadu nepodařilo překonat. Parádní šanci měli na holích tatrováci, kdy ve čtvrté minutě poslední třetiny Mach nahrál na slušně najetého Kofroně, který poté nastřeluje tyč. Draci si poté zahráli další přesilovku a Sedlákovou ránu od modré se štěstím Hromada likviduje. Domácí tak měli velký tlak, jenže vyrovnání zařídili o pět minut později. V individuální akci si to do útočného pásma zamířil Jakub Schejbal, který prošel obranou jako nůž předraženým máslem naznačil střelu a bekhendem překonal Hromadu – 1:1. Důležitý moment se odehrál v posledních třech minutách, kdy nejprve Draci šli do čtyř a museli se bránit v oslabení. Toho využili tatrováci ke vstřelení rozhodujícího gólu. Slabší chvilku si vybral domácí brankář, který podcenil nahození Adama Kofroně z půle hřiště a puk mu propadl za brankovou čáru – 1:2. Po této brance ještě mohli přidat třetí do prázdné klece, ale puk se do branky nedostal. Šumperk ještě dostal výhodu dvou mužů v poli, ale z obdrženého gólu se již nedokázali oklepat. Kopřivnice si tak odváží druhé vítězství z venku a hodně cenné. Šumperk tak porážejí potřetí v sezóně.

Branky a nahrávky: 52. Schejbal (Gewiese, Lakosil) – 37. Mach (Sluštík, Kofroň), 59. Kofroň (Marek)

Rozhodčí: Cabák – Bojda, Mikler

Vyloučení: 3:6