HC Bobři Valašské Meziříčí - HC TATRA Kopřivnice

25.kolo II. liga skupina východ

Logo HC Bobři Valašské Meziříčí Logo HC Tatra Kopřivnice Z Valašska jedeme s prázdnou

HC Bobři Val. Meziříčí – HC TATRA Kopřivnice 5:2
(0:1, 2:1, 3:0)

Tatrováci odjeli do nedalekého Valašského Meziříčí napravit nepovedenou hru z posledního utkání a v první třetině se hrál svižný hokej a určitě se bylo na co dívat a padla v něm jedna branka za domácího Plška, kdy jej vstřelil Michal Vyčesaný. Ve prostřední části ihned po jejím zahájení se prosadili Bobři poprvé. Dokázali ještě stav otočit, ale kopřivničtí ještě stačili do konce periody srovnat. Všechny branky zatím dali dva hráči Brunec a Vyčesaný. Nakonec rozhodla poslední třetina, která přinesla tři branky a všechny z hokejek domácích Bobrů, kteří i ve druhém domácím utkání vítězí.

Zápas se od začátku utkání odehrával ve svižném tempu, ale šancí bylo jako šafránu. Ojedinělou vážnou šanci ve třetí minutě zachraňoval domácí Plšek. Hrál se hokej nahoru dolů, kdy si soupeři několikrát udržovali tlak v útočném pásmu. Bobři si stačili zahrát i jednu přesilovku, která se jim moc nepovedla. Do vážné šance se dostali tatrováci a byla z hoho první branka večera. V 17. Minutě pálil na Plška Dominik Suchý, kterého střelu ještě vykryl, ale vyražený puk dokázal dorazit Michal Vyčesaný – 0:1. Do konce první třetiny se ještě pokoušeli domácí hráči odpovědět na obdrženou branku, ale bez kýženého efektu.

Druhá třetina začala brzkou brankou Bobrů, kdy Dvořákův pokus Hromada zneškodnil, ale puku se zmocnil Tomáš Brunec a dokázal jej přece jenom dostat za brankovou čáru – 1:1. Poté přišlo několik her v početní výhodě, kterou nikdo nedokázal zužitkovat. Bobři byli mírně lepším mužstvem a ve 29 minutě otáčejí stav utkání ve svůj prospěch, když se opět prosazuje útočná trojice Brunec, Dvořák, Pořický. Trojice se dostala do přečíslení a na jejím konci byl opět Tomáš Brunec, který vstřelil svou druhou branku – 2:1. Bobry branka nakopla, ale z tlaku další gól nepřidali. Naopak stav srovnali tatrováci, když využili zranění domácího hráče, kdy se otevřela střelecká šance. Tu první od Davida Stříže Plšek vytěsnil, ale na druhou dorážku Michala Vyčesaného se již nezmohl – 2:2. Hrál se zajímavý zápas, kdy si tvořili tlak obě mužstva. Stav po druhá třetině tak zůstal stále otevřen.

I třetí třetina si udržovala slušné tempo, kdy se hra přelévala ze strany na stranu. Bobři dostali příležitost si zahrát dvojnásobnou početní výhodu, která měla trvat více než minutu a půl, ale tu narušilo vyloučení domácího hráče. Nicméně i tak Bobři využívají svou výhodu a berou si vedení zpět. Z mezikruží pálil Žák a puk z jeho hole se odrazil od zadního mantinelu na hokejku Miroslava Vargy, pro kterého nebyl problém dostat puk za záda Hromady – 3:2. Poté měli Bobři slušnou šanci zvýšit vedení, ale Hromada krásně pokus zneškodnil. Kopřivničtí sevřeli soupeře v jejich pásmu, bohužel z tlaku nic nevytěžili. V 54 minutě odskakují hráči v modrých dresech na dvoubrankový rozdíl, kdy střela od modré čáry Martina Kývaly propadl pod paží Hromadovi do sítě – 4:2. Bobři se po čtvrté brance zatáhli do své třetiny a zkoušeli ubránit výsledek. Tatrováci přidali na otáčkách a bobry zatlačili. Měli k dispozici dvě vyloučení a při druhé početní převaze to ještě zkoušeli ve hře bez brankáře. Tah v Power play se bohužel nepovedl, a Bobři do prázdné klece dávají pátou branku z hole Petra Dvořáka – 5:2.

Branky a nahrávky: 21. Brunec (Dvořák, Pořický), 29. Brunec (Dvořák, Pořický), 47. Varga Mir. (Žák, Báchor), 54. Kývala (Martiník), 59. Dvořák (Pořický)  – 17. Vyčesaný (Suchý), 33. Vyčesaný (Stříž)

Rozhodčí: Cabák – Wesley, Pospíšil

Vyloučení: 4:5
Průběh zápasu: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 5:2
Střely na bránu: 25:25
Diváci:

HC Bobři Valašské Meziříčí: Plšek – Mikel, Žák, Varga Mar., Báchor, Weintritt, Váňa – Brunec (A), Dvořák, Pořický, Varga Mir., Daněk, Kývala, Martiník (A), Studený (C), Dalajka, Varga D.

HC TATRA Kopřivnice: Hromada – Heinzl, Stříž, Marek (A), Mrowiec, Krutil, Bail, Merenda – Červenka, Tomášek, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík (C), Mach, Suchý, Bartošák (A), Kofroň, Pěnčík,Kofroň, Gola

Ohlasy trenérů:

Jaroslav Kofroň (HC TATRA Kopřivnice): Spokojenost je pouze s první třetinou. Pak jsme začali nesmyslně chybovat a domácí celek naše chyby potrestal. Chyběl nám důraz před brankou. Děkuji za celý tým fanouškům za jejich podporu.

Por 23 111:64 50

HK Nový Jičín

Snad to vyjde příště

HC RT TORAX Poruba