HC TATRA Kopřivnice - HK Ďáblové Nový Jičín

Logo HK Nový Jičín Logo HC Tatra KopřivniceĎáblové poprvé v sezóně neuhráli s tatrováky ani bod

HC TATRA Kopřivnice - HK Ďáblové Nový Jičín 3:2
(0:0, 3:1, 0:1)

Kopřivničtí hokejisté odehráli šesté derby s Novým Jičínem a mohli poprvé slavit vítězství za tři body. V rámci benefiční akce, která byla pořádána kopřivnickým klubem se od prvních minut hrál opatrný hokej a ke skórování měli blíže Ďáblové, kteří měli k dispozici dlouhou přesilovou hru pět na tři, tu ale neproměnili, jelikož si nevypracovali žádnou šanci a do šaten se šlo za bezbrankového stavu. Od druhé třetiny začaly padat branky, nejprve ještě neproměnili hosté trestné střílení, ale po několika minutách se přece jenom prosadili hosté. Tatrováci parádně otočili vývoj i stav utkání a za deset minut třemi brankami, měli namířeno k vítězství. Poslední třetina nabídla jen jednu branku, která padla za Hromadovými zády a Kopřivnice mohla slavit druhé vítězství v řadě.

Duel dvou velkých rivalů a blízkých sousedů začal o dvacet minut hodiny později, kvůli technickému problému s rolbou. Následně proběhly proslovy jednotlivých aktérů na podporu benefice, jejichž finanční výtěžek poputuje na podporu registru dárců kostní dřeně a MŠ a ZŠ Motýlek. Hráči proto nastoupili v jedinečné sérii červených dresů. Zápas zahájila čestným buly Mgr. Dagmar Jančálková, ředitelka Základní a Mateřské Školy Motýlek.

Dlouho očekávaný zápas začal opatrně, bez vážnějších šancí na obou stranách. V sedmé minutě získali Ďáblové velkou možnost otevřit skóre zápasu, když hráli téměř jednu a půl minuty početní výhodu o dva hráče v poli, ale střely hostů v útočném pásmu byly blokovány a v pohodě pochytány brankářem Hromadou. Největší šance se odehrála pět minut před koncem první třetiny, když si Adam Kofroň krásně pohrál s jedním z obránců a jelikož ho puk krásně poslechl, najížděl sám na brankáře Slováka, kterého sice dokázal oklamat, ale puk se mu nepodařilo ani na dvakrát doklepnout k pravé tyči do sítě.

Ve druhé třetině, měli hosté další skvělou příležitost otevřít skóre, díky nařízenému trestnému střílení. Sám postižený aktér Ivo Kocián si na Hromadu nepřišel, jeho rána šla do lapačky. Hrál se dobrý hokej a přicházely zajímavé šance. Na jedné straně Stříž od modré pálil a Tomášek před brankářem clonil a puk se odrazil od nohy těsně vedle brány. Chvíli na to Tomášek těsně před brankovištěm v kleče netrefil zařízení a na druhé straně Kafka se dobrou střelou z leva kolem tyče neprosadil. V čase 27:16 padla první branka večera, kdy Jiří Slovák dorazil na dvakrát puk pod horní tyč Hromadovy branky – 0:1. Po třech minutách se zlepšila muška kopřivnických borců, kdy vyrovnávající branku dává Michal Vyčesaný, který si vyjel zpoza branky a nahodil puk na gólmana Slováka a ten mu zapadl do sítě – 1:1. Následovalo vyloučení hostů a toho skvěle tatrováci využívají. Ďábly nepustili z pásma a na modrou čáru nabil Davidovi Střížovi Tomášek, který překonal tvrdou ranou Slováka – 2:1. V závěru třetiny si hosté museli odnést další branku do šatny, kdy se prosadil Jiří Pargač. Zmatků před brankovištěm využil společně s Hrubým, kdy z kruhu přesně puk dorazil do volného levého místa branky – 3:1.

Na výrazné okamžiky v poslední periodě se nečekalo dlouho. Tatrováci začali brzy početní výhodu, ale novojičinští v ní měli paradoxně, největší příležitost, kdy jeden z hráčů zkoušel Hromadovi zasunout puk po ledě mezi nohama, ale jeho pokus vyšel naprázdno. Do dobré šance se dostal i Tomášek, který jen natrefil tyč, po velké chybě obrany. Hráči v červených dresech si musel odsedět dva tresty a těsně po návrativšího domácího hráče z druhého trestu, padla druhá branka Ďáblů. Rozhodčí avizoval další vyloučení domácího hráče a ve značném zmatku před brankářem Hromadou se nejlépe zorientoval Már, který po ledě vyšachovaného Hromady dorazil puk do jeho svatyně – 3:2. Kontaktní gól dával hostům ještě naději na bodovou příležitost, a pokus bez brankáře jim málem nevyšel. Jelikož si hosté nevypracovali nic kloudného a na druhé straně letěly puky těsně vedle tyčí prázdné brány. Vítězně odcházeli podruhé v sezóně tatrováci a poprvé na domácím kolbišti, kteří udělali radost početné divácké kulise..

Branky a nahrávky: 31. Vyčesaný (Mrowiec), 34. Stříž (Tomášek, Červenka), 39. Pargač (Hrubý) – 27. Slovák J. (Sonnek, Kocián), 52. Már (Pecha, Zedník)

Rozhodčí: Škach - Blaha, Goňa

Vyloučení: 5:2
Průběh zápasu: 0:1, 3:1, 3:2
Střely na bránu: 0:0

HC Kopřivnice: Hromada – Heinzl, Stříž, Marek (A), Mrowiec, Krutil, Bail – Červenka, Pargač (A), Tomášek, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík (C), Mach, Kofroň, Gola

HK Nový Jičín: V. Slovák I– Adamík, Már, Běhal, Hruška (A), Metelka, Foltýn , Tomeček, Janiczek – Krupa, Pecha, Kafka, Gebauer, Kocián (C), Zedník (A), J. Sonnek, J. Slovák II, Uhlár

Ohlasy trenérů:

Jaroslav Kofroň (HC TATRA Kopřivnice): Jsme moc rádi za tři body. Bylo to vyrovnané utkání. Důležitým faktorem byla ubráněná přesilovka 5 na 3. Ve druhé třetině jsme naopak využili přesilovou hru a navíc nám tam padl gól do šatny. V závěru Jičín sice snížil, ale závěr jsme zvládli bez inkasované branky. Dnes byla fantastická atmosféra a za to všem děkujeme.

Ještě nevím

HC Slezan Opava