32.kolo II.Liga skupina východ

Logo HC Bobři Valašské Meziříčí Logo HC Tatra Kopřivnice Martin Tomášek vystřelil tři body čistým hattrickem

HC Kopřivnice - HC Bobři Val. Meziříčí 3:2
(0:1, 3:1, 0:0)

Krásné ukončení nového roku vítězstvím. Po pěti prohrách se to konečně povedlo a sklonit se museli Bobři na kopřivnickém ledě. Od první třetiny se hrál svižný hokej a Tatrováci se mohli dostat do vedení v desáté minutě, kdy se trefil přesně do středu branky Martin Tomášek, ale překvapením pro všechny regulérní gól rozhodčí neuznal. Nakonec se do vedení dostali Bobři, nicméně bylo to první a poslední vedení hostů v zápase. Tatrováci ve druhé třetině otočili stav a mužem zápasu byl jednoznačně Martin Tomášek, který krásnými brankami zařídil všechny body pro Kopřivnici.

Kopřivnice začala zápas aktivněji, ale z tlaku se nepodařilo nic kloudného vytvořit. Na druhé straně v první dobré akci hostů, kdy šli dva na jednoho a finální střelu Brunce Petr Hromada krásně chytá. V desáté minutě došlo ke spornému momentu, kdy po perfektní akci zakončoval Martin Tomášek do středu branky, kde se puk odrazil od zadní konstrukce zpět do hry. Rozhodčí branku neuznává, jelikož puk dobře neviděl. Nevole diváků a hráčů Kopřivnice byla obrovská, bohužel páni v pruhovaném trvali na svém. Branku nakonec viděli diváci na druhé straně v přesilové hře Bobrů, kdy v patnácté minutě Martin Kývala, zužitkoval hezkou souhru spoluhráčů a vyšachovaný Hromada byl bezmocný – 0:1. O tři minuty později přišla dobrá šance Tatry, kdy se před brankáře chtěl probojovat Dominik Suchý, který byl posléze nedovoleně poslán k zemi. Následoval trestný nájezd, který postižený hráč nakonec neproměnil. V závěru první třetiny se ještě do slibné akce dostal Adam Kofroň, ale přes beton se neprosadil.

Ve druhé třetině se začaly dít věci. Tatrováci brzy srovnali stav a zasloužil se o to Martin Tomášek, který dostal hezkou přihrávku a do odkryté části brány se mu povedlo uklidit puk – 1:1. Poté následovala řada vyloučení a při jedné početní výhodě Bobrů se hosté podruhé prosazují. Přesně do pravého rohu branky pálil obránce Stanislav Báchor – 1:2. Tatrováky to nijak nepoznamenalo a za bezmála dvě minuty opět srovnali stav. Perfektní akci rozjel Michal Vyčesaný, který poslal skvělou přihrávkou na modrou čáru do jízdy Dominiku Suchému, ten nahrál přes obránce na Martina Tomáška a z pravého kruhu dává svou druhou branku – 2:2. Když po dobré akci hosté nepřekonali perfektním zákrokem Hromadu, udeřili potřetí tatrováci. V početní výhodě se krásně prosazuje Martin Tomášek. Na jeho střelu pod horní tyč byl Bechný krátký a nejzkušenější hráč druhé ligy Martin Tomášek si mohl užívat ovace za svůj hattrick. Jeho branka byla nakonec vítězná – 3:2.

Poslední perioda, již nepřinesla žádnou branku a hra obou mužstev již neměla úplně takový náboj a spád jako v prvních dvou třetinách. Šance byly na obou stranách, ale chyběla dobrá koncovka i přes několik vyloučených hráčů. V závěru měli Bobři více příležitostí a nakonec to zkoušeli bez brankáře, kde do jejich prázdné brány mohl přidat čtvrtou branku Marek Bail, který se vydal kolem pravého mantinelu a ze středu hřiště střelou těsně minul branku. Kopřivnice tak vyhrává po pěti porážkách v řadě a pokusí své sebevědomí z vítězství využít k dalšímu zápasu tentokrát v Novém Jičíně, které se hraje již 3.ledna.

Branky a nahrávky: 24. Tomášek (Stříž, Suchý), 33. Tomášek (Suchý, Vyčesaný), 37. Tomášek (Suchý, Stříž) – 15. Kývala (Žák), 31. Báchor (D. Varga)

Rozhodčí: Holaň – Bojda, Mikler

Vyloučení: 7:7
Využití: 1:2
V oslabení: 0:0
Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2
Diváci: 695

HC Kopřivnice: Hromada  – Heinzl, Stříž, Marek (A), Krutil, Mrowiec, Bail – Červenka, Tomášek, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík (C), Mach, Suchý, Kofroň, Gola

HC Bobři Valašské Meziříčí: Bechný  – Hajda, Báchor, Mikel, Horyna, Mar. Varga, Váňa, Žák – Brunec (A), Hořanský, Mir. Varga, Pořický (C), Peterka, Kývala, D. Varga, Dvořák, Martiník (A), Daněk

Ohlasy trenérů:

Jaroslav Kofroň (HC Kopřivnice): Dnešní utkání se nerodilo snadno. Bylo to bojovné utkání, ale pro nás je důležité, že tři body zůstanou doma. Byl to kolektivní výkon. Mrzí mě nevyužité šance, kde hlavně v první třetině jich bylo dost. Děkuji fanouškům za atmosféru a přeji všem i za celý tým Šťastný nový rok.