HC Tatra Kopřivnice - SHK Hodonín

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo SHK Hodonín Drama až do konce a ten byl tříbodový

HC Kopřivnice - SHK Hodonín 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)

Tatra po Porubě a Šumperku obrala dalšího favorita. Tentokrát loupili všechny body s Hodonínem a zaslouženě zvítězili, když ani jednou v zápase ne prohrávali. V takticky zvládnuté bitvě otevřel skóre Gola, na kterého ještě odpověděl Romančík. Okamžitě na to si vzali kopřivničtí vedení na svou stranu. V přesilovkách pět na tři padly dvě branky na každé straně po jedné a v poslední části opět na dvoubrankové vedení dával Tomášek. Tři minuty před koncem ještě vykřesal pro Hodonín jiskřičku naděje Kadlec, ale perfektně zvládnutá obranná hra s brankářem Hromadou znamenala, že body zůstávají ve městě Tatrovek.

Od prvních minut se hrál opatrný hokej, kde bylo hodně nepřesností, kdy puk hráče příliš neposlouchal. Když se po několika přesilovkách nic neudálo vinou nepřesných střel viděli diváci první branku  až v šestnácté minutě. Stadion rozburácel útočník Patrik Gola. Do útočného pásma vniknul kolem pravého mantinelu Ondřej Sluštík, který pod padajícím obráncem poslal puk na volného Golu, který puk z mezikruží uklidil do prázdné branky - 1:0. Netrvalo dlouho a bylo srovnáno. Z rychlého protiútoku se prosadil po hezké kombinaci střelou z pravého kruhu Michal Romančík - 1:1. To nebylo vše. Po deseti vteřinách se k brankáři Štěpánovskému prodral Marek Pěnčík a podařil se mu pod ním procedit puk - 2:1.

Dynamika hry se ve druhé třetině zvýšila. Hrál se hezký hokej se zajímavými šancemi. Do pěkné šance se dostal Pargač, ale otočkou kolem brány se neprosadil. Puk mu ve finále kopíroval brankovou čáru. Poté dostala Tatra příležitost zahrát si dvojnásobnou přesilovku a tu korunoval třetím gólem. Těsně před příchodem prvního hráče z místa trestů, pohotovou nízkou střelou trestal Adam Kofroň na - 3:1. Početní výhodu dvou hráčů dostali i Oranjes a podobně jako tatrováci ji využívají. Od modré čáry pálil přesně Pavel Mojžíš - 3:2.
Strhující bitva pokračovala i ve třetí periodě. Muž v pruhovaném se stále odhodlával za nevole diváků a hráčů vylučovat. Obě mužstva si opět zahrála více než minutové přesilovky pět na tři, ale tentokrát to ke kýženému úspěchu nevedlo. V zajímavé situaci došlo ve 47 minutě. Tatrovka v přečíslení 4 na 1 mohla přidat další úspěch, ale zakončení bylo zcela nepřesné. Ve strhující bitvě se řítil na gólmana Dominik Suchý a byl nedovoleně poslán k ledu. Následné trestné střílení, ale postižený neproměnil. Stadión zaburácel v 56. minutě, kdy rozjetý Martin Tomášek dostal krásnou přihrávku na modrou čáru a kličkou zleva vykoupal Štěpánovského - 4:2. Hodonín se ještě nevzdával a vytvářel si tlak a skvěle chytajícího Hromadu nakonec nachytali a přidali svou třetí branku - 4:3. Prosadil se Jakub Kadlec. To byla gólová tečka utkání i když se borci ze Slovácka pokoušeli na hru bez brankáře. Kopřivnice tak získala plný počet bodů za zaslouženou výhru.

Branky a nahrávky: 16. Gola (Sluštík, Kropka), 20. Pěnčík (Bail), 34. Kofroň (Marek), 56. Tomášek (Vyčesaný, Pargač) – 19. Romančík (Hložánek, Kadlec), 40. Mojžíš (Matula, Romančík), 57. Kadlec (Romančík)

Rozhodčí: Koziol – Rožánek, Konvička

Vyloučení: 8:8
Využití: 1:1
Oslabení: 0:0
Průběh zápasu: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3
Střely na bránu: 28:30

HC Kopřivnice: Hromada – Heinzl, Stříž, Marek (A), Kropka, Krutil, Bail, Fojtík, Merenda – Pargač (A), Tomášek, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík, Suchý, Bartošák, Pěnčík, Kofroň, Gola

SHK Hodonín: Štěpanovský – Sedlák, Kužílek, Peslar, Mojžíš (A), M. Haloda, Kobylík, Žabčík, Miklík – Charvát, Hložánek, Romančík, Vrána, Peš, Sajdl, Matula, Jurča, Černohous, Kadlec, Vaněk

Ohlasy Trenérů:

Jaroslav Kofroň: (trenér HC Kopřivnice): Podle mě zasloužené vítězství. Celý tým podal kvalitní výkon. Teď je třeba se přichystat na sobotní utkání v Opavě. Chci poděkovat všem fanouškům za skvělou podporu.

Stanislav Beťko:(trenér SHK Hodonín):

Hráče jsme upozorňovali na to, že Kopřivnice se v posledních zápasech zvedla, ať jsou koncentrovaní od prvního střídání, ale bohužel opak byl pravdou. Opět jsme dostali první gól. Když už vyrovnáme, tak hned další střídání uděláme hrubou chybu. To se s námi táhlo dvě třetiny a výsledek jsme zase honili v poslední třetině. Bohužel to ale nevyšlo. Domácí hráli srdíčkem, bojovali a to nám dnes chybělo. Kopřivnice si vítězství zasloužila.

Por 18 98:44 45

So 18.11. 17:00
HC RT TORAX Poruba

Snad to vyjde příště