HC Kopřivnice - HC Slezan Opava

23. kolo II. liga skupina východ

Logo HC Kopřivnice Logo HC Slezan Opava Potřebné body jsou doma

HC Kopřivnice - HC Slezan Opava 6:1 (3:0, 1:1, 2:0)

Šňůru proher jsme rázně rozsekli a opavské Slezany jsme vyprovodili půl tuctem branek. Doba kdy se naposledy podařilo vsítit branku se zastavila po 160 minutách, kdy se prosadil Adam Kofroň a po necelé minutě navrátilec do sestavy po zranění kolene Jakub Mach. Zápas se vyvíjel slibně v podstatě neustále a rozhodnuto bylo již po první periodě.

Domácí mužstvo vyrukovalo na slezany s velkou chutí a hned od prvních minut se do soupeře zakouslo a nenechalo nikoho na pochybách, že by si snad hosté odvezli body. Brankostroj se rozjel v čase 4:41, kdy se poprvé prosazuje Adam Kofroň, který pohotově prostřeluje z levé strany Dušana Šafránka – 1:0. Přesně po 50 vteřinách byla ještě lepší nálada na kopřivnickém zimním stadioně, když se po vyléčení svého kolena prosadil Jakub Mach, který doklepával střelu Jana Poruby a bylo to již – 2:0. Mohutná herní nadvláda žluto modrých pokračovala i v dalších minutách a byla korunována třetím úderem do opavské sítě. Uteklo jen 25 vteřin a po druhé se do střelecké listiny zapisuje Adam Kofroň, když se náramně trefuje pod horní tyč ve spolupráci s Ondřejem Sluštíkem – 3:0. Do konce úvodní periody se nikdo již neprosadil tak se šlo do kabin s jasným vedením domácího týmu, i když i Opava měla několik zajímavých brankových situací.

Do druhé třetiny se šlo s očekáváním zda se brankostroj nezasekne a bude nadále zaměstnávat hostujícího brankáře. Přesně v polovině utkání přišlo snížení stavu a vypadalo to na pěkné drama, branku vstřelil Petr Wolf – 3:1. Nikoho, ale nenechal na pochybách Jan Poruba, který po necelých dvou minutách vrátil kopřivnickým tři brankový rozdíl – 4:1. Poté se na ledě trochu přiostřilo a následovala řada vyloučení, ale bez patřičného úspěchu. A tak se šlo do kabin za stále jasného průběhu.

V poslední části zápasu si už domácí své vedení pohlídali a přidali ještě dva údery. V 53 minutě bezpečně zvýšil náskok kapitán Martin Tomášek, který procedil puk mezi betony Šafránka – 5:1. A doslova lahůdku si pro návštěvníky tohoto zápasu přichystal Ondřej Sluštík, který necelé tři minuty před koncem parádním blafákem skrz své nohy doslova vychutnal hostujícího brankáře. Přihrávka, která měla oči, přišla od Reného Bartošáka– 6:1. Tohle byl rozhodně kandidát na gól roku. Opavané se již na drama nezmohli a bylo jasné kdo bude brát body. Po pěti prohraných utkáních tak konečně vítězíme a snad tento úspěch naváže na další vydařené výsledky. Kaňkou zápasu bylo zranění hlavního rozhodčího, který byl posléze odvezen do nemocnice a tímto přejeme brzké uzdravení.

Branky a nahrávky: 5. Kofroň (Pěnčík, Sluštík), 6. Mach (Poruba, Kowalczyk), 6. Kofroň (Sluštík), 32. Poruba (Tomášek, Kowalczyk), 53. Tomášek (Poruba, Mach), 58. Sluštík (Bartošák, Marek) – 30. Wolf (Polok)

Diváci: 431

HC Kopřivnice: Vrba ( Fendrich) – Fojtík, Hoďa, Teper, Bartošák, Marek(A), Merenda, Chalupa, Kowalczyk – Kofroň, Pěnčík, Poruba, Sluštík(A), Vyčesaný, Hrubý, Kabeláč, Tomášek(C), Pargač, Mach, Červenka

HC Slezan Opava: Šafránek (Wanecki) – Galvas, Černý, Slavík, Holík, Mosler, Šindelář – Wolf, Polok(A), Selingr (C), Grygar, Chalupa(A), Vítek, Herman, Pavelek, Štindl

Ohlasy Trenérů:

Václav Slabý: (trenér HC Kopřivnice) : Jsme rádi po těch dvou nevydařených utkáních, které jsme odehráli a konečně nám tam něco spadlo a myslím si, že celý zápas jsme odehráli velmi dobře, že jsme byli v podstatě pořád lepší na puku a měli jsme větší tlak do brány a zaslouženě jsme vyhráli.