HC TATRA Kopřivnice - Draci Šumperk

2. zápas předkola Play-off

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo HC HC Draci ŠumperkTatrováci nedopustili matchball a s profíky srovnali na 1:1

HC TATRA Kopřivnice - HC Draci Šumperk 3:2
(0:1, 2:0, 1:1)

Je to doma. Kopřivnice vybojovala v druhém zápase první bod a sérii srovnala na 1:1. Od úvodních minut se hrál zajímavý hokej a Draci měli mírně navrch a jejich snaha byla korunována gólem z hole Kovaříka, který pohotově propálil Hromadu. Brzy ve druhé třetině následovalo vyrovnání, když se do hry zapojil i rozhodčí, ale je součástí hry a díky tomu mohl Adam Červenka upalovat na Lakosila, kterého překonal. Hokej byl hodně kouskován, když bylo vyloučeno přes příliš hráčů a Miroslav Marek projel ve vlastním oslabení od brankáře Hromady až k Lakosilovi, kterého bravůrně překonal. V poslední třetině se opět hrál skvělý hokej a z jejího kraje draci srovnali. A pak to přišlo, Miroslav Marek to opět vzal na sebe a od modré čáry do levého rohu vyslal puk až do sítě. Fanoušcii se tak mohou těšit na domácí zápas, který se odehraje tento pátek.

Do utkání, ve kterém se chtělo vyvarovat vyloučení se nenaplnilo a padlo v utkání celkem 26 trestů. Již brzy si draci zahráli početní výhodu, kterou tatrovka v pohodě zvládla. Hosté z podhůří jeseníků, působili podstatně rozvážnějším dojmem a akce, které stály za zato skončily u jistého Hromady. I Kopřivnice vystrkovala růžky a zajímavé pokusy, ale pokusy skončily u pohotového Lakosila. Hrál se zajímavý hokej a šarvátek přibývalo. Po návratu na led z trestné lavice Sluštík vyzkoušel pozornost Lakosila a brzy Draci udeřili na druhé straně hřiště. Z čista jasna se do pásma vydal po pravé straně Gewiese, který přihrál na zcela volného Králíka a propálil Hromadu – 0:1. Boje na ledě byly obrovské a dvířka od trestoměřičů byly stále v permanenci. Početní výhoda Tatry byla zahrána velmi dobře jen tomu chyběl gól. Dobrý pokus vyslal od modré čáry Gola a na druhé straně to zkoušel Půhoný. Do šaten se šlo s vedením o jednu branku pro hosty.

Druhá třetina již byla z pohledu domácích borců mnohem lepší a otočili v ní stav na svou stranu. V čase 20:57 padla vyrovnávající branka, které předcházelo kuriózní situace, když se o puk bil Tomášek s Gewiesem, srazil se obránce draků s čárovým rozhodčím a puku se zmocnil Adam Červenka, který pálil do sítě mezi betony Lakosila – 1:1. Trend častého vyloučení byl enormní, a padaly i vyšší tresty. Kopřivnice si musela odpykat i čtyřminutové oslabení a v ní měli domácí perfektní šanci, kdy se před bránou zjevil Kofroň, ale jeho střelu bravůrně Lakosil pokryl. Perfektní hokej se odehrával na obou stranách a šance s nimi. Při Krutilově přečkání času za katrem přišla velká radost domácích. Nepovedenou střelu Sedláka zastavil obránce Miroslav Marek, který přesně sedm vteřin potřeboval od brankáře Hromady k umístění puku do sítě. Jeho výlet do útočného pásma v oslabení znamenal vedení Tatry na 2:1.

V poslední části padl vyrovnávající gól vcelku brzy a vybojovali si ho v početní výhodě. Lehečka střílel z levého kruhu, a puk stihnul Hromada vyrazit betonem, ale na dorážku Petra Gewieseho byl již krátký – 2:2. Hokej byl jako břitva a nebyla chvíle, kdy by si obě mužstva zahrála v normální hře pět na pět. Potyček a pěstních soubojů bylo mnoho a tím byla hra často kouskována, ale divákům se hokej musel líbit. Rozhodující trefa přišla bezmála pět a půl minuty před koncem, kdy tatrováci bojovali v pásmu o puk a ten se dostal k modré čáře, kde stál Miroslav Marek a jeho nahození na bránu překvapilo Lakosila, který jeho navštívenku pustil do sítě – 3:2. Draci ještě pokoušeli štěstí, hrou bez brankáře, ale již jim to nebylo nic platné. Utkání končí zaslouženou výhrou hráčů Tatry, kteří si šli více za svým a tím srovnali sérii na 1:1

Branky a nahrávky: 21. Červenka (Vyčesaný, Tomášek), 39. Marek, 55. Marek (Pargač, Tomášek) – 15. Králík (Gewiese, Schejbal), 42. Gewiese (Lehečka)

Rozhodčí: Cabák – Bojda, Mikler

Vyloučení: 14:12