18.kolo II.Liga skupina východ

Logo HC Bobři Valašské Meziříčí Logo HC Tatra Kopřivnice S Bobry poprvé za 3 body

HC Kopřivnice - HC Bobři Val. Meziříčí 4:3
(3:1, 0:2, 1:0)

Boj až do konce a Kopřivnice poprvé vítězí nad Bobry z Valašského Meziříčí za plný počet bodů. Vítězství se pro Tatru rodilo skvěle, když vedla po dvanácti minutách o tři branky. Následně Bobři brzy snížili a vzali otěže na svou stranu. Ve druhé třetině se hosté stále více zlepšovali a dobře bruslili a do konce periody dokázali srovnat. Poslední část byla hodně hektická, možnosti měly obě mužstva a Tatrovka nakonec byla šťastnější, když utkání rozhodl Tomášek. V samotném závěru byly k vidění bitky na ledě místo hokeje. Kopřivnice tak prodlužuje sérii na čtyři vyhrané zápasy v řadě.

Zápas tabulkových sousedů rozjela lépe Tatra a již ve druhé minutě byla blízko úvodního gólu, když Suchého střelu zachránili Bobři na brankové čáře. Branka na sebe nenechala dlouze čekat. V páté minutě obránce David Stříž bojoval o puk za brankou soupeře, až jej dostal před Šurého, kde touš po ledě usměrnil za brankovou čáru Martin Tomášek - 1:0. Aktivní domácí hráči nadále zaměstnávali obranu soupeře a z toho těžili další branku. Z pravého rohu dobře hrající Dominik Suchý vyslal puk přes obranu na volného Michala Krutila, který zamířil do polo odkryté klece - 2:0. Kopřivnice nadále tlačila do soupeře a z toho pramenil další gól v bobří síti. Do mezikruží dostal šikovnou přihrávku od Suchého René Bartošák, který propálil Šurého mezi betony a tím jej vyhnal z brány - 3:0. Nahlodání Bobři, chtěli dát týmu nový impuls a do brány nastoupil Plšek. Tím se Valaši nadechli k lepšímu výkonu a kontaktní brankou začali dramatizovat stav zápasu. Petr Hromada inkasoval po střele kanonýra Jakuba Pořického z levého kruhu - 3:1. Od této chvíle byli Bobři aktivnějším týmem na ledě.

Ve druhé třetině přibyly vyloučení a Tatra dostala k dispozici čtyřminutovou přesilovku, tu ale vůbec nezvládla. Ve 37 minutě se přesilovka povedla Bobrům, když od modré čáry těsně nad ledem propálil Hromadu Dominik Pokorný - 3:2. Za dvě minuty trestali hráči v bílých dresech potřetí. Opět z podobné situace a místa se nad lapačkou prosazuje podruhé v zápase Jakub Pořický a tím potvrdili herní převahu - 3:3.

Třetí perioda se nesla v duchu kdo dá gól vyhraje. Ve třetí minutě nedokázali dát Bobři do prázdné brány, někteří již dokonce zvedali ruku nad hlavu, ale stav se neměnil. Na druhé straně chvíli poté Dominik Suchý neproměnil nájezd. Žádný z hráčů již nechtěl dělat chyby. Na straně domácích udělal trenér několik změn v sestavě, kdy chtěl paralyzovat zlepšenou hru hostů. Chyby kupili spíše tatrováci, ale bobři se nedokázali prosadit. I kopřivničtí vystrkovali růžky a přišel trest za hráčskou lavici pro Valachy a Tatra hrála přesilovku. V 57. minutě propukla radost na tribunách, když David Stříž pálil na Plška, který puk vyrazil na volného Martina Tomáška, který krásným blafákem pod víko rozhodl toto utkání z přesilovky - 4:3. Valaši to ještě zkoušeli v power-play a Kofroňovi se nepovedlo přidat do prázdné branky pátý gól. Po chvíli se spustila lavina nevole mezi hráči. Přibyly potyčky a pěstní souboje mezi několika hráči. Boxerské dovednosti byly následně oceněny vyloučením šesti hráčů předčasným odchodem do sprch. Zápas končí těsným vítězstvím Tatry a prodlužuje svou šňůru neporazitelnosti na čtyři utkání.

Branky a nahrávky:  5. Tomášek (Stříž), 7. Krutil (Suchý, Gola), 12. Bartošák (Suchý, Krutil), 58. Tomášek (Stříž) – 13. Pořický (Brunec), 37. Pokorný (Mikel, Hořanský), 39. Pořický

Rozhodčí: Maršálek – Otáhal, Komínek

Vyloučení: 3:3 , navíc Stříž (KOP) 5+OK, Sluštík (KOP) 5+OK, Pargač (KOP) 5+OK, Baroš (VAL) 5+OK, Pořický (VAL) 5+OK a Dvořák (VAL) 5+OK.

Využití: 1:1
V oslabení: 0:0
Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3
Diváci: 912

HC Kopřivnice: Hromada  – Štěpánek, Heinzl, Stříž, Marek (A), Krutil, Bail, Fojtík (od 41.) – Poruba, Pargač (A), Tomášek, Vyčesaný, Sluštík (C), Mach (od 41.), Suchý, Bartošák, Pěnčík (od 21.), Kofroň, Gola

HC Bobři Valašské Meziříčí: Šurý (12. Plšek) – Mikel, Žák, Baroš, Varga, Weintritt, Váňa, Hajda – Pokorný, Brunec (A), Hořanský, Varga, Matějka, Studený (C), Pořický, Spratek, Kývala, Dvořák, Martiník (A), Daněk, Dalajka

ohlasy trenérů:

Jaroslav Kofroň (HC Kopřivnice): Vstup do utkání nám opět vyšel. Pak jsme začali vymýšlet a soupeř nás začal přehrávat. V závěru utkání přišla přesilovka, kterou se podařilo využít. Herně to nebylo úplně ono, ale bereme tři body.