Draci Šumperk - HC TATRA Kopřivnice

22. kolo II. liga skupina východ

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo HC HC Draci Šumperk Tříbodové vítězství vystřelil Kofroň

 

 

HC Draci Šumperk - HC TATRA Kopřivnice 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Kopřivničtí poprvé vycestovali do podhůří Jeseníků, k místním Drakům do Šumperka. V první třetině bojovného utkání branku diváci neviděli, ačkoliv šance byly na obou stranách. Nicméně více ze hry měli přece jenom domácí Draci. Druhá třetina byla z větší části v režii Šumperka i díky dvěma přesilovým hrám, ale branku dávají tatrováci po krásné souhře Jakuba Macha, pro kterého to byl první gól v sezóně. Poslední třetina přinesla dvě branky. Nejprve vyrovnal po krásné individuální akci Schejbal a rozhodnutí zařídil velice šťastně, Adam Kofroň. Kopřivnice tak veze druhé vítězství z venkovního ledu.

Tatrovka přijela do Šumperka bez několika opor a v první periodě se hrál spíše bojovný hokej s několika zajímavými šancemi na obou stranách. Ale Draci byli ti, kteří diktovali tempo hry.Za Draky slušně pálil Sedlák s Cinkem. Několikrát slibně zahrozili i kopřivničtí borci jenže slušné akce na jejimž konci byl Suchý a po chvíli Kofroň na domácího brankáře nepřišli. Na domácí straně bylo přece jenom více šancí ke skórování, ale některé situace špatně vyhodnotili. Petr Hromada i Vlastimil Lakosil tak drželi své týmy.

Druhá třetina se odehrávala stále v bojovném duchu a hra se vyrovnala. Suchý hezky kličkoval s pukem, ale na Lakosila byl krátký. Ihned na to hrála Kopřivnice v početní výhodě, jenže z toho nic mimořádného nevzešlo. Pár vteřin po příchodu hráče z trestné lavice přišla radost na hostující straně, kdy otevřel skóre Jakub Mach po brilantní přihrávce přes dva bránící hráče z hole Ondřeje Sluštíka. A dobře najetý Mach se nad lapačkou Lakosila nemýlil – 0:1. Šumperk to rozhodně nesvazovalo a ihned se hnali za vyrovnáním. Další oslabení Kopřivnice přežila a velký tlak do konce třetiny Šumperk nezužitkoval, i díky skvělého Hromady.

Ve třetí třetině pokračovala přesilovka domácích a drželi si mírný tlak, žádnému drakovi se Hromadu nepodařilo překonat. Parádní šanci měli na holích tatrováci, kdy ve čtvrté minutě poslední třetiny Mach nahrál na slušně najetého Kofroně, který poté nastřeluje tyč. Draci si poté zahráli další přesilovku a Sedlákovou ránu od modré se štěstím Hromada likviduje. Domácí tak měli velký tlak, jenže vyrovnání zařídili o pět minut později. V individuální akci si to do útočného pásma zamířil Jakub Schejbal, který prošel obranou jako nůž předraženým máslem naznačil střelu a bekhendem překonal Hromadu – 1:1. Důležitý moment se odehrál v posledních třech minutách, kdy nejprve Draci šli do čtyř a museli se bránit v oslabení. Toho využili tatrováci ke vstřelení rozhodujícího gólu. Slabší chvilku si vybral domácí brankář, který podcenil nahození Adama Kofroně z půle hřiště a puk mu propadl za brankovou čáru – 1:2. Po této brance ještě mohli přidat třetí do prázdné klece, ale puk se do branky nedostal. Šumperk ještě dostal výhodu dvou mužů v poli, ale z obdrženého gólu se již nedokázali oklepat. Kopřivnice si tak odváží druhé vítězství z venku a hodně cenné. Šumperk tak porážejí potřetí v sezóně.

 

Branky a nahrávky: 52. Schejbal (Gewiese, Lakosil) – 37. Mach (Sluštík, Kofroň), 59. Kofroň (Marek)

Rozhodčí: Cabák – Bojda, Mikler

Vyloučení: 3:6
Využití: 0:1
V oslabení: 0:0
Diváci: 620
Střely na branku:

Draci Šumperk: Lakosil – Gewiese, Procházka, Řezáč, Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Sedlák – Králík, Skopal, Půhoný, Ostřanský, Novosad, Lehečka, Vymazal, Cink, Kovařík, Vachutka, Fischer

HC TATRA Kopřivnice: Hromada – Štěpánek, Heinzl, Stříž, Marek (A), Mrowiec, Kropka, Bail - Vyčesaný, Hrubý, Sluštík (C), Mach, Suchý, Bartošák, Pěnčík, Kofroň, Gola

Ohlasy trenérů:

Jaroslav Kofroň (HC TATRA Kopřivnice): Dnes jsme podali kolektivní výkon. Šumperk byl hokejovější, ale nám se podařilo získat tři body. Musím pochválit celý tým za bojovnost.

 

Kalendář akcí a výsledků

Najdete nás na FB

Nepřehlédněte


HC TATRA Kopřivnice

2017 - 2018


Mistrovská utkání

Muži


13.12.2017 v 18.00 hod
Poruba - venku
odj: 16.00 z Kopřivnice


16.12. 2017 v 17.00 hod
Šumperk - venku
odj: 13.00 z Kopřivnice

20.12. 2017 v 18.00 hod
Hodonín - doma

30.12.2017 v 17.00 hod
V. Meziříčí - doma


Dorost

16.12. 2017  v 16.00 hod
Břeclav - venku
odj: 12.00 z Rožnova6 - 8 třída

17.12. 2017 v 13.45 hod
Metropolia Silesia
odj:  10.15 z Rožnova


5 - 7 třída

17.12.2017 v 12.15 hod
Přerov - venku
odj: 9.15 z Rožnova


4. třída

20.12. 2017 v 15.00 hod
Karviná - venku
odj: 12.45 z Kopřivnice

7.1. 2018 v 10.00 hod
Havířov - doma


3. třída

23.12. 2017 v 9.00 hod
N.Jičín
odj:autama

7.1. 2018 v
Fr. Místek - venku
odj:autama


2. třída

13.1.2018 v 10.00 hod
Turnaj v Kopřivnici


 
Logo Pojď hrát hokej logo MSK Nábor Logo FAVEA a.s. Logo Elektropohony Logo Deviro Logo Porgest Logo Komterm Logo TGS Logo Penzión p. B. Horou Logo Robinson logobg logo Polivar logo Profi Credit logo Pro Leasing s.r.o. logo Pavel Sedlák logo CCM logo NIMDA
logo Schindler logo Bortel
logohc
hokejová škola

ZŠ Dr. Milady Horákové

Kdo je online

2 hosté

Přihlášení


Zapomenuté heslo
.