HC TATRA Kopřivnice - HC Slezan Opava

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo HC Slezan Opava V nepříliš pohledném utkání bereme dva body

HC TATRA Kopřivnice – HC Slezan Opava 3:2 po s.n. (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)

Tatrováci přivítali beznadějně poslední Opavu a od samého začátku utkání před nepříliš velkou návštěvou se nehrál příliš pohledný hokej, který odpovídal postavení obou týmů v tabulce. V první třetině se ujali kopřivničtí hokejisté vedení, ale do konce třetiny ještě stihli slezané vyrovnat. Do druhé třetiny se v téže minutě jako v první dostali Tatrováci zpět do vedení a to si udrželi do konce třetiny, kde byli lepším týmem. V poslední části měli kopřivničtí hráči na hokejkách několik dobrých příležitostí, ale nakonec to byla Opava, která se dokázala prosadit z přesilovky a utkání tak šlo do prodloužení. A po minutě byli diváci svědky trestného střílení Tatry, ale Sluštík Šafránka nepřekonal. V závěru se neprosadila ani Opava a musely následovat nájezdy. Ty rozhodl Jakub Mach a bereme tak druhý bonusový bod.

První minuty zápasu byly spíše bez výrazných šancí, ale diváci na první branku nemuseli dlouze čekat a již v sedmé minutě otevřel skóre večera kapitán Ondřej Sluštík, který jel v přečíslení ve dvojici s Adamem Kofroněm a dal gól do polo odkryté brány – 1:0. Hrál se nadále nezáživný hokej a až v patnácté minutě střílel obránce Štěpánek, ale se střelou si Šafránek poradil. O minutu později přišlo vyrovnání z hole Dominika Rudla, na jeho střelu byl Hromada krátký – 1:1. V závěru třetiny měla Tatra příležitost výhody dvou mužů v poli, tu nedokázala proměnit.

Začátek druhé třetiny byl opět bez bůhví jakých šancí. To hlavní nakonec přišlo ve 27 minutě, kdy pálil z pravého kruhu přesně pod horní tyč Jakub Mach – 2:1. Hra se výrazně nezlepšila, nicméně velkou šanci propásl Michal Vyčesaný, který na dvakrát nepřekonal opavského muže v masce. Na druhé straně na Hromadu nevyzrál ani Seidler. Do šaten se tedy odcházelo za těsného vedení Tatry.

Poslední perioda přinesla dvě obrovské šance domácího celku, kdy nejprve branku nevytěžili z přečíslení tří hráčů proti jednomu a po chvíli z nájezdu nevyzrál na Šafránka Adam Kofroň. Další minuty přinesly mnoho vyloučených a padaly i vyšší tresty, všechny na hostující straně za protesty. Tři minuty před konce základní hrací doby byly pro kopřivnický tým osudné, když usedl jeden z hráčů Kopřivnice na trestnou lavici a slezané toho dokázali využít, když Hromadu překonal Jiří Šindelář a zachránil tak svůj tým k bodového zisku. V závěru třetiny ještě domácí zatlačili hosty, ale nic se již nestalo a body se tak rozdělily. V prodloužení dostala Kopřivnice výhodu trestného střílení, Ondřej Sluštík šanci nevyužil. Hezkou příležitost v gól nepřetavil ani Bail. Na řadu přišly nájezdy a šťastnější v nich byli domácí hráči. Rozhodnutí učinil Jakub Mach a svými dvěma góly se postaral o výhru Kopřivnice

Branky a nahrávky: 7. Sluštík (Kofroň), 27. Mach (Mrowiec), rozh. náj. Mach – 16. Rudl (Černý, Seidler), 57. Šindelář (Vítek, Rudl)

Rozhodčí: Čuňočka – Rychlý, Vengřín

Vyloučení: 3:7 navíc Šafránek (OPA) 10 min. nesp.chování , Seidler (OPA) 10 nesp. chování
Průběh zápasu: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2
Střely na bránu:

HC Kopřivnice: Hromada – Štěpánek, Heinzl, Stříž, Marek (A), Kropka, Bail, Mrowiec, Krutil – Poruba, Červenka, Tomášek, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík (C), Mach, Suchý, Bartošák, Kofroň, Pěnčík, Gola

HC Slezan Opava : Šafránek – Pokorný, Kiss, Šindelář, Rudl, Štindl, Chalupa, Slavík – Herman, Rousek, Vítek, Horváth, Vaněk, Maxner, Wolf, Hartmann, Seidler, Černý, Malina, Škoda

Ohlasy trenérů:

Jaroslav Kofroň (HC TATRA Kopřivnice): Utkání se nám vůbec nepovedlo. Chyběl nám pohyb, vázla kombinace a hlavně se nám nepodařilo využít přesilovku 5 na 3. I přesto bylo dost šancí, které jsme neproměnili. Jedeme dál. Náš výkon se musí o 100 procent zlepšit.

HC TATRA Kopřivnice

odj:autama

13.1.2018 v 10.00 hod
Turnaj v Kopřivnici