HC TATRA Kopřivnice - HC Bobři Valašské Meziříčí

46.kolo II.Liga skupina východ

Logo HC Bobři Valašské Meziříčí Logo HC Tatra Kopřivnice Výrazné vítězství nad sousedem v tabulce

HC Kopřivnice - HC Bobři Val. Meziříčí 7:2
(3:2, 3:0, 1:0)

Tohle byla parádní tatrovácká jízda. Bobři si v zubech odvezli brankový nášup a bodový náskok se rázem ztenčil na pouhé dva body. Tatrovácký válec se rozjel na svého soupeře s velkou silou, kdy již po dvaadvaceti vteřinách otevřeli skóre zápasu a na jejím konci byl Tomášek. Netrvalo dlouho a bylo to o dvě branky. Bobři se nadechli k odpovědi a ta se jim podařila v jedenácté minutě, ale v oslabení se prosadil podruhé Tomášek. Hráči v závěru prvního dějství se již viděli v šatně, ale Bobři ještě z tlaku vytěžili pouhou vteřinu před sirénou druhou branku. Druhá třetina byla již rozhodující, kdy tatrováci třemi góly potvrdili, kdo bude brát všechny body. V závěrečné třetině se ještě prosadil od modré čáry obránce Stříž a mohlo se slavit zcela zasloužené vítězství.

Kopřivničtí hráči vložili už do úvodního dějství obrovské úsilí, věděli co je ve hře. A podle toho vypadal začátek zápasu, když z první akce otevírají skóre. Přesně v čase 0:22 dává Martin Tomášek z levé strany puk do sítě za Šafránka – 1:0. Valaši moc nekladli odpor a do další gólové šance přispěchal Michal Vyčesaný, který zavezl puk do pásma a poslal puk i přes dotírajícího se obránce mezi kruhy, kde stál nepokrytý David Stříž a pálil nad lapačku do sítě – 2:0. V 11. Minutě přišlo snížení stavu, kdy valaši hráli přesilovou hru a Báchor pálil od modré čáry na Hromadu, kde byla halda těl a přes teč Petra Seidlera skončil puk za zády brankáře Tatry, který puk moc dobře neviděl – 2:1. Hrál se dobrý hokej kde akce střídala akci a aktivnější domácí hráči odskakují podruhé v zápase o dvě branky a akce vznikla v oslabení. Jakub Mach zavez puk do pásma společně s Martinem Tomáškem si pohráli s obranou bobrů a nejlepší hráč statistik dává třetí branku za záda Šafránka – 3:1. Tatra si stále držela nadvládu na ledě a jako supi dotírali na bránu soupeře, ale dvě dobré šance nedokázali proměnit v gól. V závěru se odehrála akce, která bobrů, která vznikla v početní výhodě. Valaši se dostávali do dvou dobrých příležitostí, ale tu ještě dokázali tatrováci uhasit. Nicméně druhá branka padla pouhou vteřinu před sirénou oznamující přestávku a jejich rychlý vpád do před brankoviště a díky důrazu Rostislava Vaňka snižují na 3:2.

Druhá perioda přinesla skvělou šanci, kdy se po chybě v obraně dostal do samostatného úniku Martin Tomášek, ale posila z Opavy Dušan Šafránek vyrážečkou vyrazil puk na ochrannou síť a hattrick se nekonal. Na konci 23. minuty se domácí tým dočkal spravedlivé odměny a střela to byla výstavní. Patrik Gola zabránil útoku bobrů a přes obránce propálil puk do pravého růžku branky. Tatrováci pak potřetí v zápase odskakují o dvě branky – 4:2. Kopřivnice v dalším oslabení, předvedli heroický výkon, nejenže se přesilovce soupeře ubránili, ale Mach a po něm Tomášek navíc pořádně vystrašili brankáře Šafránka. Co se nepovedlo dvěma hráčům před tím, povedlo se obránci Tomáši Fojtíkovi, který z prava zblízka k tyči v oslabení dává pátý gól a svou první brankou v sezóně vyprovodil Šafránka na střídačku – 5:2. Kopřivničtí hráči nadále dobrými vpady zaměstnávali obranu bobrů, a po další skvělé akci kde na jejím konci byl Adam Červenka, který parádně objel brankoviště a pod padajícího brankáře Plška poslal puk mezi betony – 6:2. Poté se vcelku přiostřilo a nechyběly potyčky za některé nevybíravé útoky, kde hrozilo zranění hráčů a padaly tak vyšší tresty.

V poslední třetině se brilantně v přesilové hře prosazují tatrováci posedmé, když v oblasti mezi modrou čárou a kruhu pálil podruhé v zápase obránce David Stříž – 7:2. Kopřivnický prapor nadále útočil a sil měl dostatek, a střely Macha a dalších jeho souputníků pálili a Bobři co jim jejich síly stačily, odvraceli puky do bezpečí a na druhé straně ledové plochy se odehrála zajímavá situace, kdy brankář Hromada pádil za pukem k pravému mantinelu, a následně byl pukem obrán a jeden ze soupeřů měl před sebou prázdnou bránu. Skvěle ho zastoupil Marek Bail, který nastavil čepel a touš jí vyrazil. Hokej jako břitva se nadále odehrával a šanci střídala šanci, kdy Vaněk v oslabení se neprosadil přes Krutila a brzy na to se skvadra trenéra Kofroně pokoušela v akci tří na dva hráče prosadit. Utkání končí jasnou výhrou domácích hráčů a konečně se v sezóně dokázali jasně prosadit a přehrát soupeře. Co je, ale hlavní po skvělém výkonu dotahujeme bodově tohoto soupeře už jen na dva body, takže stále je ve hře boj o páté místo a souboj ve čtvrtfinále s Novým Jičínem, k tomu je nyní třeba okresního rivala ve středečním zápase porazit.

Branky a nahrávky: 1. Tomášek (Červenka), 5. Stříž (Vyčesaný, Heinzl), 15. Tomášek (Mach), 23. Gola, 27. Fojtík (Hrubý, Pargač), 34. Červenka (Stříž, Tomášek), 46. Stříž (Červenka) – 11. Seidler (Báchor, Dvořák), 20. Vaněk (Seidler, Dvořák)

Rozhodčí: Vaněk - Bartek, Dohnal

Vyloučení: 9:7 navíc Žák (VM) 2+10 úder do oblasti hlavy a krku, Horyna (VM) 10 minut nesp. chování
V oslabení: 2:0
Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 7:2

HC Kopřivnice: Hromada – Heinzl, Stříž, Marek, Krutil, Bail, Fojtík, Merenda – M. Mach, Červenka, Pargač, Tomášek, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík, J. Mach, Kofroň, Gola

HC Bobři Valašské Meziříčí: Šafránek ( 27. Plšek) – Hajda, Báchor, Mikel, Horyna, Jenáček, Váňa, Žák – Brunec, Pokorný, Studený, Pořický, Vaněk, Seidler, Kývala, Varga, Andris, Daněk, Hořanský

Ohlasy trenérů:

Jaroslav Kofroň (HC Kopřivnice): Šli jsme od první minuty za svým cílem zvítězit. Musím celý tým pochválit. Bylo tam nasazení a víra ve vítězství. Děkuji fanouškům za atmosféru.

ŽnS 22 104:62 48
 MoB 21 70:49 45