HC TATRA Kopřivnice vs. HC Slezan Opava

Logo HC Tatra Kopřivnice Logo HC Slezan Opava Byla to dřina, ale zvládli jsme to

HC TATRA Kopřivnice - HC Slezan Opava 4:2
(2:1, 1:0, 1:1)

Konečně to vyšlo. Kopřivnice posílena o čtyři nové obránce si dokráčela po čtyřech zápasech bez zisku bodů k vítězství nad Opavou a poskočila v tabulce právě před slezany. Utkání začalo pro tatrováky skvěle, když se zaslouženě dostali do dvoubrankového vedení a do přestávky hosté dokázali pouze snížit, když rozhodčí neuznali hostům dvě branky. Od druhé třetiny se hra vyrovnala a otěže byly více na hostují straně, ale třetí branku přidali opět domácí a odskočili soupeři opět o dvě trefy. Poslední část byla již v réžii Opavy, ale dokázala pouze snížit. V samém závěru to Opava zkoušela bez brankáře a to se jim stalo osudným, tatrováci jim do prázdné brány přidali čtvrtý gól a bylo rozhodnuto, že všechny body zůstanou doma.

Zápas začal hezky z ostra, šlo vidět že si obě mužstva nenechají nic zadarmo. Kopřivnice posílena o čtyři nové mladé obránce šla brzy do vedení, když se Martin Tomášek uvolnil po levém křídle. Přišla od něj pěkná přihrávka na Michala Vyčesaného, který se z mezikruží nemýlil - 1:0. Zápas měl náboj a často se v něm vylučovalo. Opavský katr vypadal jako střídačka a početní výhody dvou mužů na ledě domácí tvrdě trestali. Šafránek dělal co mohl, ale na střelu Ondřeje Sluštíka byl nakonec krátký - 2:0. V 18. minutě se blýskli i slezané, kteří taktéž využili přesilovou hru. Vaněk procedil puk za záda Hromady -2:1. Opava byla na koni a přidala další puk za brankovou čáru, ale rozhodčí gól neuznal pro úmyslné kopnutí puku a branku až napodruhé odvolal. V samém závěru přišla další hostující oslava gólu, ale opět nebyla uznána pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

Druhá perioda již neměla takové tempo jako ta první. Několik pokusů domácích hráčů Šafránek hravě pochytal. Opavané přidávali na tempu a Hromadu často zaměstnávali. Docházelo k častému vylučování a chvíli po návratu potrestaného hostujícího hráče na led se Tatrovka prosazuje potřetí. Jan Poruba, z posledních sil uhájil touš a našel před brankou dobře postaveného Tomáška který nedal Šafránkovi šanci - 3:1.

V poslední části padly ještě dvě trefy na obou stranách po jedné. Slezané přitlačili Tatru a ti z tlaku často faulovali a toho využili hosté ke snížení stavu. Vítek dostal od Seidlera krásnou nahrávku a z pravé strany překonal Hromadu - 3:2. Opava pokračovala v tlaku s vidinou vyrovnání a hra tím měla spád. Do jednoho protiútoku se dostal Poruba a byl nedovoleně poslán k ledu a při následném trestného střílení Poruba střelou z forhendu na Šafránka nevyzrál. Poslední dvě minuty to ještě slezané zkoušeli při hře bez brankáře, ale úspěšní byli domácí, kteří rozburáceli stadión tím, že do prázdné brány přidali čtvrtý gól. Po pravém křídle ujel Mach a přes bránícího hráče přihrál na Kofroně, který uklidil puk do zívající prázdné klece - 4:2 a zajistil důležité body pro Kopřivnici, která poskočila na pátou v tabulce.

Branky a nahrávky: 7. Vyčesaný (Tomášek), 14. Sluštík (Mach, Marek), 36. Tomášek (Poruba), 60. Kofroň (Mach) – 18. Vaněk (Chalupa, Wolf), 52. Vítek (Seidler, Rudl)

Rozhodčí: Koziol – Bartek, Dohnal

Vyloučení: 10:7
Střely na bránu: 15:27
Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2

HC TATRA Kopřivnice: Hromada – Stříž, Krutil, Štěpánek, Heinzl, Marek, Bail, Kropka, Mrowiec – Poruba, Pěnčík, Hrubý, Bartošák, Mach, Vyčesaný, Suchý, Tomášek, Kofroň, Gola, Sluštík

HC Slezan Opava: Šafránek – Rudl, Slavík, Tichý, Štindl, Kiss, Šindelář, Chalupa, Šendera – Wolf, Pokorný, Černý, Hartmann, Vaněk, Škoda, Seidler, Rousek, Vítek, Malina

Ohlasy trenérů:
Jaroslav Kofroň (HC TATRA Kopřivnice):
Vstup do utkání nám vyšel podle představ, ale v závěru 1. třetiny za stavu 2:0 jsme udělali zbytečné dva fauly a tím vrátili Opavu do zápasu když snížili na 2:1. Ve druhé vyrovnané třetině se podařilo dát rozhodující branku s tím jsme se uklidnili. Ve třetí třetině jsme zase zbytečně faulovali a soupeř zase trestal brankou na 3:2. Naštěstí jsme bojovností dotáhli utkání do vítězného konce. Pochvala za bojovnost.

HC TATRA Kopřivnice

3.12. 2017 v 12.45 hod
Vítkovice - ve Vítkovicích
odj:autama