HC RT TORAX Poruba 2011 - HC TATRA Kopřivnice

28. kolo II. liga skupina východ

Logo HC RT TORAT PorubaLogo HC Tatra KopřivniceV Porubě šťastnější domácí hráči

HC RT TORAX Poruba – HC TATRA Kopřivnice 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Po týdnu se tatrováci vydali do boje o druholigové body k lídru soutěže Poruby, kde odehráli vyrovnané utkání a smolnou brankou pět minut před koncem utkání prohráli těsně 2:1. Od prvních minut se na ledě hrál spíše boj a Kopřivnice musela čelit několika vyloučení. Dvě minuty před první přestávkou udeřili domácí hráči poprvé šťastnou trefou Tomáše Káni. Ve druhé části se obraz hry moc nezměnil, ale hosté měli přece jenom více možností ke skórování. Vyrovnání zařídil Michal Vyčesaný z početní výhody. Poslední perioda moc hokejové krásy nepobrala a rozhodnutí za tři body pro Porubu zařídil hezkou střelou kanonýr Jiří Zdeněk.

Zápas začali domácí aktivněji i díky přesilovým hrám. Všechny pokusy Hromada v bráně Kopřivnice dokázal zneškodnit. V desáté minutě, měli tatrováci na hokejkách první vážnější šanci ke skórování, ale Kůdela dokázal puk ohlídat na brankové čáře. O chvíli později přišla další zajímavá situace Tatry, ale opět díky nepřesnosti se gólový účet neměnil. Hokej ze strany na stranu hasili oba brankáři. Pouhé dvě minuty před první sirénou, se měnil poprvé stav zápasu, když nevyzrál Suchý na Kůdelu, tak ihned z protiakce na opačné straně udeřili porubští. Tomáš Káňa vyzrál na brankáře Hromadu s velkým štěstím, kdy mu puk zapadl za za záda - 1:0

Do druhé třetiny šli tatrováci v početní výhodě, ale moc se jí v ní nedařilo. Hosté se pokoušeli tlačit do obrany Poruby a z toho pramenilo další vyloučení domácích a přišlo zasloužené vyrovnání. Uběhlo 18 vteřin a Michal Vyčesaný v před brankovém prostoru překonal ležícího Kůdelu - 1:1. Kopřivničtí byli víceméně aktivnějším týmem a Kůdela se měl co ohánět. Do dobrých šancí najížděl Sluštík a později neuspěl ani Vyčesaný.

V poslední části si Poruba vytvořila dvě zajímavé šance, ale nic z nich nevytěžila. Během další přesilovky Tatry se Kůdela musel slušně zapotit, ale velký nápor ustál. Do konce třetiny mohly branky padnout na obou stranách, ale gólmani byli pozorní. Osm minut před závěrečnou sirénou ještě hosté uhájili oslabení, ale po  chvíli se již radovali domácí hráči ze vstřeleného gólu. Rozhodnutí zařídil křižnou přihrávkou od Luky Jiří Zdeněk, který z kruhu ke vzdálenější tyči propálil Hromadu - 2:1. Kopřivnice se ještě pokoušela stav srovnat, ale Kůdela byl pozorný. Tatra neuspěla ani ve hře bez brankáře, když následné vyloučení vše zhatilo. Tři body tedy zůstávají v Ostravě.

Branky a nahrávky: 18. Káňa (Luka, Slavík), 55. Zdeněk (Luka, Janota) – 28. Vyčesaný (Gola, Stříž)

Diváci: 629

HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela – Dresler, Janota, Slavík, Popela, Puškár, Adam – Ballner, Haas, Finsterle, Káňa, Schwarz, Zdeněk, Zachar, Jaroš, Fojtík, Gelnar, Ollender, Luka

HC TATRA Kopřivnice: Hromada – Štěpánek, Heinzl, Stříž, Marek, Kropka, Krutil, Bail - Červenka, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík, Mach, Suchý, Bartošák, Pěnčík, Kofroň, Gola

Ohlasy trenérů:

Jaroslav Kofroň (HC TATRA Kopřivnice): Vyrovnané utkání. Hráli jsme dobře v obraně a čekali na brejky. Bohužel se nám nepodařilo vstřelit další branku. Myslím si, že bod jsme si za výkon zasloužili.