HC TATRA Kopřivnice - HC Slezan Opava

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo HC Slezan Opava Slezané vyučovali v přesilovkách a brali tak všechny body

HC TATRA Kopřivnice – HC Slezan Opava 2:4
(1:1, 0:2, 1:1)

K prvnímu letošnímu domácímu zápasu přivítali tatrováci poslední mužstvo skupiny východ opavský Slezan. V první třetině se nehrál moc dobrý hokej a padly v ní dvě branky. Nejdříve se v přesilové hře prosadil opavský Herman a brzy srovnal krok domácí kanonýr Tomášek. Ihned ve druhé třetině padl druhý gól slezanů a opět z přesilové hry, když z levého kruhu pálil Vaněk. Jenže i třetí branku hráči v červených dresech využívají početní výhodu a dostali svůj tým do dvoubrankového vedení a měli nakročeno k vítězství. Poslední perioda přinesla snížení nepříznivého stavu z přesilové hry díky Červenkově střele a dával tak naději k bodovému zisku, ale poslední slovo měli slezané, kdy do prázdné branky potvrdili své vítězství z kopřivnického ledu.

Od začátku zápasu, který se dá označit jako utrápený se nehrál moc dobrý hokej, a tatrováci měli brzy možnost otevřít skóre, když se jim naskytla možnost krátké přesilové hry pět na tři. Ta se domácím hráčům vůbec nepovedla. Opavští měli mírně navrh a několik dobrých šancí zneškodnil Petr Hromada. V čase 15:27 padla první branka z hole Bohumila Hermana, kdy využil přesilovou hru a Hromada byl na střelu krátký – 0:1. Opavští se dále prezentovali několika neúspěšnými zakončeními a na druhé straně ještě do závěru první třetiny dokázali tatrováci srovnat. Kanonýr Martin Tomášek se prosadil v akci dva na jednoho a pod betonem brankáře Waneckého posílá puk do sítě – 1:1.

V oslabení strávila kopřivnická družina také úvod druhé části hry a znovu za to tvrdě pykala. Už po necelých dvou minutách potrestal vyloučení Kofroně Rostislav Vaněk, který z hranice levého kruhu překonal Hromadu a dostal slezany opět do vedení – 1:2. Kopřivnické mužstvo se druhou třetinou doslova protrápilo a bohužel za další vyloučení domácího hráče dostalo další tvrdý direkt. Obránce Rudl střílel z pravé strany na bránu a šikovnou tečí Petra Chalupy touš skončil za zády Hromady – 1:3. Chvíli na to mohli kopřivničtí díky Krutilovi snížit nepříznivý stav, ale Wanecki předvedl skvělý zákrok.

V poslední třetině se hra Tatry zlepšila a pociťoval to brankář Wanecki, který se musel více ohánět. Ve čtyřicáté sedmé minutě si hráči v bílých dresech zahráli přesilovou hru a po její odehrané minutě se trefuje do černého Adam Červenka, který se prosazuje z pravé strany a dal tak ještě naději na vyrovnání – 2:3. V zápětí měli opavané skvělou šanci opět odskočit díky trestnému střílení. K nájezdu se vydal Hartmann, ale jeho klička mu vůbec nevyšla. Do závěru třetiny byly zraky diváků upřeny téměř výhradně do opavského obranného pásma, ale nikomu se již nepovedl najít recept na Waneckého. Minutu před koncem se tatrováci pokoušeli hrou bez brankáře ještě pokusit bodovat. Poslední slovo nakonec patřilo opavskému forvardovi Wolfovi, který trefou do opuštěné klece stanovil konečný výsledek – 2:4. Kopřivničtí prohrávají třetí zápas v řadě a nyní se pokusí o reparát na ledě Bobrů.

Branky a nahrávky: 19. Tomášek (Vyčesaný), 49. Červenka (Tomášek, Stříž) – 16. Herman (Tichý, Černý), 22. Vaněk (Tichý, Chalupa), 32. Chalupa (Rudl, Tichý), 60. Wolf

Rozhodčí: Holaň – Vengřín, Dohnal

Vyloučení: 7:6
Průběh zápasu: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4
Střely na bránu:

HC Kopřivnice: Hromada – Heinzl, Stříž, Marek (A), Krutil, Bail, Fojtík, Merenda – Červenka, Tomášek, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík (C), Mach, Bartošák, Pěnčík, Kofroň, Gola

HC Slezan Opava: Wanecki – Fišera, Šindelář, Šendera, Rudl, Tichý, Slavík – Bitomský, Herman, Vítek, Horváth, Štindl, Vaněk, Chalupa (A), Maxner, Wolf (A), Hartmann, Seidel, Černý (C), Malina

Ohlasy trenérů:

Jaroslav Kofroň (HC TATRA Kopřivnice):
Dnes to byla 40 minut z naší strany hrůza. Navíc jsme udělali dva zbytečné fauly, které Opava potrestala. Ve třetí třetině se naše hra zlepšila, ale vyrovnat se nám nepovedlo.

Ještě nevím

HC Slezan Opava