HC TATRA Kopřivnice - Draci Šumperk

4. zápas předkola Play-off

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo HC HC Draci ŠumperkTatrováci to zkusí ještě v Šumperku


HC TATRA Kopřivnice - HC Draci Šumperk 3:2 SN
(1:0, 1::0, 0:2 - 0:0)

Tohle bylo neskutečné drama. Zápasu nechybělo vůbec nic, dlouhé vedení tatrováků a vyrovnávající branka necelé dvě minuty před koncem základní hrací doby. Hráči si nenechali ani kus ledu a do toho skvělá atmosféra, kdy fanoušci předvedli opět nové choreo. Rozhodnutí padlo až v nájezdech, když rozhodující trefu a druhý bod zařídil Ondřej Sluštík. V neděli bude určitě v Šumperku dusno, kde se rozhodne o postupujícím do semifinále.

Začátek utkání byl pro tatrováky skvělý, a již ve čtvrté minutě přišla velký jásot v publiku. Rychlý přechod z obranného pásma založil Martin Tomášek, když ve středu hřiště puk nezastavil Schejbal, mohl pádit sám na bránu. Lakosil ještě jeho blafák lapačkou vyrazil, ale n dojíždějícího Dominika Suchého byl již krátký – 1:0. Do konce třetiny dostaly obě mužstva výhodu přesilové hry, přičemž Draci měli přece jenom více příležitostí, ale do šaten se šlo bez využití.

Ve druhé třetině si Kopřivnice hlídala vedení o jednu branku a hosté si nedokázali vypracovat větší akci k zakončení a tak udeřila tatrovka podruhé. Opět velká chyba v obraně hostí nepokryla skvěle vymyšlenou akci, kdy na modré čáře zachránil Adam Kofroň, který přes dva obránce poslal do jízdy na volného Jakuba Macha, ten se krásně dostal před brankáře Lakosila a pod betony procedil kotouč do sítě – 2:0. Po chvíli se do dobré šance dostal Půhoný, ale Hromada byl na místě. Na druhé straně se nevedlo ani Kofroňovi, když střelu z kruhu Lakosil polapil. Tatra byla lepší a útoky draků vždy skončily špatnou přihrávkou nebo blokovanými zásahy domácích. Ve 37. Minutě přišla obrovská šance domácího týmu! Skvěle to provedl Tomášek, který se neukvapil a předložil parádní zadovku Dominiku Suchému. Ten už měl před sebou jen brankáře Lakosila, ale ten předvedl fantastický zákrok lapačkou. Když v závěru třetiny měl Krutil dobrou střelu, kterou muž v masce vyrazil svými betony, šlo se do šaten za dvoubrankového rozdílu.

Ve třetí periodě se hrál výborný hokej a šance střídala šanci, když nejprve do palebné pozice se vypracoval Šťáva a zanedlouho na druhé straně domácí Červenka. Poté Šumperk přidával na tempu a tatrováci faulovali. Draci tohle potrestali. Hostům se podařilo využít dvojnásobnou přesilovku a už prohrávají jen o gól. Důležitý kontaktní gól vstřelil po střele od modré čáry Sedláka a šikovnou tečí Vladimír Cink. Puk propadl pod Hromadou za brankovou čáru – 2:1. Poté se začalo jiskřit na ledě a vrátka od trestných lavic se často otevíraly. Domácí hráli v početní výhodě, ale místo toho aby navýšili vedení přišel trest v podobě vyrovnávající branky. Draci byli v tu chvíli lepší a drali se za vyrovnáním. Škoda nevyhozeného puku z obranného pásma, kdy se jej zmocnil Kovařík a z rohu hřiště jej naservíroval na zcela volného Půhoného, který nekompromisně zakončil do pravého rohu – 2:2.

Rozhodnutí nepřineslo ani desetiminutové vyloučení, kde byli hosté lepším celkem i díky přesilovce. Nakonec rozhodly až nájezdy, kdy na straně tatry byli úspěšní Štěpánek a Sluštík a na druhé jen Hroch. Utkání končí výhrou kopřivničanů 3:2 a série ještě nekončí. Rozhodnutí kdo postoupí do semifinále proběhne v neděli.

Branky a nahrávky: 4. Suchý (Tomášek), 27. Mach (Kofroň), rozh. náj. Sluštík – 54. Cink (Sedlák, Řezáč), 59. Půhoný (Kovařík, Gewiese)

Rozhodčí: Held – Novotný, Šimčík

Vyloučení: 5:3 navíc, Krutil (KOP) 10 nesp. chování - Králík (SUM) 10 nesp. chování
Využití: 0:1
Oslabení: 0:0
Průběh zápasu: 2:0, 2:2
Střely na bránu: 0:0
Diváci: 1217

HC TATRA Kopřivnice: Hromada – Štěpánek, Heinzl, Stříž, Marek (A), Krutil, Bail, Fojtík– Červenka, Pargač, Tomášek, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík (C), Mach, Suchý, Pěnčík, Kofroň, Gola

HC Draci Šumperk: Lakosil – Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Bažant, Gewiese, Řezáč, Sedlák (C) Kovařík, Hroch, Lehečka, Vachutka, Müller, Králík, Skopal, Půhoný, Fischer, Vymazal (A), Cink (A)

Ohlasy Trenérů:

Jaroslav Kofroň: (HC TATRA Kopřivnice) Po celé utkání jsme šli za svým cílem zvítězit. Bohužel závěr jsme si zbytečné zkomplikovali a připustili vyrovnání. V konečném výsledku je to, ale úplně jedno. Vyhráli jsme a to je hlavní. Stále jsme ve hře o semifinále. Celý tým opět šlapal, perfektní atmosféra. Musím všem poděkovat. Jak hráčům, tam fanouškům.

 

Kalendář akcí a výsledků

Najdete nás na FB

Nepřehlédněte

Sezóna 2018 - 2019


2 liga26.9.2018 v 18.00 hod
Šumperk - doma

29,9,2018 v 18.00 hod
Hodonín - venku
odj:
.

Junioři

28.9.2018 v 16.00 hod
Prostějov v Rožnově

30.9.2018 v 10 hod
Kroměříž - doma

Liga - dorostu

28.9.2018 v e 14.30 hod
Bilnice - venku
odj: 11.15 z Rožnova

30.9.2018 ve 12.45 hod
Uh Hradiště - venku
odj z Rožnova

 
5 třída sk. 29

29.9. 2018 v 10.00 hod
Šternberk - doma

4. třída

30.9. 2018 v 9.00 hod
Havířov - venku
odj:7.00 z Kopřivnice
Velký autobus

3. třída

7.10. 2018 v 9.00 hod
Karviná - venku
odj:7.00 z Kopřivnice
Velký autobus
 
Logo Pojď hrát hokej logo MSK logo MŠMT Nábor Logo FAVEA a.s. Logo Elektropohony Logo Deviro Logo Porgest Logo Komterm Logo TGS Logo Penzión p. B. Horou Logo Robinson logobg logo Profi Credit logo Pro Leasing s.r.o. logo Pavel Sedlák logo CCM logo NIMDA
logo Schindler logo Bortel
logohc

Kdo je online

Přihlášení


Zapomenuté heslo
.