HC Slezan Opava - HC TATRA Kopřivnice

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo HC Slezan Opava Ze Slezska vezeme velmi důležité body

HC Slezan Opava - HC Tatra Kopřivnice 2:5
(1:0, 1:4, 0:1)

Tohle byly velmi důležité a cenné body. Kopřivnice otočila nepříznivý stav, kdy po první třetině prohrávala po nepříliš povedené hře. Od druhé třetiny začaly padat góly na druhé straně a tatrováci otočili stav ze dvou branek v oslabení. Přičemž vyrovnávající na 1:1 padla v početní výhodě dvou mužů Opavy v poli z hole Sluštíka a druhá branka padla při klasickém oslabení. Kopřivnice dále odskočila na rozdíl dvou branek v přesilovce pět na tři, která na rozdíl od slezanů dopadla lépe. V závěru druhé třetiny ještě zdramatizovali stav opavští hráči, ale konečné slovo o dvě minuty později měl Adam Červenka, který vsítil první branku po dlouhém zranění. V poslední třetině přibývalo šarvátek a trestné lavice byly několikrát plné hráčů. Tatrováci nakonec ještě přidali do opuštěné klece pátý pojistkový gól a body se tak vezou do města automobilů.

Přidána fotogalerie ze zápasu

Opavští vstoupili do utkání aktivněji a vypracovali si postupně několik zajímavých šancí ke skórování. Svou aktivní hrou došli k prvnímu puku v síti Petra Hromady. Slavík v končící patnácté minutě si dobrou přihrávkou z poza branky našel Vítka a jeho rychlou přihrávkou našel Jana Štindla, který prostřelil Hromadu – 1:0. V závěru si tatrováci zkoušeli vynutit tlak, ale nikdo se neprosadil.

Z kraje druhé třetiny si opavští zahráli dlouhou přesilovku pěti proti třem a mohlo být pro Tatru hůř, ale po ztrátě puku ve středním pásmu a Štěpánek se Sluštíkem upalovali na brankáře Šafránka a Ondřej Sluštík zpoza obránce Tichého pohotově propálil puk do jeho sítě – 1:1. O dvě minuty později přišla další výhoda jednoho muže v poli pro slezany a toho opět využili tatrováci k proměnění hezké akce, kde na jejím konci byl Daniel Hrubý. Ten se krásně uvolnil a sám před Šafránkem bekhendem procedil puk za jeho záda – 1:2. Tohle byl zřejmě klíčový moment zápasu. Narušená Opava byla tak poznamenána, že svými fauly donutili rozhodčího poslat dva jejich muže za katr. A aby toho nebylo málo, Kopřivnice se na rozdíl od mužů v bílých dresech prosazují potřetí zásluhou krásné střely z mezikruží Michala Krutila, která přes obránce zapadla za Šafránka – 1:3. Nakonec se i domácí hráči prosazují v přesilové hře, když nahození Tichého ještě tečoval Štindl, který sobě i svému týmu vstřelil druhý gól – 2:3. Za dvě minuty se prosazují kopřivničtí počtvrté. Adam Červenka propálil Šafránka z levého kruhu a dodal svému týmu klid – 2:4.

V poslední periodě se mnohem více bojovalo a slezané si tvořili dobré příležitosti, ale svou koncentrací si náskok neztratili. Domácí hráči někdy až tvrdě atakovali tatrováky, kde hrozilo i zranění. Na trestné lavici se mnohokrát usadili domácí hráči a přišla i další šance při přesilovce pět proti třem, ale tentokrát svou mušku neměli dobrou. V závěru se Opava pokoušela o nemožné, ale nebylo ji to nic platné. Do prázdné brány dostávají ještě jeden gól a rozhodli tak o svém importu třech bodů do Kopřivnice.

Branky a nahrávky: 15. Štindl (Vítek, Slavík), 36. Štindl (Tichý, Vaněk) – 23. Sluštík, 28. Hrubý (Mrowiec, Štěpánek), 32. Krutil (Štěpánek, Suchý), 38. Červenka (Štěpánek), 60. Suchý

Rozhodčí: Markovský – Barteček, Rychlý

Vyloučení: 9:8
Průběh zápasu: 1:0, 1:3, 2:3, 2:5
Střely na bránu:
Diváci:

HC Slezan Opava: Šafránek (Wanecki) – Fišera, Kiss, Šindelář, Šendera, Rudl, Tichý, Slavík – Bitomský, Herman, Vítek, Štindl, Vaněk, Chalupa (A), Maxner, Wolf (A), Hartmann, Seidler, Malina, Škoda

HC TATRA Kopřivnice: Hromada (Fendrich) – Štěpánek, Heinzl, Stříž, Mrowiec, Krutil, Bail, Merenda – Červenka, Tomášek, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík (C), Mach, Suchý, Bartošák (A), Pěnčík, Kofroň, Gola

Ohlasy Trenérů:

Jaroslav Kofroň: (trenér HC Kopřivnice): Bylo to utkání, ve kterém se více bojovalo než hrál hokej. O to si více ceníme pro nás důležitých bodů.

Fotogalerie ze zápasu

Fotogalerie zápasu II. ligy HC Slezan Opava - HC Tatra Kopřivnice Fotogalerie zápasu II. ligy HC Slezan Opava - HC Tatra Kopřivnice Fotogalerie zápasu II. ligy HC Slezan Opava - HC Tatra Kopřivnice

ŽnS 4 20:10 12
 HaB 3 15:7 6