HC Slezan Opava - HC TATRA Kopřivnice

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo HC Slezan Opava Dva velmi cenné body po divoké přestřelce a galapředstavení Adama Červenky

HC Slezan Opava - HC TATRA Kopřivnice 7:8p.
(4:4, 2:1, 1:2 - 0:1)

Diváci viděli divokou přestřelku a pětibrankového Adama Červenku. Od úvodních minut se rozhodně nikdo nemohl nudit, jelikož za brankovou čáru padlo v první třetině rovnou osm puků. Vedení se ujali slezané v páté minutě a za minutu již bylo vyrovnáno z dvojnásobné přesilové hry Adamem Červenkou. V polovině první třetiny se opět prosazují domácí hráči, ale za tři minuty tatrováci otáčejí skóre ve svůj prospěch díky dalším gólům Červenky, který dovršil čistý hattrick. Jenže neutekla ani minuta a bylo opět srovnáno. Přesně po 33 vteřinách se opět trefuje Červenka. Do konce divoké první třetiny se podařilo srovnat v dvojnásobné početní výhodě a do šaten se šlo za nerozhodného stavu. Druhá třetina již byla chudší na góly, ale bláznivý vývoj pokračoval, když si opavané vzali vedení zpět na svou stranu, a utekli již na dvoubrankový rozdíl minutu před sirénou ukončující třetinu. Tomášek dokázal ještě odpovědět a do závěrečné třetiny se šlo s jednobrankovým mankem. V poslední třetině se ještě děly věci. Dvě a půl minuty před koncem utkání ještě hosté prohrávali o dvě branky divočina byla dokonána. Červenka svou pátou brankou večera zařídil vyrovnání a šlo se do prodloužení, kde se po necelých dvou minutách prosazuje David Stříž a Tatra si tak odváží dva cenné body.

Kopřivnické mužstvo rozehrálo utkání spíše v defenzívě a aktivněji se prezentovali slezané a již brzy se ujali vedení, kdy Tichý poslal puk na volného Petra Wolfa, před kterým se otevřela poloprázdná branka a nebyl pro něj problém poprvé skórovat – 1:0. Ihned po buly došlo na vyloučení dvou hráčů Opavy a po minutě se poprvé radovali hosté, kdy do prázdné svatyně Waneckiho, doklepl puk z levé strany po ledě Adam Červenka a tím odstartoval jeho střelecký koncert – 1:1. V deváté minutě se po jedné ze šancí Tatry zranil brankář Wanecki a poté ve hře zkusil pokračovat. Nicméně po minutě to musel vzdát a nahradil jej mladík Plánovský. Přesně v polovině první periody si opět vzali vedení opavští hráči po velké chybě obrany, když v šanci tři na jednoho z mezikruží příklepem za záda Hromady pálil kotouč Jan Štindl – 2:1. A přicházely další gólové hody, kdy vyrovnávající brankou se opět prezentoval Adam Červenka za přispění domácího hráče, který usměrnil puk za bezmocného Plánovského – 2:2. Brankostroj se nezastavil ani v početní nevýhodě kopřivničanů, když se čistým hattrickem prosadil Adam Červenka, když ujel po chybě opavské obrany a svůj únik parádně zakončil pod horní tyč – 2:3. Opava bleskurychle odpovídá, kdy Tichého ránu tečoval Petr Chalupa – 3:3. Tohle byla co šance to branka a okamžitě v další akci si tatrováci berou vedení zpět, když se prosadil kdo jiný než Adam Červenka, který tečoval střelu Marka a procedil puk mezi betony – 3:4. V závěru úvodní třetiny to ještě nebylo vše. Dvojnásobné vyloučení trestali domácí hráči, kdy Tichý pálil od modré čáry a u odraženého puku byl nejblíž Ondřej Hartmann, který k pravé tyči zametl puk do sítě – 4:4.

Ve druhé třetině se čekalo, co nám ještě dokáží nabídnout aktéři zápasu, ale na další branky se čekalo již kupodivu déle než v první třetině. Opava pět minut před konce druhé třetiny bleskově po čtyřech vteřinách využívá přesilovou hru. Jakub Vítek dokázal dorazit puk po vyhraném buly Chalupy – 5:4. A ještě více zle bylo minutu před koncem druhé periody, kdy Slezan odskakuje do dvoubrankového vedení! Petr Wolf zpoza Hromadovy branky našel Daniela Slavíka, který si s pukem sjel mezi kruhy a následně přízemní střelou prostřelil všechno, co mu stálo v cestě – 6:4. Zdálo se, že inkasovaná branka do šatny nahlodá Kofroňův výběr, ale opak byl pravdou. David Stříž pálil na Plánovského, a směr puku ještě změnil Martin Tomášek a gólman Plánovský byl bez šance – 6:5.

Poslední perioda ukázala opět dobré šance na obou stranách a opět vedení o dvě branky slezanu a nastřelený puk z blízka dorazil Petr Chalupa – 7:5. V dobré šanci byl hostující Pargač, ale nájezd pokryl domácí brankář. Čas se blížil ke konci a tlak tatrováků narůstal. V 58. minutě kontaktní brankou Michala Vyčesaného levé strany vykřesal ještě jiskřičku naděje pro hosty – 7:6, aby ve hře bez brankáře vyrovnal pouhých devětadvacet vteřin před sirénou kdo jiný než Adama Červenka, který z levého kruhy propálil Plánovského a šlo se do prodloužení. Ta trvala pouhou minutu a půl, když k pravé tyči vypálil projektil David Stříž a bonusový body cestoval do Kopřivnice.

Branky a nahrávky: 5. Wolf (Tichý), 11. Štindl (Vítek, Kiss), 15. Chalupa (Tichý, Tichý), 18. Hartmann (Tichý), 36. Vítek (Chalupa), 40. Slavík (Wolf, Herman), 54. Chalupa (Štindl, Šindelář) – 6. Červenka (Stříž, Marek), 12. Červenka (Stříž), 14. Červenka (Tomášek), 15. Červenka (Marek, Tomášek), 40. Tomášek (Stříž), 58. Vyčesaný (Stříž), 60. Červenka (Stříž), 62. Stříž (Červenka, Pargáč)

Rozhodčí: Held – Holibka, Kučera

Vyloučení: 3:8
Průběh zápasu: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4, 6:4, 6:5, 7:5, 7:8
Střely na bránu:

HC Slezan Opava: Wanecki ( od 10. Plánovský) – Čechman, Kažimír, Kiss, Šindelář (C), Tichý, Slavík – Pělucha, Bitomský, Herman, Rousek, Vítek, Cihlář, Štindl, Chalupa (A), Wolf (A), Hartmann, Malina

HC TATRA Kopřivnice: Hromada – Štěpánek, Stříž, Marek (A), Krutil, Bail, Fojtík – Červenka, Pargáč (A), Tomášek, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík (C), Mach, Bartošák (A), Kofroň

Ohlasy Trenérů:

Jaroslav Kofroň: (trenér HC Kopřivnice): Bylo to šílené utkání. Plno chyb, smůla a nakonec šťastný konec. Sice jsme chtěli tři body, ale jsme rádi i za dva. Jsme stále ve hře o páté místo v tabulce.

Sezóna 2018 - 2019

2 liga 4 skupiny