42. kolo II. liga skupina východ

Logo HC RT TORAT Poruba Logo HC Tatra Kopřivnice Poruba druhé překvapení v týdnu nepřipustila

HC RT TORAX Poruba - HC TATRA Kopřivnice 5:1
(3:1, 2:0, 0:0)

Další utkání v týdnu tatrováci poměřili síly s lídrem tabulky Porubou a tentokrát na ledě RT Torax Arény. Domácí byli tentokrát mnohem lepším celkem a s přehledem zvítězili, když první dvě třetiny zvítězili vždy rozdílem dvou branek. Hlavní příčinou byly obrovské chyby kopřivnických hráčů, kdy domácí pohodlně trestali. Na branku Jaroše ve čtvrté minutě ještě stihl odpovědět Jakub Mach, ale po šestnácti vteřinách se měnilo skóre opět ve prospěch Poruby, která již další branky Tatry nepřipustila a pohodlně si šli za vítězstvím.

Diváci v porubské aréně, kterých přišla necelá pětistovka byli svědky brzkých branek utkání, když se nejdříve ujali vedení domácí hráči. Ve čtvrté minutě Tadeáš Jaroš doklepl puk do levého horního rohu branky, když se Petr Hromada nestačil vrátit do své klece – 1:0. Rychlé vyrovnání obstaral Jakub Mach, když si dobře počínal v rohu hřiště a obral o puk jednoho z obránců a vydal se vstříc brankáři Kůdelovi, kterého si vychutnal, kdy puk zasunul mezi jeho nohy – 1:1. Uteklo pouhých šestnáct vteřin a Poruba si vedení bere zpět. Nevinné nahození Davida Zachara z levého rohu na branku, propadlo Hromadovi přes jeho ležérní zásah nešťastně za brankovou čáru – 2:1. Necelých pět minut před první sirénou měli tatrováci hezkou šanci v početní výhodě, kdy Krutil krásně nabil Golovi, ale jeho střelu skvěle Kůdela lapil. Zanedlouho hosté doslova darovali další branku domácím, když ze špatné rozehrávky jednoho z útočníků Kopřivnice z obranného pásma se zmocnil puku Vladimír Luka, který si obešel Hromadu a po ledě úspěšně zakončil – 3:1.

Ve druhé části si domácí hráči nadále tvořili šance a byli rozhodně aktivnějším celkem. Další branka padla již ve čtvrté minutě po nepříliš povedeném vyhození puku z obranného pásma, který šel rovnou na hůl obránce Dreslera, který pálil od modré čáry a Hromada jej vyrazil před sebe, kde stál důrazný Jan Káňa, a puk uklidil do brány – 4:1. Poruba sevřela Tatrovku do velkých kleští a dělala si s ní co chtěla, ale Hromada příležitosti buď pochytal, nebo si Poruba neseřídila mušku. Na druhé straně nastala ojedinělá dobrá šance tatrováků, kdy pálil Hrubý. Jeho příležitost brankou neskončila. Pátá branka vznikla z rychlého přechodu z obranného pásma Poruby, kdy Dresler vyslal své spoluhráče do útoku a na jejím konci byl Samuel Ollender, který puk zasunul k pravé tyči – 5:1. Po chvíli si domácí zahráli více než minutu dlouhou přesilovku pět na tři, ale i přes zajímavé šance si hosté počínali velmi dobře.

Poslední perioda již branku nenabídla, ale nabídla tyč Tomáše Káni. Velmi pozorný Petr Hromada si postupem času sbíral dobré zásahy, kdy zneškodnil příležitosti hned několika hráčům Poruby. Na druhé straně i Tatra měla dobré kontry, ale na Kůdelu si nikdo nepřišel. Poruba již v údržbovém režimu neinkasovala, ač střely Tomáška, Stříže ani Červenky v síti neskončily a přitom volaly po změně stavu. Tatrováci tak prohrávají po třech výhrách v řadě a nyní cestují do Šumperku.

Branky a nahrávky: 4. Jaroš (Ballner, Ollender), 8. Zachar, 19. Luka, 24. Káňa J. (Dresler), 31. Ollender (Káňa J., Finsterle) – 7. Mach

Diváci: 470

HC RT TORAX Poruba: Kúdela  – Dresler, Janota, Fišera, Hryciow, Adam, Slavík, Kaluža, Puškár – Káňa T., Ballner, Haas, Káňa J., Finsterle, Zachar, Jaroš, Gelnar, Ollender, Luka

HC Kopřivnice: Hromada  – Heinzl, Stříž, Marek, Mrowiec, Krutil, Bail, Merenda – Červenka, Pargač, Tomášek, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík, Mach, Kofroň, Gola

Ohlasy trenérů:

Jaroslav Kofroň (HC TATRA Kopřivnice): Bohužel nepodařilo se navázat na minulé utkání. Hráli jsme špatně, bylo to bez pohybu a nasazení. Navíc jsme udělali 3 hrubé chyby, které Poruba s přehledem využila.