HC Tatra Kopřivnice - HC Draci Šumperk

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo HC HC Draci Šumperk Úspěšný vstup do sezóny

HC Tatra Kopřivnice - HC Draci Šumperk 8:5
(1:1, 4:1, 3:3)

Kopřivničtí borci nastoupili poprvé v nových dresech s logem automobilky na prsou a mohli slavit první letošní body a momentálně stoprocentní bilanci v novém ročníku druhé ligy skupiny východ.

První zápas sezóny tatrovákům vyšel náramně. Diváci na stadioně v Kopřivnici viděli první gól sezóny už po pěti minutách, když se ujala střela Zuzaníka po Porubově přihrávce a Adam Vrba lovil touš ze své sítě. V čase 8:32 měli hosté ve žlutých dresech velkou šanci vyrovnat, když dostali k dispozici dvojnásobnou  přesilovku, kterou nevyužili, ale o deset minut později stihl odpovědět Daniel Vachutka a první třetina skončila po jedné brance.

Druhá perioda už byla v režii domácích borců. Tatrováci dokázali přidat další čtyři zářezy z toho dvě branky v přesilové hře. Nejprve Kofroň z ostrého úhlu procedil puk do sítě a chvíli po něm obránce Marek vystřelil z mezikruží a Vrba neměl pražádnou šanci- 3:1. O pouhou minutu snižuje kapitán Draků Sedlák. Brankové hody pokračovaly ihned po buly a Bartošák opět odskakuje na rozdíl dvou branek, když touš doskákal k pravé tyči bezmocného Vrby – 4:2. A to mu již došla veškerá trpělivost a nechal se vystřídat Svobodou. Když ve třicáté sedmé minutě nepřekonal Červenka brankáře Svobodu tak si o něco lépe vedl novic v kopřivnické sestavě Gola, který svou premiérovou brankou rozradostnil domácí diváky – 5:2.

Do poslední části tedy šli domácí borci s tříbrankovým rozdílem a nikdo již moc nepochyboval o dramatu, který fanoušci ještě zažijí. Ve 46. minutě ujel po levé straně Půhoný a krásnou bombou do šibenice překvapil Hromadu. Uběhlo osm minut a na steč se vydali Pargač s Merendou a první jmenovaný dává šestou trefu do sítě Draků – 6:3. Hrál se zajímavý hokej se šancemi na obou stranách a borci z podhůří Jeseníků zápas hezky zdramatizovali. V 57. minutě dal Kovařík další hezkou ránu do šibenice Hromadovy branky a o chvíli později udělal totální drama Cink když snížil na rozdíl pouhého jednoho gólu – 6:5. Draci měl v tuto chvíli herně navrch a za příliš velkou snahu vyrovnat stav se poroučeli na trestnou lavici za špatné střídání. V přesilové hře ujel Adam Červenka a přidává definitivu v podobě sedmé branky. O pouhých deset vteřin již dračí hra rezignovala a Poruba prostřeluje muže v masce poosmé – 8:5. Kopřivničtí borci vítězí v prvním utkání a tohle je nejlepší pozvánka na středeční domácí zápas kdy k nám přivítají hodonínští Drtiči.

Branky a nahrávky: 6. Zuzaník (Poruba), 29. Kofroň, 33. Marek (Červenka, Merenda), 34. Bartošák, 39. Gola (Hrubý, Pargač), 54. Pargač (Merenda), 60. Červenka (Tomášek), 60. Poruba (Pargač) – 16. Vachutka (Schejbal), 34. Sedlák (Půhoný), 46. Půhoný (Vymazal, Sedlák), 57. Kovařík (Cink, Králík), 59. Cink (Kovařík, Šťáva)

Rozhodčí: Vaněk – Novák, Rožánek

Vyloučení: 7:3
Průběh zápasu: 1:0, 1:1, 3:1,3:2, 5:2, 5:3, 6:3, 6:5, 8:5