HC Slezan Opava - HC Kopřivnice

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo HC Slezan Opava Na prvním výletu v Opavě bez bodu

HC Slezan Opava - HC Kopřivnice 3:0 (2:0, 0:0,1:0)

První zápas na venkovním ledě se vůbec nevyvedl. Již v čase 5:25 se poprvé prosadil domácí Herman a o chvíli později bylo ještě hůř, když Hromadovi za zády skončil puk podruhé. V poslední části ještě přidali slezané třetí branku a skóre se zastavilo na výsledku 3:0 pro domácí.

Slezané začali utkání skvěle a již brzy vedli zásluhou Hermana, který zásluhou střely od Petra Chalupy doklepl puk za záda Petra Hromady –1:0. Po chvíli mohli kopřivničtí hráči vyrovnat když v oslabení ujel přes celé hřiště Kofroň, ale brankáře Šafránka nedokázal překonat. Chvíli před koncem přesilovky Opavy zvýšil na dvoubrankový rozdíl Chalupa. Před brankářem Hromadou se vytvořil závar a Černého střelu ještě dokázal vyrazit, ale na Chalupovou střelu do polo odkryté klece byl již krátký – 2:0.

Druhá část nepřinesla žádnou velkou podívanou a až na nekolik vyloučených se nevyskytla žádná zajímavá šance. Nicméně se více prosazovali domácí hráči, ale bez efektu.

Do poslední třetiny se dostávali hosté spíše do platonických šancí a třetí úder dala Opava, když po levé straně vypálil Černý a k pravé tyči poslal černou pryž za záda Hromady – 3:0.

Posléze měli hráči v červených dresech příležitost hry pět na tři, jenže se vůbec nedokázali prosadit. V závěru to ještě zkoušeli bez brankáře v Power play, jenže bez kýženého efektu. Domácí zaslouženě vítězí a vyhrávají poprvé v sezoně. Pro Tatru je to druhý zápas v řadě bez bodu.

Branky a nahrávky: 6. Herman (Chalupa, Černý), 8. Chalupa (Černý, Wolf), 45. Černý (Galvas, Herman)

Rozhodčí: Šutara, Rychlý, Vengřín

Vyloučení: 6:7
Využití: 1:0