HC TATRA Kopřivnice - HC RT TORAX Poruba 2011

Logo HC RT TORAT Poruba Logo HC Tatra Kopřivnice Tatrováci si vyšlápli na lídra a berou dva body

HC TATRA Kopřivnice - HC RT TORAX Poruba 4:3p.
(1:1, 1:0, 1:2 - 1:0)

Kopřivnice získala skalp lídra tabulky a to hodně cenný. Dohrávané utkání s Porubou se odehrálo netradičně v pondělí a po základní době dospělo do prodloužení, kdy padly tři branky na obou stranách a vyrovnávající na 3:3 padla z hole Červenky dvě minuty před koncem základní hrací doby. Následné prodloužení brzy rozhodlo o vítězi. Rozhodující vítěznou branku vstřelil kapitán Ondřej Sluštík a rozhodl o druhém bonusovém bodě, který v konečném zúčtování může hrát významnou roli.

V domácí dohrávce 35 kola, nastoupili tatrováci povzbuzeni dvěmi vítězstvími v řadě a pokusit se obrat lídra. Úvod utkání přinesl přesilovou hru domácích hráčů a nabídnutou výhodu ihned využili. Střela Marka Bila ještě stačil brankář Kůdela vyrazit, ale na dorážku Jiřího Pargače již zívala prázdná brána – 1:0. Za 90 vteřin, přišla odpověď hostů, kdy kapitán hostů Zachar nastřelil puk na brankáře Hromadu, ale šikovnou tečí pod horní tyč prosadil zkušený forward Jan Káňa – 1:1. Hosté si mohli vylepšit bilanci z následné výhody jednoho hráče na ledě, ale paradoxně největší šanci mělo duo Sluštík Pargač, kdy druhý jmenovaný pálil pouze do brankáře. Do konce třetiny se objevilo několik dobrých příležitostí, ale bez kýženého efektu.

Druhá perioda přinesla jednu branku, kdy si šel odpočinout za katr Luboš Adam a uběhlo pouhých jednadvacet vteřin a Kopřivnice slavila podruhé v přesilovce. Puk měl z kopřivnických naposledy na holi Adam Kofroň a v brankovišti si nešťastně počínal obránce Puškár, který skopnul puk za záda Kůdely – 2:1. Do dobré šance se dostali i hosté, ale Hromada měl jisté zákroky v následné přesilovce. Červenka se prezentoval dobrou střelou z pravé strany, ale nikdo ze spoluhráčů nastřelený puk do brány nedorazil. Poruba poté měla mírný tlak, nicméně žádnou vyloženě gólovku si nevytvořila.

Poslední třetina přinesla brzké vyrovnání, přihrávka z pravé strany Jiřího Zdeňka šla do brankového prostoru, kde stál dobře připravený Marek Haas, který tečoval šikovně puk nad Hromadovo rameno – 2:2. Zápas se hrál s dobrými šancemi na obou stranách i díky přeslovým hrám. Do zajímavé příležitosti se dostal Kofroň, toho nakonec Kůdela vychytal. Následně si zahráli o jednoho muže více v poli porubští a dobře zatlačili Tatrovku, ale nic z něj nevytěžili. Poruba se nakonec radovala z třetí branky v síti Hromady a otočila poprvé stav ve svůj prospěch, kdy se prosadil kopřivnický odchovanec Samuel Ollender, který po přihrávce Finsterleho zavěsil pod horní tyč – 2:3. Poruba jakoby se začala bát o výsledek a tatrovka ožila, když necelé tři minuty před závěrečnou sirénou udeřil Adam Červenka, kdy přesně zakončil za ležícího Kůdelu – 3:3. Tohle nemuselo být vše, když se v mezikruží objevil Hrubý, který svou střelou rozcinkal tyč. Zakladní hrací doba skončila nerozhodně 3:3 a šlo se bojovat o druhý bonusový bod. V prodloužení se nejprve mohl prosadit podruhé Pargač, který z blízka nedokázal překonat Kůdelu, ale o minutu později se to povedlo kapitánu Ondřeji Sluštíkovi, který z mezikruží vymetl pavučinku v brance – 4:3. Tatra tak vítězí potřetí v řadě a dále nahání své soupeře v tabulce. V dalším kole si to tito dva soupeři rozdají v odvetě znovu, tentokrát na ledě Poruby.

Branky a nahrávky: 4. Pargač (Bail, Sluštík), 26. Kofroň (Krutil, Mach), 58. Červenka (Tomášek, Vyčesaný), 62. Sluštík (Hrubý, Stříž) – 5. J. Káňa (Zachar), 42. Haas (Zdeněk, Hryciow), 56. Ollender (Finsterle)

Rozhodčí: Král – Urubčík, Holibka

Vyloučení: 3:5
Využití: 2:0