HC TATRA Kopřivnice - HC RT TORAX Poruba 2011

21. kolo II. liga skupina východ

Logo HC RT TORAT PorubaLogo HC Tatra KopřivnicePo slibné první třetině nám Poruba ukázala, jak se proměňují šance a třetí se dohrála z povinnosti

HC TATRA Kopřivnice - HC RT TORAX Poruba 0:6
(0:1, 0:4, 0:1)

Kopřivničtí po týdenní pauze přivítali na domácím ledě lídra soutěže RT Torax Porubu a od začátku zápasu měli tatrováci více ze hry, ale ze zajímavých příležitostí které si postupně vypracovali, žádnou branku nevyprodukovali. Za to Poruba z minima vytěžila maximum a po chybě v obraně otevřel skóre Káňa. Ve druhé třetině se již projevila zkušenost Ostravského týmu a postupně během deseti minut naložili čtyři branky do kopřivnické sítě a bylo rozhodnuto. Poslední třetina se spíše dohrávala, a kopřivničtí střelci tentokrát střelný prach nechali v šatně. Výsledek vypadá jednoznačně a trochu krutě, ale snaha se určitě nedá hráčům upřít.

Od samotného začátku se hrál velice dobrý hokej s mnoha šancemi. Kopřivničtí vystrkovali růžky a několikrát slušně zahrozili. Ve třinácté minutě měli domácí slušnou šanci, kdy se dostali do přečíslení Suchý se Vyčesaným proti jednomu hráči hostů, ale na Kubáňovi nevyzráli. Po několika málo vteřinách později, se poprvé radovali porubští, když po špatné rozehrávce tatrováků se k puku dostal Tomáš Káňa, který nikým nehlídaný tváří v tvář nedal Hromadovi šanci. Puk poslal mezi betony do sítě – 0:1. Poté dostala Tatra příležitost přesilové hry, která zůstala nevyužita.

Od druhé třetiny již byli hosté lepším mužstvem a postupně přidávali na obrátkách a z toho gólově těžili. Ve 30 minutě se tatrováci chtěli vymanit z obranného pásma a puk se jim nepodařilo vyhodit a tak z tlaku Poruba přidala druhou branku do kopřivnické sítě, když se prosadil Jiří Zdeněk, který uklidil puk do poloprázdné klece – 0:2. Hosté měli jasně hru pod kontrolou a postupně přidávají další zářez, když se pod lapačkou dokázal se štěstím prosadit Tadeáš Jaroš – 0:3. Neuběhly ani dvě minuty a porubský koncert nekončil, když se po ledě mezi betony trefil Jakub Gelnar – 0:4. Pouhou minutu před koncem druhé třetiny měli ještě porubští příležitost přesilové hry. Tu hráči v bílých dresech pouhou vteřinu před odchodem do šaten využívají střelou z mezikruží. Autorem byl David Ballner – 0:5.

Do poslední třetiny se dobře připravili porubští hráči, když hned z kraje třetiny pálil na Hromadu od modré čáry Vladimír Luka, který krásně nad vyrážečku nechytatelnou střelou udělal výsledkovou tečku – 0:6. Zbytek třetiny se odehrál v poklidném tempu s šancemi na obou stranách. Kopřivničtí hráči bohužel nenašli recept na skvěle chytajícího Andrease Kubáně a Poruba tak brala zasloužené tři body.

Branky a nahrávky: 14. Káňa (Zdeněk), 30. Zdeněk (Luka, Dresler), 34. Jaroš (Finsterle, Ollender), 35. Gelnar (Janota, Haas), 40. Ballner (Luka, Puškár), 41. Luka (Zdeněk)

Průběh utkání: 0:6

HC TATRA Kopřivnice: Hromada – Heinzl, Stříž, Marek (A), Mrowiec, Kropka, Bail – Tomášek, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík (C), Mach, Suchý, Bartošák, Pěnčík, Kofroň

HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň – Dresler (A), Slavík, Janota, Kaluža, Hryciow, Adam, Popela, Puškár – Ballner, Zachar (C), Fojtík (A), Finsterle, Káňa, Zdeněk, Luka, Haas, Jaroš, Ollender, Gelnar

Ohlasy trenérů:

Jaroslav Kofroň (HC TATRA Kopřivnice): První třetina byla vyrovnaná. Bohužel se nám nepodařilo vstřelit branku a šancí bylo dost. Ale od druhé třetiny byla Poruba lepším týmem a trestala naše chyby. A tak zaslouženě vyhrála.