HC Kopřivnice - HK Nový Jičín

Logo HK Nový Jičín
logo_hc_koprivnice_mal_3.gifV derby jsme si s chutí zastříleli

HC Kopřivnice - HK Nový Jičín 9:2 (4:0,2:2,3:0)

Gólovou hitparádou vstoupili kopřivničtí hokejisté do nového roku v obvyklé sestavě, ale v bráně s Kamilem Šimečkem přivítali okresního rivala z Nového Jičína a opět se projevila síla domácího ledu a po zásluze tak zůstaly všechny body ve městě Tatrovek. Kopřivničtí potvrzují vzrůstající formu což potvrdili v první třetině kdy nasázeli rivalovi čtyři branky během sedmnácti minut a prakticky rozhodli tento očekávaný duel.

Gólovou smršť rozjel Ondřej Sluštík, který již ve druhé minutě propálil Slováka v bráně hostů a za necelé čtyři minutu přidává druhý zářez do novojičínské svatyně. Branky Kopřivnice nabudila k vyššímu tempu a to slavilo další úspěch kdy v osmé minutě třetí branku přidává kapitán Martin Tomášek, který dotlačil puk za brankovou čáru. Aby toho nebylo málo, po dlouhé přesilové hře přidává čtvrtou trefu Adam Červenka. Ve druhé třetině přišlo střídání v hostující bráně, kdy Slováka střídal Illáš a padly v ní opět čtyři branky, ale rovnoměrně rozdělené mezi oba týmy. Nejprve snížil Jan Sonnek na rozdíl tří branek, aby na to brzy odpověděl mladík Jan Poruba, který prokličkoval puk za záda Slováka. Pouhé dvě minuty později Matěj Málek, využívá přesilovou hru a z mezikruží pod horní tyč propálil Šimečka. Ovšem večer patřil Ondřeji Sluštíkovi, který dává šestý gól a završuje tak svůj hattrick. Třetí třetina se nesla již v duchu celé hry, kdy domácí borci udávali tempo hry a vzkazovali novojičínským kde zůstanou všechny body. Ve čtyřicáté páté minutě přidávají další dvě rány do již tak nalomeného týmu v modrobílých dresech zásluhou druhé branky Martina Tomáška a Jiřího Pargače, který po chvíli udělal dalším zásahem tečku za hokejovou exhibicí. Desátou trefu ještě mohli přidat další hráči, ale jak Ollender nebo Bartošák své slibné šance nevyužili. Nyní čeká kopřivnické hráče týdenní volno a ve středu 11. ledna další ostrý zápas, tentokrát v Opavě s místním Slezanem.

Branky a nahrávky: 2. Sluštík (Hrubý), 6. Sluštík (Teper, Červenka), 9. Tomášek (Pěnčík, Bartošák), 17. Červenka (Kowalczyk, Sluštík), 30. Poruba (Pargač, Pargač), 36. Sluštík (Mach), 45. Tomášek (Teper, Pěnčík), 45. Pargač (Poruba, Teper), 48. Pargač (Poruba, Hrubý) – 24. Sonnek (Uhlár, Vašut), 32. Málek (Novotný)

Rozhodčí: Koziol – Bojda, Mikler

Vyloučení: 5:6
Průběh zápasu: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2, 9:2