HC TATRA Kopřivnice - SHK Hodonín

44. kolo II. liga skupina východ

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo SHK HodonínHodonín odskočil v první třetině a pak si body pohlídal


HC TATRA Kopřivnice - SHK Hodonín 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)

Poslední utkání s Drtiči na domácím ledě tatrováci nezvládli a usilovné bodové dotahování na páté místo se odkládá. V první třetině dobrého utkání se hosté ze Slovácka dvakrát prosadili zásluhou Matuly a Hajného a jelikož po několika slibných šancích tatrováků žádný puk neskončil za brankářem Kotvanem, který doslova vynuloval domácí střelce, brali tak hosté všechny tři body. Nicméně, Kopřivnice si i tak zajistila účast ve vyřazovacích bojích díky prohře Opavy v prodloužení, která již Tatru nemůže bodově dostihnout.

Zápas začal v dobrém tempu, a aktivnější byli domácí hráči, kteří zaměstnávali brankáře Kotvana zajímavými příležitostmi. Již ve třetí minutě vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře Hrubý, ale jeho pokus na dvakrát chytá. Na druhé straně se do první vážnější situace dostal Hajný, kdy kolem tyče neprocedil puk do sítě. Tatrováci si zahráli pětadvacet vteřin dvojnásobnou přesilovku, ale nic v ní nevymysleli. V pokračující početní výhodě již s jedním hráčem se do dobré šance dostal Mach a po něm z levého kruhy Vyčesaný. V čase 12:08 již diváci viděli úvodní branku utkání, kdy se parádně pod horní tyč trefil Dominik Matula, který ujel obránci a nekompromisně zavěsil – 0:1. Probíhala čtrnáctá minuta, kdy si tatrováci zahráli další výhodu jednoho hráče a do dobré šance se dostal Vyčesaný, a ihned z protiútoku dva na jednoho hosté pálili těsně vedle brány. Drtiči si také zahráli přesilovou hru pět na tři a ve výhodě byli velmi aktivní, ale na Hromadu si nepřišli. Hrál se dobrý hokej ze strany na stranu a když ve slušné akci dobře hrající Mach s Pargačem branku nedali, přišel trest na druhé straně. Ukazatel skóre se měnil v čase 17:56 a z trestné lavice se vracel Kofroň, ale po chybě v obraně si dobře najel před brankáře Hajný a puk dorazil po ledě za bezmocného Hromadu – 0:2. Vteřinu před koncem první třetiny ještě mohli Drtiči navýšit vedení, ale dobře najetý hráč skóre nezvýšil.

Od druhé třetiny byl Hodonín aktivnějším celkem, ale šance se vyskytly na obou stranách. Po chybě obrany Drtičů, se skvěle prezentoval Marek, který projel hřiště jako nůž máslem a jeho rána z pravé strany Kotvana nepřekvapila. Pozorný musel být i na druhé straně Hromada, když musel zneškodnit dobré najetí Jurči, nicméně po jeho pokusu přišel na něj faul a Hodonín si opět zahrál přesilovku pět na tři. Dobré šance, ale vyšly naprázdno. Šance střídaly šance a Jurča dokonce nastřelil tyč. I tatrováci si podruhé v zápase zahráli početní výhodu dvou hráčů v poli, ale pokus zmařilo brzké vyloučení kopřivnického hráče, a v ní měl puk na hokejce Sluštík, který pálil pouze do náručí brankáře Kotvana.

I v poslední třetině se hrál slušný hokej, nicméně ukazatel skóre se již neměnil. Nejblíže ke změně stavu měl Pargač, který mezi kruhy střílel do náručí a na druhé straně Sedlák od modré a Hromada chytal do lapačky. Tlak Tatry stoupal a Červenka z mezikruží pálil těsně vedle. Asi největší gólovku vymysleli domácí hráči osm minut před závěrečnou sirénou, kdy Mach přihrál kotouč na volného Vyčesaného a ten z mezikruží do prázdné brány nedal. Utkání skončilo hubeným fotbalovým výsledkem, ač příležitosti byly tak oba brankáři se skvěle činili, ale ten hostující vychytal čisté konto a Drtiči tak odvážejí všechny body na Slovácko.

Branky a nahrávky: 13. Matula (Hložánek), 18. Hajný (Kadlec, Vaněk)

Rozhodčí: Holaň – Barteček, Novák

Vyloučení: 8:7
Využití: 0:0
Oslabení: 0:0
Průběh zápasu: 0:2
Střely na bránu: 26:27
Diváci: 354

HC TATRA Kopřivnice: Hromada – Heinzl, Stříž, Marek, Krutil, Bail, Fojtík - Mach, Červenka, Pargač, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík, Bartošák, Pěnčík, Kofroň, Gola

SHK Hodonín: Kotvan – Sedlák, Kužílek, Mojžíš, Kobylík, Žabčík, Hladiš, Miklík, Charvát, Hložánek, Hajný, Matějka, Peš, Sajdl, Peš, Sajdl, Peška, Matula, Jurča, Černohous, Kadlec, Vaněk

Ohlasy Trenérů:

Jaroslav Kofroň: (trenér HC Kopřivnice): Hodonín byl nad naše síly. Bez vstřelené branky se nedá vyhrát.

Roman Čechmánek: (trenér SHK Hodonín): Dnes musím pochválit celé mužstvo, protože jsme předvedli po všech stránkách kvalitní týmový výkon. Hráli jsme dobře jak v defenzivě, tak ve středním i útočném pásmu. Navíc se podrželo udržet čisté konto, ke kterému Zdenkovi gratuluji. Ten zápas byl hodně podobný utkání playoff. Soupeř hrál velice dobře ve středním pásmu, v obraně k nám velice rychle přistupovali a bylo těžké vytvářet si brankové příležitosti. Jsem ale rád, že se nám podařilo zlepšit obrannou hru a věřím, že v tom budeme pokračovat i v dalších utkáních.

 

II. liga - východ - muži

 
  Z Skore B
 HaB 38 176:108 82
 ŽnS 38 168:111 79
 MoB 38 140:98 78
 Šum 38 151:90 77
 Hod 38 180:120 76
 VM 38 146:113 74
 Kop 38 137:132 61
 Opa 38 133:123 54
 Pís 38 117:150 49
 NJ 38 109:136 49
 DS 38 123:182 37
 Orl 38 116:175 33
 Tá 38 103:163 30
 Pel 38 103:201 19


Poslední zápas:

St 27.2. 18:00
HC Orlová
-
HC Kopřivnice

3 : 4  

Dobrá práce

-----
Nejbližší program:

Ještě není známo Čekáme

Kalendář akcí a výsledků

Logo Pojď hrát hokej logo MSK logo MŠMT Nábor ISMM Production & Business Cooperation s.r.o. logo NIMDA Logo FAVEA a.s. Logo Elektropohony Logo Deviro Logo Porgest Logo Komterm Logo TGS Logo Penzión p. B. Horou Logo Robinson logobg logo Profi Credit logo Pro Leasing s.r.o. logo Pavel Sedlák logo CCM
logo Schindler logo Bortel
logohc

Přihlášení


Zapomenuté heslo
.