HC TATRA Kopřivnice vs. HC Bobři Valašské Meziříčí

4.kolo II.Liga skupina východ

Logo HC Bobři Valašské Meziříčí Logo HC Tatra Kopřivnice S Bobry bereme dva body

HC Kopřivnice - HC Bobři Val. Meziříčí 4:3 PP
(0:0, 2:3, 1:0 - 1:0)

Třetí zápas na domácí půdě vyšel skvěle, Bobry jsme nakonec po velkém boji přehráli v prodloužení zásluhou Martina Tomáška. V utkání se střídaly týmy ve vedení a tatrováci otevřeli skóre ve druhé třetině díky Pargačově trefě, na kterou okamžitě odpověděli hosté, když srovnal Žák. Poté již pokračovala přetahovaná až do prodloužení, kde domácí borci vytěžili bonusový druhý bod.

Od samého začátku se hrál zajímavý hokej a více ze hry měli domácí i zásluhou přesilových her, ale žádná střela se neujala. I Bobři postupně vytahovali své růžky i díky oslabení tatrováků, střela Hryciowa byla nebezpečná, ale jeho a později Vítkovou střelu vychytal Fendrich. Do konce třetiny měli hosté trochu více ze hry, ale domácí gólman v bráně nepřipustil puk v síti.

Do druhé třetina nastoupili Bobři v početní výhodě a po chvíli měli výhodu dvou hráčů v poli, nicméně skóre zůstalo beze změny. Hrál se zajímavý hokej s velkým nábojem a divákum se musel líbit. Šancí přibývalo na obou stranách, nejprve Sluštík s Hrubým a Merendou udělali vítr před brankářem Bechným, ale puk ještě gólman uhájil. V čase 25:35 se stadion otřásal radostí, když se prosadil kapitán Pargač, který z blízka u levé tyče propálil Bechného – 1:0. Jenže po 27 vteřinách již bylo vyrovnáno. Z pravého kruhu krásnou střelou do levého rohu branky překonává skvělého Fendricha Žák – 1:1. O obrat ve stavu se brzy postaral Vítek, když opět po hezké kombinaci vyšachovali Fendricha a puk zapadl do jeho klece – 1:2. To ale nebylo vše, brzy bylo opět srovnáno. Gólové hody pokračovaly, když se prosazuje opět z levé strany do horní části brány Pěnčík – 2:2. Pokračoval skvělý hokej s nasazením a s velkými emocemi a stále se šancemi na obou stranách. Do konce třetiny přidávají hosté ještě jednu branku. Po velké chybě při rozehrávce se ke střele dostal Studený a z blízka nad rameno se prosazuje potřetí – 2:3.

V poslední třetině se pokračovalo v tempu te druhé a domácí se pokoušeli co nejdříve srovnat. Nakonec se jim to podařilo v 54. minutě střelou pod horní tyč díky Michalovi Vyčesanému, který si mohl vychutnat ovace tribun. V závěru se ještě domácí hokejisté oslabili kvůli mnoho hráčů na ledě, ale tu přečkali bez úhony a mohly se tak rozdělovat body. Prodloužení nakonec netrvalo dlouho. Uběhlo pouhých 34 vteřin a bonusový druhý bod vyválčil Martin Tomášek po závaru v útočném pásmu. Bechný nechytá další puk, který letí pod horní víko branky – 4:3. Diváci tak viděli zajímavý a velmi slušný hokej s velkou zápletkou a lepším koncem pro domácí fanoušky.

Branky a nahrávky: 26. Pargač (Kofroň), 32.Pěnčík (Sluštík), 54. Vyčesaný (Kofroň, Kropka), 61. Tomášek (Stříž, Poruba) – 26. Žák (Kývala), 29. Vítek (Váňa , Pořický), 39. Studený (Martiník)

Rozhodčí: Zbořil – Novotný, Bubela

Vyloučení: 5:3
V oslabení: 0:0