HC Tatra Kopřivnice - HC Draci Šumperk

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo HC HC Draci Šumperk Napodruhé si to Šumperk pohlídal

HC Tatra Kopřivnice - HC Draci Šumperk 3:5
(1:3, 1:0, 1:2)

Druhý zápas s Draky již bohužel nevyšel. Šumperk vyšel v souboji vítězně a zcela zaslouženě. Tatra sice vedla ihned po úvodním vhazování, když se parádně trefil Martin Tomášek, ale ihned bylo srovnáno. Do konce první třetiny ještě odskočili o dvě branky a to bylo v podstatě rozhodující. Ve druhé třetině ještě Kopřivnice snížila Pargačem a po dvou třetinách se šlo do kabin s jednobrankovým rozdílem. Obrat se ale nekonal, když Cink a po něm Vymazal opět odskočili na výraznější rozdíl, a korigoval konečný výsledek dnes dvoubrankový Pargač. Draci vítězí a Tatrovka má opět o čem přemýšlet.

Kopřivnickou premiéru si od úvodních minut odbyl brankář vítkovické juniorky Matyáš Daňa a ihned sledoval první branku svého týmu. Od zahajovacího buly uplynulo pouchých 31 vteřin a Martin Tomášek po skvělé souhře s Janem Porubou propálil Lakosila z mezikruží – 1:0. Neuteklo ani patnáct sekund a bylo srovnáno. Lehečka se nejlépe zorientoval a Daňa lovil puk ze své klece – 1:1. To byl fofr dvě branky za necelou minutu. Poté se hrál vyrovnaný hokej a na další branky si museli diváci počkat do 13 minuty, když se po parádní akci Vymazal, Půhoný a Vychutka poslední jmenovaný prosadil podruhé z pravé strany. Kopřivnický útlum a chyby umožnily Drakům, aby chvíli na to odskočili o dvě branky. Tentokrát se tváří v tvář Daňovi postavil Půhoný a zblízka jej propálil mezi betony – 1:3. Po první třetině šli do kabin šťastnější hosté, když měli trochu více ze hry a proměnili své šance.

Do druhé třetiny se do dalších šancí dostávali draci i zásluhou přesilovek, ale žádná se neujala. V čase 26:17 se radovali domácí hráči. Lakosil se v brankovišti roztahoval, ale kotouč mu nakonec pod betony zásluhou Jirky Pargače doklouzal za bankovou čáru – 2:3. Po chvilce se tentýž hráč mohl znova prosadit, ale Lakosil vyrovnání nedovolil. Draci se opět dostávali do zajímavých příležitostí,ale na druhé straně zapomněli na Adama Kofroně, který se sám řítil na Lakosila. Útočník již zvedal ruku na oslavu gólu, ale brankáře zachránila dobře postavená tyč. Když na druhé straně po hezké souhře Šumperka nepřidal Sedlák čtvrtou branku šlo se do kabin s jednobrankovým vedením hráčů ve žlutých dresech i zásluhou dobře chytajícího Daňi.

Poslední třetina byla ještě zajímavá. Obě mužstva zahrozila, ale Draci měli příležitostí víc. V 51. minutě po chybě na středové čáře se ke kopřivnické bráně přiřítil Cink a z pravé staně k tyči odskakuje o dvě branky – 2:4. Netrvalo to tak dlouho a bylo rozhodnuto. Pátou branku přidalo opět trio Vymazal Vychutka a Půhoný. Kdy prvně jmenovaný zasunul puk mezi betony za bezmocného Daňa – 2:5. Tatrováci přecejen utkání zdramatizovali a třetí branku dal opět kapitán Jiří Pargač v přesilové hře, kdy akci hezky rozjel Poruba a Pargač se nemýlil – 3:5. Poté přišlo několik vyloučení na kopřivnické straně a v samotném závěru dokonce trestné střílení nařízené proti domácím. Puk si pujčil Vymazal, ale na Daňa si nepřišel. Jeho střela mířila vedle levé tyče. Tatra to jestě zkoušela v power play, ale další branka již nepadla. Draci si odvážejí všechny body do podhůří Jeseníků. Kopřivnice tímto výsledkem klesla na poslední místo v tabulce.

Branky a nahrávky: 1. Tomášek (Poruba), 27. Pargač (Poruba), 56. Pargač (Poruba) – 1. Lehečka (Králík), 13. Vachutka (Půhoný, Vymazal), 15. Půhoný (Vachutka, Vymazal), 51. Cink (Vymazal, Hroch), 54. Vymazal (Vachutka, Půhoný)

Rozhodčí: Přikryl - Dohnal, Konvička

Vyloučení: 5:6
Průběh zápasu: 1:0, 1:3, 2:3, 2:5, 3:5