HC TATRA Kopřivnice - SHK Hodonín

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo SHK Hodonín Tatrováci již popáté v řadě nezískávají ani bod

HC TATRA Kopřivnice - SHK Hodonín 3:5 (2:2, 0:2, 0:1)

Kopřivničtí nezačali nejlépe, když brzy inkasovali v početní nevýhodě. Záhy na to se podařilo stav otočit, ale o pět minut na to bylo srovnáno. Ve druhé třetině se prakticky rozhodlo o tom kdo pobere body. Na rozdílové branky Drtičů nikdo z tatrováků nedokázal odpovědět. V poslední třetině to bylo již o tři branky, ale kopřivničtí hráči se rozhodně nechtěli vzdát a mohutným úsilím se jim podařilo pouze zkorigovat skóre na rozdíl dvou branek.  Hráči ze Slovácka si odvážejí z Kopřivnice již druhou výhru a celkově čtvrtou ze vzájemných soubojů.

Tatrováci na úvod utkání hýřili aktivitou a pokoušeli se o co největší nebezpečí pro Zdenka Kotvana v bráně Drtičů. První, kdo trefil brankové zařízení byli hosté. Těsně před příchodem domácího hráče z trestné lavice se od modré čáry přesně trefil Jan sedlák – 0:1. Netrvalo to dlouho a za čtyři minuty byl stav otočen. Nejprve se prosadil na dvakrát obránce David Stříž, kdy jeho pokus z levé strany skončil žabičkou v síti – 1:1. Tlak Tatry nabral otáčky a před brankářem Kotvanem to vřelo, když zpoza brány se dostal puk mezi kruhy kde stál René Bartošák a jeho nepříliš prudká rána skončila podruhé za zády hostujícího brankáře – 2:1. Hrál se vcelku dobrý hokej, kde akce střídala akci. Hosté s tatrováky hráli vyrovnanou partii, a byli nakonec po hezké akci šťastnější z vyrovnání stavu, kdy na jeho konci byl Michal Kuba, který po vyšachování obrany střílel nad lapačku Petra Hromady - 2:2.

Ve druhé periodě se hrál opět zajímavý hokej se zajímavými šancemi. Již brzy Jurča otestoval Hromadu, na kterého nevyzrál a poté další dva dobré pokusy hostů opět góly neskončily. Na druhé straně hezky pálil Kofroň, který ujel z levé strany obraně. Ve dvacáté sedmé minutě přišly další slibné akce oranjes, a jejich třetí branka. Před brankáře si dobře najel Petr Jurča, který na dvakrát po malu po ledě dopravil puk za Hromadu – 2:3. Další branka na sebe nenechala dlouze čekat a Hodonín odskočil na rozdíl dvou branek. Sajdl po návratu z trestné lavice se zapojil do akce, která vypukla u domácího brankáře a díky důrazu Drtičů puk se štěstím od brusle Petra Peše byl dopraven do sítě kolem pravé tyče – 2:4. Fanoušci byli nervózní, protože měli zdání, že puk byl kopnut do sítě úmyslně. Do konce třetiny byly další dobré příležitosti na obou stranách, kdy mezi kruhy si dobře najel Matula, ale netrefil dobře postaveného Hromadu a na druhé, kdy hrála Tatra přesilovku aktivní Červenka také neuspěl. Totéž Suchy z otočky a poté Hložánek, kde pálil od modré čáry a kolegové Hromadovi dobře clonili.

Poslední třetina ještě přinesla dvě branky na každé straně po jedné. Ve 44 minutě dobrý pokus od modré čáry zneškodnil muž v masce. V polovině třetiny se skóre opět měnilo, kdy před brankářem Hromadou v oslabení vznikl mumraj a na jeho konci byl Jakub Kadlec, který se nedal a využil dobrého postavení před brankovištěm a puk dostal do klece – 2:5. Kopřivničtí se nevzdávali a aktivní hrou zkoušeli s výsledkem něco udělat. V oslabení se dobře z kruhů zkoušel prosadit Červenka a po chvíli Suchý, se dobře prokličkoval k slušnému zakončení. Pět minut před závěrečnou sirénou se rozburácel slabě zaplněn zaplněný stadion potřetí. Aktivní hra Tatry měla úspěch kdy mezi modrou čárou a pravým kruhem napřáhl svou hůl Patrik Gola a puk zapadl za záda Kotvana – 3:5. Ze závěrečného tlaku domácích se již nic nepovedlo proměnit a Kopřivnice si tedy před vánoci body nepřipsala a na nějaký čas bude okupovat poslední postupové místo zaručující play-off.

Branky a nahrávky: 9. Stříž (Suchý), 11. Bartošák (Kofroň), 55. Gola (Suchý, Vyčesaný) – 7. Sedlák (Černohous), 16. Kuba (Sedlák, Černohous), 27. Jurča (Charvát, Kadlec), 30. Peš (Sajdl), 49. Kadlec (Jurča, Žabčík)

Rozhodčí: Tomáš Cabák – Přemysl Bartek, Mikuláš Dohnal

Vyloučení: 3:3
Využití: 0:2
Oslabení: 0:0
Průběh zápasu: 0:1, 2:1, 2:5, 3:5
Střely na bránu: 34:29

HC Kopřivnice: Hromada  – Heinzl, Stříž, Marek (A), Krutil, Bail, Merenda - Červenka, Tomášek (C), Vyčesaný, Mach, Suchý, Bartošák (A), Pěnčík, Kofroň, Gola. Trenér: Jaroslav Kofroň

SHK Hodonín: Kotvan – Sedlák, Mojžíš (A), Haloda M., Hladiš, Žabčík, Kužílek – Matula, Peš (C), Sajdl (A) – Romančík, Vaněk, Vrána – Jurča, Charvát, Kadlec – Kuba, Černohous, Hložánek – Venclík. Trenér: Roman Čechmánek

Ohlasy trenérů:

Jaroslav Kofroň (Kopřivnice):

Hodonín byl nad naše síly. Propadali jsme v útoku a chyběl nám důraz před naší í soupeřovou brankou. Stále pokračuje naše krize v koncovce. Ve třetí třetině přišel zbytečný útočný faul a soupeř ukončil naše naděje.

Roman Čechmánek (Hodonín):

Z obou stran to bylo hlavně o vysokém nasazení a bojovnosti. Bylo vidět, že po těch těžkých zápasech na nás přišla trochu únava a dnes to bylo spíše odbojované, než že by se dalo dívat na nějaký extra krásný hokej. Každopádně jsme rádi za vítězství a pokračujeme v tom našem tažení. Věřím, že si hráči přes Vánoce dostatečně odpočinou a že se dobře připravíme na dvě těžká utkání, které nás na konci roku čekají. Poměříme se s dvěma největšími konkurenty a doufám, že i hráče to vybudí k velkému výkonu.

ŽnS 9 52:21 25
 HaB 8 36:20 18