HC Tatra Kopřivnice - SHK Hodonín

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo SHK Hodonín Druhý zápas nevyšel podle představ...

HC Kopřivnice - SHK Hodonín 2:8 (1:1, 0:4, 1:3)

V polovině druhé třetiny jsme během 6 minut dostali tři góly a bylo rozhodnuto..

Ve druhém kole se měl odehrát šlágr dvou mužstev v popředí tabulky a vítěz by měl zajištěno první místo minimálně do sobotního večera. Zápas začal lépe pro domácí, když se prosadil Tomášek, ale to bylo tak vše z pohledu kopřivnického mužstva.

Od začátku zápasu se hrál opatrný hokej, ale více ze hry měli přece jen hosté v oranžových dresech. V sedmé minutě byla na domácí straně výhoda dvou hráčů v poli, ale domácí si prakticky nevypracovali žádnou kloudnou šanci a tak zůstala nevyužita. K pořádné střele se hráči s Tatrovkou na dresech dostali až ve třinácté minutě. A o chvíli později se prosazují domácí borci když po krásné souhře Kofroň, Vyčesaný a Tomášek vstřelil poslední jmenovaný první gól zápasu. Ale radost trvala pouhých 12 vteřin. V podstatě z následného buly bylo srovnáno, když nahozený puk odražený od zadního mantinelu dorazil Kadlec – 1:1.

Druhé dějství bylo jako z hororu. Kvalita Hodonína se ukázala v plné síle a po velikých hrubicích nejen obrany hosté odskočili na čtyřbrankový rozdíl. Drtiči kopřivnické hráče doslova drtili a dostali je na lopatky. Ve dvacáté čtvrté minutě po krásné akci otáčí Matula. Uběhly čtyři minuty a bylo to již o dvě branky v podání Romančíka. Přes veškerou snahu kopřivnických hráčů přicházely chyby a oranjes přidali další dvě trefy v podání Matuly, který skóroval v tomto zápase podruhé a Kadlece taktéž dvojnásobně úspěšný. Do konce třetiny byly k vidění nějaké šance při několika přesilovkách, které již zůstaly nevyužity

V poslední periodě přibyly šance na obou stranách a opět se vesele vylučovalo. Kopřivnická snaha s výsledkem něco udělat zůstala bez výsledku a přitom šance se naskýtaly, odskakují Drtiči na rozdíl pěti branek, když Kadlec dokonal hattrick večera. A po čtyřiadvaceti vteřinách je již definitivně hotovo. Sedmý zářez přidává Kuba – 1:7. Výsledek byl jasný a šance ještě přibývaly. Radost do už tak prořídlých tribun ještě udělal Ondřej Sluštík po hezké přihrávce Daniela Hrubého. Poslední tečku večera udělal zkušený obránce Pavel Mojžíš. Hodonín ukázal svou kvalitu a byl ve všech směrech lepším týmem.

Branky a nahrávky: 15. Tomášek (Vyčesaný, Kofroň), 54. Sluštík (Hrubý, Marek) – 15. Haloda M. (Mojžíš), 24. Matula (Sedlák, Sajdl), 28. Romančík (Peš), 33. Matula (Peslar, Sajdl), 34. Kadlec (Kuba), 48. Kadlec (Sajdl, Peš), 49. Kuba (Kadlec, Peslar), 60. Mojžíš (Miklík)

Rozhodčí: Škach – Bláha, Goňa

Vyloučení: 9:9
Průběh zápasu: 1:0, 1:7, 2:7, 2:8
Střely na bránu: 32:33

HC Kopřivnice: Hromada (Fendrich) – Stříž, Krutil, Zuzaník, Marek, Merenda, Kropka, Fojtík, Poruba, Pěnčík, Hrubý, Bartošák, Pargač, Vyčesaný, Suchý, Tomášek, Kofroň, Gola, Sluštík

SHK Hodonín Haloda O. (Štěpanovský) – Miklík, Mojžíš, Sedlák, Žabčík, Peslar, Haloda M., Kobylík, Kužílek – Jurča, Vaněk, Romančík – Matula, Peš, Sajdl – Kadlec, Kuba, Hložánek – Hlaváč, Černohous, Venclík

Ohlasy Trenérů:

Jaroslav Kofroň: (trenér HC Kopřivnice): Soupeř byl lepší a ukázal svou kvalitu. Nás brzdily zbytečné fauly a zybtečné chyby v obraně.

Stanislav Beťko: (trenér SHK Hodonín): Kluky dnes musím pochválit. Od začátku jsme si plnili to, co jsme si řekli před zápasem. Myslím si, že jsme byli od první minuty lepším týmem, než domácí. Sice jsme prohrávali, ale hned v následujícím střídání jsme srovnali a pak už jsme byli, podle mého, jasně lepší. Po gólu na 3:1 jsme začali trochu bláznit, ale po chvilce se kluci zase uklidnili. Dali jsme pěkné góly a myslím si, že si po zásluze odvážíme z Kopřivnice tři body. Podržel nás Ondra Haloda, který nastoupil v bráně za zraněného Zdenka Kotvana. V sobotu nás čeká těžké utkání se silnou Porubou, proto bychom chtěli naše fanoušky poprosit, aby nás přišli podpořit v co největším počtu.

HC TATRA Kopřivnice

Turnaj v Kopřivnici

3. třída

2. třída