HC Tatra Kopřivnice - HK Nový Jičín

Logo HK Nový Jičín Logo HC Tatra KopřivniceJičín je pro nás stále nedobytnou baštou

HC TATRA Kopřivnice - HK Nový Jičín 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)

Do Kopřivnice zavítali Ďáblové z Nového Jičína a samotný zápas začal s bezmála hodinovým zpožděním z důvodu rozbitého plexi. V první třetině se hrál vyrovnaný hokej a diváci viděli dvě branky po jedné na každé straně. Již v první minutě se hosté dostali do vedení a na úvodní branku dokázali tatrováci ještě odpovědět zásluhou Suchého. Ve druhé třetině byly k vidění další dvě branky v rozmezí dvou minut, ale ty padly pouze do kopřivnické svatyně, které prakticky rozhodly zápas. Důvodem byly neproměněné vyložené šance domácích borců. Poslední třetinu si Ďáblové již pohlídali a zasloužili se o to, že ani napočtvrté tatrováci nezískají ani bod s tímto soupeřem.

Začátek utkání byl pro rozbité plexi posunut a až na podruhé se podařilo nové sklo nasadit. Utkání tak začalo 45 minut po 18 hodině a na branku se nemuselo dlouze čekat. Nejproduktivnější hráč Ďáblů Robin Gebauer hned z první střely utkání přesně po 34 vteřinách po úvodním buly střelou z levého kruhu do horního rohu Hromadovy svatyně – 0:1. Kopřivnické hráče obdržená branka nijak nezasáhla a ihned se hnala za vyrovnáním. Slušné šance nevyužili Sluštík a po něm dokonce Kofroň mohl rozveselit domácí fanoušky, ale jeho střela orazítkovala pouze brankovou konstrukci, přičemž hráči ukazovali, že puk se do branky dostal. Když se po chvíli neprosadil ani Červenka tak v desáté minutě Dominiku Suchému v pádu se to již povedlo a rozburácel tak stadion – 1:1.

V prostřední periodě se tatrováci mohli dostat do vedení, kdy po Vyčesaného nájezdu přišel faul a následné trestné střílení nedokázal bohužel proměnit. Obě mužstva si připravila dobré šance a do nebezpečné situace se dostalo trio tatrováků, ale dobrou příležitost v gól nepřetavili. Několik vteřin poté se již radovali hosté a v rozmezí dvou minut rozhodli zápas. V polovině utkání se dobrou střelou prosadil mladík Lukáš Bednář – 1:2 a o dvě minuty později z hole dalšího mladíka Dominika Kafky, jenž využil skvělou souhru svých mladých kolegů v sestavě po chybě kopřivnické obrany z mezikruží, propálil Petra Hromadu – 1:3. Následoval oddechový čas domácí lavičky k reakci na dva obdržené góly. Ke kýženému gólovému obratu to již nevedlo. Do konce druhé periody se již nic nestalo.

Taktika v poslední třetině byla z pohledu hostů jen k udržení dvoubrankového vedení a nikde se moc nehrnuli. Kopřivničtí byli aktivnějším týmem, kde došly v sestavě nějaké změny. Do dobré šance se dostal hostující Chvostek a po několika minutách Červenkův dobrý pokus skvěle zneškodnil Slovák. Do konce zápasu se už to byla spíše křeč a zmar a nikdo se již neprosadil. Utkání končí čtvrtou výhrou Nového Jičína v této sezóně a odskakuje v tabulce Kopřivnici již na sedm bodů.

Branky a nahrávky: 10. Suchý (Tomášek, Červenka) – 1. Gebauer (Zedník), 30. Bednář (Motloch), 32. Kafka (Bednář, Motloch)

Rozhodčí: Škach - Barteček, Novák

Vyloučení: 4:3 navíc Motloch (NJI) 2+10 nesp. chování
Průběh zápasu: 0:1, 1:1, 1:3
Střely na bránu: 0:0

HC Kopřivnice: Hromada – Štěpánek, Heinzl, Stříž, Marek (A), Kropka, Mrowiec, Krutil, Bail – Červenka, Tomášek, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík (C), Mach, Suchý, Bartošák (A), Pěnčík, Kofroň, Gola

HK Nový Jičín: Slovák – Vojtěch, Adamík, Már, Běhal, Hruška (A), Tomeček, Janiczek – Palacký, Krupa, Málek, Motloch, Kafka, Chvostek, Gebauer, Kocián (C), Bednář, Zedník (A), Sonnek, Slovák II

Ohlasy trenérů:

Jaroslav Kofroň (HC TATRA Kopřivnice): Utkání rozhodly nevyužité šance a individuální chyby, které Nový Jičín dokázal trestat. Tohle rozhodlo o naší prohře. Děkujeme fanouškům za skvělou atmosféru.

HC TATRA Kopřivnice

1.2. 2018 v
Třinec - venku
odj:

Logo Pojď hrát hokej logo MSK Nábor Logo FAVEA a.s. Logo Elektropohony Logo Deviro Logo Porgest Logo Komterm Logo TGS Logo Penzión p. B. Horou Logo Robinson logobg logo Polivar logo Profi Credit logo Pro Leasing s.r.o. logo Pavel Sedlák logo CCM logo NIMDA

4 hosté