HC Slezan Opava - HC TATRA Kopřivnice

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo HC Slezan Opava Další body se vezou ze Slezska, rozhodla poslední třetina

HC Slezan Opava - HC Tatra Kopřivnice 5:7
(3:3, 2:2,0:3)

Další přestřelka se odehrála ve slezské metropoli, kde se podařilo vybojovat další tříbodová výhra. Utkání se rodilo pro Tatru příznivě, kdy vedli již o dvě branky, ale slezané stačili ještě srovnat. Tatrováci se dostali opět do vedení, jenže do první přestávky přišlo opět vyrovnání. Druhou periodu Opava otočila a vedení si vzali na svou stranu. Závěrečná část byla velice bojovná a rozhodující tři branky nasypaly do opavské klece muži v bílých dresech a rozhodli tak bitvu, kde si hosté odvážejí všechny body do města Tatrovek.

Podařeným vstupem do utkání již brzy potrestal Slezany, Michal Krutil, když v čase 3:43 po střele Poruby z voleje doklepl puk za záda Kamila Šafránka – 0:1. Ve 12. Minutě se podruhé prosadili tatrováci, střelu Ondřeje Sluštíka ještě dorazil z volné pozice Adam Kofroň – 0:2. Po dvou minutách přišla chvíle Opavy, kdy od levého mantinelu překvapil Petra Hromadu v brance Tatry obránce Zsolt Kiss. Puk mu propadl mezi rukou a tyčí – 1:2. Netrvalo dlouho a Slezané srovnali stav. Postaral se o něj Dominik Rudl tvrdou střelou od modré čáry, kdy se touš parádně odrazil pod břevno do brány– 2:2. To ještě nebylo vše, po krásné kombinaci před Šafránkem, který byl tak vyšachován, že po Sluštíkově nahrávce na volného Michala Vyčesaného druhý jmenovaný po ledě dostal puk za brankovou čáru – 2:3. Hráči se již viděli v šatnách, ale opavští dokázali srovnat. Opět Dominik Rudl pálil od pravého mantinelu na bránu a šikovnou tečí usměrnil puk do klece Petr Seidler – 3:3.

Ve druhé třetině se čekalo na pořádnou šanci až do 30 minuty, když se krásně uvolnil Adam Kofroň, ale puk z jeho hole skončil na tyči, jenže z okamžité šance na druhé polovině hřiště znamenala první vedení hráčů v červených dresech. Po špatném střídání hráčů Tatry se podruhé prosadil Dominik Rudl – 4:3. Smůlu si, ale vybral střelec čtvrté branky, když se od jeho hole odrazil puk za Šafránka a autorem byl Martin Tomášek – 4:4. Konec třetiny znovu vyšel domácím, ránu od modré vyslal Rudl, tečí jej usměrnil za Hromadu opět Petr Seidler – 5:4.

V poslední periodě branka na sebe nenechala dlouho čekat. Srovnání zařídil pod Šafránovým tělem Jan Poruba, kterému krásně nahrál Michal Vyčesaný přes brankoviště zpoza brány – 5:5. Čas běžel a zápas se hrál nahoru dolů. Proběhlo několik vyloučení a tři minuty před koncem prakticky rozhodl Adam Kofroň, který se dostal díky chybující obraně Opavy do samostatného úniku a střelou z mezikruží nad Šafránkovu lapačku dává na – 5:6. Slezané to zkoušeli hrou bez brankáře a to se jim stalo osudným. Po závaru v obranném pásmu Kopřivnice si půjčil puk Ondřej Sluštík, který z rohu hřiště přes celé kluziště dopravil puk za čáru – 5:7. Kopřivnice tak vítězí potřetí v řadě a na poslední Opavu zvýraznila náskok již na osm bodů.

Branky a nahrávky: 14. Kiss (Seidler), 17. Rudl (Wolf), 20. Seidler (Rudl, Wolf), 31. Rudl ( Černý, Vítek), 40. Seidler (Rudl, Vaněk) – 4. Krutil (Poruba, Bartošák), 12. Kofroň ( Sluštík), 19. Vyčesaný (Bail, Sluštík), 37. Tomášek (Pargač, Bail), 41. Poruba ( Vyčesaný), 57. Kofroň (Krutil), 59. Sluštík

Rozhodčí: Škach – Wesley, Pospíšil

Vyloučení: 4:7
Průběh zápasu: 0:2, 2:2, 2:3, 4:3, 4:4, 5:4, 5:7
Střely na bránu:

HC Slezan Opava: Šafránek – Pokorný, Kiss, Šindelář, Rudl, Štindl, Chalupa (C), Slavík – Herman, Vítek, Vaněk, Maxner, Wolf, Hartmann, Seidler, Černý, Malina, Škoda

HC TATRA Kopřivnice: Hromada – Heinzl, Stříž, Marek, Kropka, Krutil, Bail – Poruba, Pargač, Tomášek, Vyčesaný, Sluštík (C), Suchý, Bartošák, Pěnčík, Kofroň, Gola

Ohlasy Trenérů:

Jaroslav Kofroň: (trenér HC Kopřivnice):

Po dobrém vstupu do utkání jsme zbytečně pustili domácí hráče do hry. Na začátku třetí třetiny se nám podařilo vyrovnat a pak dovést utkání do vítězného konce. I když naše hra nebyla bez chyb, bereme pro nás moc důležité tři body.

HC TATRA Kopřivnice

3.12. 2017 v 12.45 hod
Vítkovice - ve Vítkovicích
odj:autama