HC Kopřivnice - HC Bobři Valašské Meziříčí

33.kolo II.Liga skupina východ

Logo HC Bobři Valašské Meziříčí Logo HC Kopřivnice Důležité body z dramatického a nervózního zápasu

HC Kopřivnice - HC Bobři Valašské Meziříčí 6:3 (3:1, 1:2, 2:0)

Družina trenéra Slabého přivítala v rámci třiatřicátého kola Bobry z Valašského Meziříčí, pokusit se odčinit prohru z Opavy. Samotný zápas se od úvodního buly odehrál ve velikém tempu a branky na sebe dlouho nenechaly čekat. Četnost šancí na obou stranách završuje první brankou po krásné akci Jakub Mach a po dvou minutách se kopřivnické publikum radovalo podruhé, když Martin Tomášek pod horní tyč přidává další branku. Uběhly další dvě minuty a při oboustranném vyloučení se prosadil Tomáš Brunec. Chvíli na to se rozvlnila síť za Čápem potřetí, když svou střelu od modré čáry přetavil v gól obránce Pavel Kowalczyk. První třetina tedy byla velice atraktivní s mnoha šancemi na obou stranách.

Ve druhé části byli hned zkraje aktivnější hosté a již ve druhé minutě procedili puk pod betonem Kamila Šimečka David Varga. Uběhlo pouhých devadesátpět vteřin a v přesilové hře se podruhé prosazuje do horní části branky Jakub Mach. Bobři okamžitě reagují a snižují na rozdíl jediné branky zásluhou Martina Kývaly. Do konce třetiny přibylo hodně emocí a četnost vyloučení byla značná. Poslední třetina nepřinesla pouze svižný hokej a dvě branky v síti střídajícího Plška v bráně bobrů, ale i nepřístojnosti fanoušků, které určitě na hokejové tribuny nepatří. Následovala pátá branka a dalo by se říct, že tohle byl rozhodující moment a udál se v polovině třetí třetiny. Jan Poruba našel dobře rozjetého Daniela Hrubého který z levé strany mantinelu se prodral až před brankáře a dokázal puk zasunout za brankovou čáru. O malou chvíli se zaskvěl Ondřej Sluštík a jeho střelecká forma nabírá obrátek, přidal šestou branku kopřivnických v utkání po nepříliš nebezpečné střele a udělal tím konečnou podobu výsledku. Utkání plné emocí strkanic a potyček tedy vyznělo lépe pro domácí borce a nyní je čeká předehrávané utkání v Porubě, které se odehraje již toto pondělí od 18. hodin.

Branky a nahrávky: 9. Mach (Červenka), 11. Tomášek (Čintala), 17. Kowalczyk (Marek, Sluštík), 23. Mach (Kowalczyk, Sluštík), 50. Hrubý (Poruba, Kowalczyk), 53. Sluštík (Mach, Marek) – 15. Brunec (Fojtík, Vrba), 22. Varga (Kubo, Báchor), 24. Kývala (Báchor, Dvořák)

Rozhodčí: Škrobák – Novotný, Bubela

vyloučení: 12:14 navíc Ollender (KOP) OT nesp. chování, Krutil (KOP) OK nesp. chování
využití: 1:0
oslabení: 0:0
průběh zápasu: 2:0,2:1,3:1,3:2,4:2,4:3,6:3
střely na bránu: 36:30
diváci: 967

HC Kopřivnice: Šimeček (Unzeiitig) – Krutil, Teper, Čintala, Bartošák, Marek (A), Chalupa, Kowalczyk – Kofroň, Pěnčík, Poruba, Sluštík (A), Vyčesaný, Hrubý, Tomášek (C), Pargač, Mach, Ollender, Červenka. Trenér: Václav Slabý

HC Bobři Valašské Meziříčí: Čáp ( 20. Plšek) – Mikel, Pernický, Vrba, Báchor, Žabčík, Hladiš, Baroš, Varga – Dalajka, Pořický (C), Kubo, Brunec (A), Dvořák (A), Varga, Hlaváč, Studený, Fojtík. Trenér: Roman Čechmánek

Ohlasy Trenérů

Václav Slabý (trenér HC Kopřivnice) : Utkání se hrálo ve velkém tempu, oba mančafty byly dobře připravené. Myslím pro diváky to bylo atraktivní utkání, byly tam emoce a góly. Takže jsme spokojeni, vyhráli jsme máme tři body. Ale říkám líbilo se mi na klucích, že měli velké nasazení a bylo na nich od začátku vidět, že za každou cenu chtějí vítězství urvat na naší stranu. Určitě bych chtěl poděkovat i divákům, že přišli v hojném počtu.

zaznamenal Michal Polášek

Por 23 111:64 50

HK Nový Jičín

Snad to vyjde příště