HC RT TORAX Poruba - HC Kopřivnice

Logo HC RT TORAT PorubaLogo HC Kopřivnice Poruba otočila náš slibný třígolový náskok

HC RT TORAX Poruba – HC Kopřivnice 4:3 PP (0:1,3:2,0:0 - 1:0)

Kopřivničtí zajížděli v rámci 19. kola do Poruby, mužstvo které svými ambicemi má ty nejvyšší cíle a chtěli potvrdit roli favorita, ale byli to hosté kteří se dostali do tří gólového trháku, zásluhou beka Čintaly v první třetině a ve druhé části se prosadili Poruba s Červenkou a porubští museli houfně dotahovat nepříznivý stav a ten se jim povedlo dorovnat. Týmy si tak rozdělili po bodu a utkání muselo rozhodnout až prodloužení a v něm to mohlo dopadnout jakkoliv. Šťastnější nakonec byli domácí kdy se prosadil Kafka, který zajistil druhý bod pro Porubu.

Domácí se od samého úvodu mohli dostat do vedení, když měli k dispozici téměř dvouminutovou početní výhodu o dva hráče v poli, ale nic z ní nevytěžili. Naopak kopřivničtí přesilovou hru ve třinácté minutě využívají, Ondřej Sluštík vyslal puk za bránu na Adama Červenku, který posléze přihrál na pravý kruh Davidu Čintalovi a jeho dělovka přistála za Čechem v síti – 0:1.

Úvod druhé třetiny vyšel opravdu parádně kopřivnickým hráčům. Druhou branku v přesilové hře přidává Jan Poruba , když mu zpoza brány křižně nahrál Samuel Ollender a zavěsil puk pod levé víko – 0:2. A studenou sprchu dostali domácí hráči za pouhých 89 vteřin, Sluštík z obraného pásma dostal puk na modrou kde stál Kabeláč a ten přes obránce poslal touš na dobře rozjetého Adama Červenku, pro kterého nebyl problém dostat puk za Čechova záda – 0:3. Na domácí straně po třetím obdrženém gólu došlo k výměně na brankářském postu a místo v ní zaujal Kubáň. Tento nový impulz domácím pomohl k brankovému obratu. Ve 26. minutě kapitán Zachar krásnou zadovkou přihrál z rohu brankoviště na volného Kafku a tento mladík se nemýlil – 1:3. Ve 31. minutě se zpoza brány prokličkoval Piecha a přihrál na modrou čáru kde stál Slavík a jeho střela byla tečována Ondřejem Slováčkem tak šikovně, že se puk dostal mezi betony Unzeitiga za brankovou čáru – 2:3. V čase 34:32 bylo srovnáno po opravdu hezké akci, když se s pukem do pásma vřítil Vaněk a v kombinaci s Piechou a Zacharem srovnávají stav na – 3:3. I na straně Kopřivnice došlo ke střídání brankářů. Po sedmi týdnech z důvodu zranění se v ní objevil Adam Vrba.

V poslední části nebyla k vidění žádná branka, ale blíže k ní měli domácí hráči po faulu na Kuťáka, který se dostal do úniku a byl nedovoleně zastaven a následně bylo nařízeno trestné střílení, puk Adam Vrba nedovolil dostat za svá záda. K vidění byla řada vyloučení a za zmínku stojí střela Tichého od modré čáry kdy se puk pomalu dostával do sítě, ale na brankové čáře zachraňoval Kopřivnici David Čintala. Utkání směřovalo do prodloužení a v něm byli šťastnější porubští hráči. Slavíkovu střelu z levého kruhu Vrba vyráží, ale do sítě ho doklepl Dominik Kafka – 4:3.

Kopřivnická družina si moc neodpočine, protože již v sobotu je čeká na domácím ledě Tatra arény souboj s hodonínskými Drtiči a pokusí se jim vrátit domácí porážku z prvního zápasu.

Branky a nahrávky: 26. Kafka (Zachar, Ballner), 31. Slováček (Slavík, Kuťák), 35. Seidler (Piecha, Vaněk), 61. Kafka (Slavík, Puzič) – 13. Čintala (Červenka, Sluštík), 23. Poruba (Ollender), 25. Červenka (Kabeláč, Sluštík)

Rozhodčí: Krenželok – Bojda, Mikler

Vyloučení: 11:9
Průběh zápasu: 0:3, 4:3
Střely na bránu: 31:21

HC RT TORAX Poruba: Čech (od 25. Kubáň) – Slavík, Puškár, Flašar(A), Tichý, Rudl, Bail, Puzič, Adamík – Ballner, Kafka, Piecha(A), Smrčka, Vaněk, Kuťák, Sedlář, Tomčák, Seidler, Slováček, Orság, Zachar(C). Trenér: Tomáš Sršeň

HC Kopřivnice: Unzeitig (od 37. Vrba) – Fojtík, Hoďa, Krutil, Čintala, Bartošák, Marek(A) – Kofroň, Pěnčík, Poruba, Sluštík(A), Vyčesaný, Spratek, Kabeláč, Tomášek(C), Ollender, Červenka. Trenér: Václav Slabý

Ohlasy Trenérů:

Václav Slabý: (trenér HC Kopřivnice) Dnes jsme odehráli velice dobře první třetinu a do stavu tři nula. Pak jsme dostali dva zbytečné góly po hrubých chybách a třetí třetinu jsme odehráli opět kvalitně, takže musím kluky pochválit za výkon, který oproti Brnu bylo to co jsme chtěli hrát. S výsledkem jsem spokojený, protože ze Sarezy se body těžce vozí a bod je dobrý a nyní se musíme připravit na Hodonín.

zaznamenal Michal Polášek

Por 11 64:33 29

HK Nový Jičín

Snad to vyjde příště