HC Bobři Valašské Meziříčí - HC TATRA Kopřivnice

39.kolo II.Liga skupina východ

Logo HC Bobři Valašské Meziříčí Logo HC Tatra Kopřivnice Tatrováci loupili na bobří hrázi, vezou všechny body a stahují náskok Valachů

HC Bobři Val. Meziříčí - HC Kopřivnice 3:4
(1:1, 1:2, 1:1)

Tatrováci se vydali na nedaleký výjezd. Tentokrát směrem Valašsko. Zápas začal lépe pro Bobry, kdy svůj tlak zúročili vedoucí brankou. Vyrovnávajícím gólem využili tatrováci přesilovku a po jedné brance tak skončila první třetina. Druhá perioda byla rozhodující. V ní dali hosté dvě branky a domácí pouze jedinou, kdy nejprve Hrubý nechytatelně otočil vývoj utkání. Vyrovnat se povedlo bobrům z dorážky, ale tatrováci si vzali vedení zpět po 39 vteřinách. V poslední třetině padalo mnoho trestů, kdy tatrováci seděli hned třikrát v krátké době, ale vylučovalo se i na druhé straně a toho využili hráči v bílých dresech. Navrátilec Pargač, který nejen že se vrátil po dlouhém zranění, ale zařídil svou dorážkou všechny body, protože jeho trefa byla vítězná. V závěru ještě Bobři stihli snížit stav, ale to bylo z jejich strany vše. Kopřivničtí hráči vezou všechny body a stahují náskok na páté místo na šest bodů.

Zápas začali aktivněji domácí hráči, kteří dostatečně zavalili střelami Petra Hromadu a rozhodně se v bráně nenudil. Kopřivnice působila unaveným dojmem a valaši zkoušeli střely ze všech pozic. V čase 7:56 padla první branka utkání. Na trestné lavici si usedl jeden z hráčů Tatry a Bobři početní výhodu bravůrně proměnili po dobré souhře tria Kývala, Varga, Daněk. Kdy poslední jmenovaný dopravil puk do poloodkryté svatyně – 1:0. Po brance byli Valaši stále na koni, ale další brankový zářez se jim nepovedl přidat. Naopak Tatrovka se začínala pozvolna rozjíždět a k dispozici dostala přesilovou hru a tu dokázali využít. Štěpánek nastřelil puk na brankáře Plška a ten jej vyrazil před sebe, kde stál připravený Ondřej Sluštík, pro kterého nebyl problém dostat puk do sítě – 1:1. Do konce třetiny si muži z města automobilů vypracovávali dobré šance a měli mnohem více ze hry než tomu bylo na začátku utkání.

Do druhé třetiny vstoupili hosté skvěle, kdy se Daniel Hrubý skvěle uvolnil až k brankáři Plškovi a výbornou střelou do levého rohu branky otáčí skóre utkání – 1:2. Ještě lépe pro Tatru mohlo být, když se na Plška řítil osamocený Fojtík. Ten si na strážce svatyně nepřišel. Ve dvacáté deváté minutě se radovali z vyrovnání domácí Bobři, když nahození puku Dvořáka na Hromadu dorazil po ledě Tomáš Brunec – 2:2. Radost jim nevydržela pouze 39 vteřin, když se do samostatného úniku dostal Adam Kofroň a ukázkovým blafákem vrací úder – 2:3. Do konce třetiny si ještě tatrováci zahráli tři přesilovky, ale tentokrát bez patřičného efektu.

Poslední třetina opět přinesla řadu vyloučení a zejména kopřivničtí hráči si museli třikrát odpočinout za nedovolené zákroky. Čtvrté vyloučení v řadě si odseděl jeden z Bobrů a toho tatrováci toho využili a své mužstvo dostali do dvoubrankového vedení. Navrátilec po dlouhodobém zranění Jiří Pargač, který naposledy nastoupil v desátém kole mimochodem právě proti Bobrům dorazil sérii dorážek a jedna z nich byla přetavena v gól a ten byl nakonec vítězný – 2:4. Valaši to ještě zkoušeli a aktivně se pokoušeli s výsledkem něco udělat. Závěr patřil Bobrům, když Jakub Pořický prostřelil hostujícího brankáře a zdramatizovali závěr utkání – 3:4. A veseleji mohlo být pro domácí hráče po další minutě hry, kdy Žák nastřelil tyč, ale tu měl Hromada dobře postavenou. Poslední náděj byla hra bez brankáře jenže puk si cestu za brankovou čáru nenašel. Tatrovka vyhrává po třech zápasech a tohle je určitě nejlepší pozvánka na sobotní debry s Novým Jičínem, které se odehraje na podporu registru dárců kostní dřeně a MŠ a ZŠ Motýlek v Kopřivnici.

Branky a nahrávky: 8. Daněk (Varga D., Kývala), 29. Brunec (Dvořák, Pořický), 58. Pořický (Brunec, Dvořák)– 15. Sluštík (Štěpánek, Hrubý), 21. Hrubý (Pargač, Sluštík), 30.Kofroň, 51. Pargač (Sluštík, Štěpánek)

Rozhodčí: Cabák – Barteček, Novák

Vyloučení: 6:6
Průběh zápasu: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4
Střely na bránu: 35:31
Diváci:

HC Bobři Valašské Meziříčí: Plšek – Hajda, Báchor, Mikel, Horyna, Jenáček, Váňa, Žák – Brunec (A), Studený (C), Pořický, Kuchařík, Kývala, D. Varga, Dvořák, Martiník (A), Daněk, Dalajka

HC TATRA Kopřivnice: Hromada – Heinzl, Stříž, Marek (A), Mrowiec, Krutil, Bail, Fojtík, Štěpánek – Pargáč, Tomášek, Vyčesaný – Hrubý, Sluštík (C), Mach – Bartošák (A), Pěnčík, Červenka – Kofroň, Gola

Ohlasy trenérů:

Jaroslav Kofroň (HC TATRA Kopřivnice): Vybojované 3 body. Celý tým šlapal, ale mrzí mě jen časté vyloučení, které jsme naštěstí ubránili. Jinak spokojenost s výkonem.

2018 - 2019

Muži