HC Tatra Kopřivnice - HK Nový Jičín

Logo HK Nový Jičín Logo HC Tatra KopřivniceV nervozním derby opět lépe pro Ďábly

HC TATRA Kopřivnice - HK Nový Jičín 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Nakonec se to nepovedlo. Nový Jičín i podruhé v této sezóně poráží ve vypjatém derby Kopřivnici o dvě branky, i když výhra Ďáblů se nerodila lehce. Do vedení se hosté dostali již v páté minutě a na další branky si diváci museli počkat až do poloviny utkání, kdy v těsném rozmezí nejprve zvýšili novojičínští hráči, ale vzápětí snížil Tomášek. V poslední periodě se spíše diskutovalo s rozhodčími. Padaly vysoké tresty a nevole fanoušků šla pořádně znát. Do prázdné brány zpečetil výhru Kocián.

Zápas se od samého začátku hrál vcelku opatrně a nejblíže skórování byl domácí René Bartošák, který sám před bránou vyzkoušel pozornost Slováka. Ďáblové měli výhodu přesilové hry a početní výhodu v čase 4:20 zužitkovali, kdy se puk dostal tečí u pravé tyče za záda Petra Hromady a autorem byl Hruška – 0:1. Poté měla i Tatra přesilovou hru a několik nebezpečných situací Slovák zlikvidoval. V závěru první třetiny bylo nařízeno trestné střílení za faul Sluštíka, který hákoval. Kratochvíl svou šanci nevyužil, když mu puk kličkou do prava ujel a stav se tedy neměnil.

Druhá část byla opět zajímavá a šance byly na obou stranách. Skóre se měnilo ve 28. Minutě, když Hromadu prostřelil Jan Sonnek, který nad rameno nedal brankáři šanci – 0:2. Stadión zaburácel přesně po půl minutě od novojičínské branky. Radim Štěpánek nastřelil prudkou ránu na Slováka, který puk vyrazil na volného Martina Tomáška, pro kterého již zívala prázdná levá strana branky – 1:2. Chvíli poté měli hosté k dispozici přesilovku pět na tři, která jim vůbec nevyšla. Hrál se dobrý hokej, ale již bez využití, přitom šancí bylo dost.

Jičín se snažil v poslední třetině ještě přidat další branku, ale Petr Hromada se v bráně skvěle činil. Chvostkův nájezd v pohodě zlikvidoval do své lapačky. Blíže konci utkání se rozdávaly vysoké tresty a na ledě to vcelku jiskřilo. Několik hráčů Kopřivnice neudrželo nervy na uzdě a dokonce Jan Poruba musel předčasně pod sprchy za nesportovní chování. V závěru to ještě zkoušeli kopřivničtí hrou bez brankáře a do ní inkasovali potřetí. Vypjatý konec tedy zvládli lépe hosté a všechny body putují do Nového Jičína. Nyní mají tatrováci volné kolo a poté cestují do Poruby.

Branky a nahrávky: 29. Tomášek (Štěpánek) – 5. Hruška (Málek, Gebauer), 28. Sonnek (Chvostek, Hruška), 60. Kocián (Gebauer)

Rozhodčí: Held - Wesley, Pospíšil

Vyloučení: 3:4 navíc Poruba (KOP) 10 + 20 do konce utkání za nesp. chování, Sluštík (KOP) 10 min. nesp. chování - Gebauer (NJI) 2+10 min.
Průběh zápasu: 0:2, 1:2, 1:3
Střely na bránu: 27:18

HC Kopřivnice: Hromada – Stříž, Štěpánek, Marek (A), Mrowiec, Krutil, Bail, Heinzl, Fojtík – Poruba, Tomášek, Vyčesaný, Kofroň, Sluštík (C), Mach, Hrubý, Bartošák, Gola, Pěnčík, Pargáč, Suchý

HK Nový Jičín: Jiří Slovák I. – Adamík, Már, Běhal, Hruška (A), Matyáš, Janiczek, Metelka – Palacký, Krupa, Málek – Motloch, Chvostek, Kratochvíl, Gebauer (A), Kocián (C), Sonnek, Jiří Slovák II.

Sezóna 2018 - 2019

2 liga 4 skupiny