HC Bobři Valašské Meziříčí vs. HC TATRA Kopřivnice

11.kolo II.Liga skupina východ

Logo HC Bobři Valašské Meziříčí Logo HC Tatra Kopřivnice S Bobry opět prodloužení, tentokrát pro soupeře

HC Bobři Val. Meziříčí - HC Kopřivnice 3:2 PP
(0:0, 2:2, 0:0 - 1:0)

Kopřivničtí hokejisté s Bobry opět dospěli do prodloužení, ale tentokrát byli opět lepší domácí. A získali tak bonusový bod. Na první branku si diváci museli počkat až do druhé třetiny, když šli tatrováci během jedné minuty do dvoubrankového trháku, ale náskok ještě do konce třetiny dokázali ztratit. V poslední periodě byli brankáři opět pozorní a tak se šlo do prodloužení, kde rozhodl Dvořák.

Od prvních minut zápasu se Bobři do tatrováků zakousli a tvořili si zajímavé příležitosti, ale na dobře připraveného Petra Hromadu si vůbec nedokázali přijít. Ten pochytal nespočet střel. Domácí udávali tempo hry a jasně dominovali, ale branku nepřidal nikdo.

Ve druhé třetině, jako by nastoupil jiný mančaft, když brzy kopřivničtí vyrovnali tempo hry a v čase 23:26 dávají první branku. V brankovém prostoru se nejlépe zorientoval Ondřej Sluštík, který po skrumáži před brankářem byl nejblíž puku a vstřelil puk za záda Plška – 0:1. Za pouhou minutu to bylo ještě veselejší pro kluky s tatrovkou na hrudi, když se do úniku dostal Jan Poruba, který chytře pod lapačkou Plška přidává druhou branku – 0:2. Další branku již přidávají Bobři, když těsně po návratu jednoho z hráčů Kopřivnice šikovně tečoval nahození Hladiše před Hromadou Weintritt a snižuje stav – 1:2. Do konce třetiny zbývaly tři minuty a bylo srovnáno, když Hromada nepokryl puk v náručí, který mu vypadl před dotírajícího se Václava Studeného, pro kterého již nebyl problém zasunout puk za brankovou čáru – 2:2.

Poslední třetina se hrála již bez branek, ale zajímavých situací bylo několik. Tempo hry později již udávali Bobři, kteří měli s přibývajícím časem více ze hry. Kopřivnice měla několikrát hodně štěstí, že se Bobři nedokázali prosadit a tak se šlo po šedesáti minutách do prodloužení. Ta skončila po pouhých 63 vteřinách, když se prosadil hrající manažer bobrů Petr Dvořák, který svému týmu přidal i druhý bod. Určitě je třeba vyzvednout výkon Petra Hromady, který držel kluky ve hře. Kopřivničtí i po zápase s Opavou bodují a nyní se musí připravit na derby s Ďábly z Nového Jičína.

Branky a nahrávky: 30. Weintritt (Hladiš), 37. Studený (Hryciow, Pokorný), 62. Dvořák (Weintritt) – 24. Sluštík (Mrowiec), 25. Poruba (Bail, Tomášek)

Rozhodčí: Vaněk – Novák, Kučera

Vyloučení: 2:4
V oslabení: 0:0
Průběh utkání: 0:2, 3:2
Diváci:

HC Bobři Valašské Meziříčí: Plšek – Weintritt, Hladiš, Hryciow, Mikel, Báchor, Váňa, Baroš – Matějka, Studený (C), Kývala – Dalajka, Daněk, Martiník (A) – Pořický, Dvořák, Brunec (A) – Hořanský, Pokorný, Varga D. – Varga Mir.

HC Kopřivnice: Hromada – Stříž, Krutil, Marek (A), Bail, Mrowiec, Fojtík – Heinzl, Poruba, Pěnčík, Hrubý, Bartošák, Mach, Vyčesaný, Suchý, Tomášek, Kofroň, Gola, Sluštík (C)

Sezóna 2018 - 2019

2 liga