HC Slezan Opava - HC Kopřivnice

Logo HC Kopřivnice Logo HC Slezan Opava V Opavě jsme vyšli naprázdno, nepomohla ani power play

HC Slezan Opava - HC Kopřivnice 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

V rámci dvaatřicátého kola zajížděli hráči z města Tatrovek na led opavského Slezanu s vidinou zlepšené formy navázat na vysokou výhru nad Novým Jičínem. Od samého začátku se nehrál zrovna oslnivý hokej, spíše do sporadických šancí se ocitly obě mužstva, ale bez patřičného zakončení.

První kdo se prosadil byli domácí slezané, konkrétně Grygar, který otevřel skóre zápasu a o pět minut později vyrovnal kopřivnický Pěnčík. V první třetině byli hosté aktivnější. Druhá perioda byla spíše ve znamení mnoha vyloučení. Jenže kdo se prosadil podruhé byli hráči v bíločervených dresech, Chalupa překonává Kamila Šimečka podruhé a takřka bezzubá Kopřivnice v této třetině se vůbec nedokázala prosadit i když šancí bylo dost. V poslední části se dostali do dvoubrankového trháku díky krásné střele z pravého kruhu pod horní tyč Polok. Jiskřičku naděje vykřesal v poslední minutě Samuel Ollender a snížil na jednogólový rozdíl, jenže branka přišla hodně pozdě a v následném pokusu hry bez brankáře inkasovali do prázdné klece tři vteřiny před závěrečnou sirénou počtvrté. Zápas i ve druhém utkání na tomto stadioně prohráváme a opět klesláme na osmou příčku druholigové tabulky. V sobotu nás čeká velký souboj s Bobry z Valašského Meziříčí.

Branky a nahrávky: 13. Grygar (Vítek, Tůma), 22. Chalupa P. (Grygar, Holík), 49. Polok (Holík, Selingr), 60. Chalupa (Selingr, Wanecki) – 18. Pěnčík (Čintala), 60. Ollender (Tomášek, Kowalczyk)

Rozhodčí: Vesely – Rychlý, Vengřín

Vyloučení: 10:7
Průběh zápasu: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2
Střely na bránu:

HC Slezan Opava: Wanecki (Urbisch) – Galvas, Černý T., Slaví, Holík, Mosler, Šindelář, Tuma – Wolf, Polok (A), Selingr (C), Grygar, Chalupa P. (A), Vítek, Herman, Pavelek, Černý L., Štindl, Rousek, Fedor

HC Kopřivnice: Šimeček (Unzeitig) – Krutil, Teper, Čintala, Marek (A), Chalupa, Kowalczyk – Kofroň, Pěnčík, Poruba, Sluštík (A), Hrubý, Tomášek (C), Pargáč, Mach, Ollender, Červenka

Ohlasy Trenérů:

Václav Slabý: Dnešní utkání jsme si prohráli sami vlastním nedůrazem, malou střelbou na bránu a žádný tlak na bránu jsme neměli. Měli jsme přesilové hry pět proti třem a abychom při dvou přesilovkách o dva hráče ani jednou nevystřelili na bránu tak tomu prostě nerozumím. Opava prostě zaslouženě vyhrála.

zaznamenal Michal Polášek

Ještě nevím

So 9.9. 17:00
Hokej Šumperk 2003